Online Yan Flüt Kursu

Geniş bir ses aralığının yanı sıra, mistik ses niteliği ile bir çok müzikseveri büyülendiği tınıları çıkarabilen Yan flüt, herhangi bir yaşta çalınmaya başlanabilecek fiziksel özelliklere sahiptir. Kolay taşınan ve muhafaza edilebilen yan flüt, farklı modelleri ve türleri ile her yaştan insanın çalmak isteyeceği ve çalarken zevk alacağı bir enstrümandır.

Hem birebir hem de grup dersi olarak verilebilen yan flüt derslerinde aslında öncelik birebir eğitimdedir. Hoca ve öğrenci arasında oluşan uyum ve ilerlemenin takibi açısından birebir eğitim daha kısa vadede daha verimli sonuçlar doğuracağı için grup sayısının toplanmasını beklemek ya da grup içerisinde yan flüt çalmayı öğrenmek biraz daha uzun bir süre almaktadır.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile yan flüt çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Yan Flüt Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Yan Flüt Kursu Nedir?

Online Yan Flüt Kursu İzmir

Online Yan Flüt kursu, özellikle son dönemde dünyanın içinde bulunduğu pandemi süreci nedeniyle en sık tercih edilen flüt eğitimidir. İçerik olarak sanat merkezimizde işlediğimiz Yan Flüt derslerinden hiçbir farkı olmayan Online Yan Flüt kursu, yalnızca bu salgın döneminde evinizin rahatlığı ve güvenliğinde devam edebileceğiniz bir kurs modelidir.

Yan Flüt kursu kapsamında işlediğimiz konular ve müfredatın nasıl ilerlediğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Online Yan Flüt Kursuna Kimler Katılabilir?

Kursa Kimler Katılabilir?

Erturgut Sanat Merkezi “Online Yan Flüt Kursu” dileyen herkesin rahatlıkla katılabileceği bir kurstur. Çok küçük yaşlardan itibaren aktif olarak uygulamalı öğrenimin de yapılabildiği yan flütü çalmak için ise bazı fiziksel koşullar ne yazık ki bulunmaktadır. Birazdan bahsedeceğimiz bu kriterler dışında ise yaş bakımından flüt çalmayı öğrenmek için bir sınırlama yoktur.

Pedagojik olarak eğitim almış yan flüt hocalarımız okul öncesi yaşlardaki öğrencilerimiz için en uygun eğitim metotlarını kullanmakta ve onları sıkmadan, yan flütü sevdirerek eğitime devam etmektedir.

Fakat bir diğer yandan bilinmesi gereken şeyler de vardır. Örneğin ağız, diş ve dudak yapısının önemli olduğu flüt eğitiminde, flüt çalmak isteyen arkadaşlarımızın bu anlamda ciddi sağlık sorunları olmaması gerekmektedir. Ayrıca üflemeli bir enstruman olan Yan Flüt eğitimide nefes de son derece önemlidir ve bu nedenle nefes ile ilgili ciddi sorunları olan arkadaşlarımızın başka bir enstrumana yönelmeleri daha verimli olacaktır.

Yan flüt kişiye özel ve üflemeli olan bir çalgıdır. Bu nedenle hem sanat merkezimizde hem de online eğitimlerimizde öğrencilerimizin kendilerine ait ve yalnızca kendilerinin kullandıkları bir enstrumana sahip olmaları da gerekmektedir.

Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstruman alımlarınızda (enstruman satış linki) sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Yan Flüt Kursu Neleri Kapsar?

Online Yan Flüt

Online Yan Flüt Kursu eğitimi, biraz önce de bahsettiğimiz gibi en temelden başlayarak ilerleyen ve flüt çalmak için bilinmesi gereken tüm parametrelere sahip bir eğitim modelidir.

Yan Flüt Kursu programı,

  • Flütü tanıma ve nota yerlerini kavrama hususundaki etüt ve çalışmalar
  • Yan Flütten Doğru ses çıkarma ve alıştırma etütleri
  • Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
  • Genel Nota Teorisi
  • Şarkı çalışmaları
  • Genel Armoni
  • Yan Flüt eserleri analizleri
  • Polifoni
  • Yan Flütte Nefes ve ağız teknikleri
  • Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Yan Flüt Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Yan Flüt Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Online kurslarımızın hepsinde olduğu gibi Online Yan Kursu eğitimine katılmak için öncelikle sanat merkezimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen iletişim numaralarımızdan bize ulaşıp Online Yan Flüt Kursuna katılmak için ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz. Ücretsiz yan flüt deneme dersimizde ise hem hocamızla tanışmış, hem enstruman hakkında gerekli bilgileri almış hem de ders takvimini planlamış olursunuz.

 Bundan sonraki süreçte enstrumanınızı edinerek istediğiniz zaman “Online Ya n FlütKursu”na başlayabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.