Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı konusunu ele alacağız.. Kitap okumak her yaştan, herkesin alışkanlık edinmesi gereken en önemli şeylerden biridir. Bir diğer yandan da tarih boyunca kitlelere ulaşan pek çok kitap milyonlarca kopya ile satılmış ve okunmuştur. Peki hiç tarihin en çok satan 5 kitabını merak ettiniz mi? 

Tarih boyunca kaleme alınan ve pek çok defa çoğaltılarak satılan binlerce kitap olmuştur. Fakat bazı kitaplar diğerlerine nazaran çok daha geniş kitlelere hitap etmiştir. İşte biz de bugünkü yazımızda sizler için tarihin en çok satan 5 kitabını sıraladık. Eğer siz de kitap okumayı seviyor ve tarihin en çok satan kitaplarını da kütüphanenize katmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı

Küçük Prens  

Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı
Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre şimdiye kadar 382 dile çevrilen Küçük Prens aynı zamanda verilere göre tarihin en çok çoğaltılıp satılan beşinci kitabıdır. 

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan ve 1943’te yayımlanan kitap bugün bile dünyanın her bir yanında satılmaya devam etmektedir. Ve resmi olmayan rakamlara göre ortalama olan 150 milyondan fazla kopyası yapılmıştır.

Yüzüklerin Efendisi Serisi

Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı
Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı

J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan Yüzüklerin Efendisi üçlemesi de tarihin en çok satan kitapları arasında yer almaktadır. Ünlü yazarın kaleminden çıkan ve Orta Dünya’da geçen hikaye hem kitaplarıyla hem de uyarlanan filmleriyle dünyanın  her tarafında kendine hayran bulmuştur. 

Frodo, Sam, Aragorn, Legolas, Gimli, Gandalf gibi karakteri içinde barındıran ve fantastik dünyanın en başarılı yapıtlarından biri olan Yüzüklerin Efendisi üçlemesi 100 milyondan fazla kopyalanmıştır. 

Harry Potter Serisi

Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı
Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı

İngiliz yazar J. K. Rowling tarafından yazılan yedi fantastik romandan oluşan Harry Potter serisi de dünya tarihinden en çok satılan kitaplar arasındadır. Serinin ilk kitabı olan Felsefe Taşı yalnızca 500 kopya ile satışa çıkmasına rağmen seri tamamlandığında yalnızca Birleşik Krallık’ta 68 bin kopya satmıştır. 

Alınan son verilere göre ise Harry Potter serisi bugüne kadar 500 milyondan fazla kopyalanarak listemizde yerini almıştır. 

Xinhua Sözlüğü

Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre “En Popüler Sözlük” olan Xinhua Sözlüğü, 1953’ten beri Çin’in en çok satan kitaplarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Mandarin çincesine ait bir sözlük olan Xinhua Sözlüğü bugüne kadar toplamda 567 milyon kopya satılmıştır. 

Başkan Mao’dan Seçme Sözler

Tarihin En Çok Satan 5 Kitabı

Çin tarihine adını yazdıran ve ülke tarihine geçen Mao’nun özlü sözlerini içeren Başkan Mao’dan Seçme Sözler kitabı verilere göre dünya tarihinin en çok satan kitabıdır. 

Bunda tabi ki Çin hükümetinin kitabın basımı ve dağıtılması konusunda yaptığı vergi muafiyetleri ve yardımlar da etkilidir. Bugün Çin’de neredeyse her evde bulunan kitap toplamda, tam olarak bilinmemekle birlikte 5 milyara yakın kopyalanmıştır.