İzmir Gitar Kursu Karşıyaka - Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Gitar Dersleri
Gitar çalmaya ilk adımı atarken doğru bir başlangıç için, “gitar kursu izmir” in en çok tercih edilen ismi Erturgut Sanat size gitar çalmayı ;

 •  En kısa sürede
 •  En uygun fiyata
 •  En eğlenceli metodlarla
 •  En kolay şekilde öğretmeyi garanti ediyor.

Yazıyı Sonuna Kadar Okumalısın

Bu yazıyı okumaya sadece 5 dakikanızı ayırarak gitar kursu hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz böylelikle kesinlikle bu alanda çok daha bilinçli bir gitar dersi tercihini ve en uygun fiyatlarla yapabilirsiniz, lütfen en doğru kurs seçimi için bu yazıyı sonuna kadar okuyun (:


İzmir’de gitar kursu arayan bir çok öğrenciyle çalışmış olan Erturgut Sanat, gitar kursu fiyatları ve kalitesi konusunda çok tercih ediliyor. İzmir’de gitar kursu fiyatlarının her geçen gün arttığı zamanlarda Erturgut Sanat, uygun fiyatları ve eğitim kalitesini değiştirmeden çalışmalarına devam ediyor! Gitar Kursu İzmir aramalarının en doğru sonucu burada!


İzmir Gitar Kursu

İzmir Gitar Kursu

Ağaçtan Bir Dost, Dost’tan İzmir’de Gitar Kursu | Erturgut Sanat

Eğlenceli gitar kursu, İzmir Karşıyaka’da Bostanlı’ya Alsancak’a Bornova’ya Buca’ya yakın ve İzmir’in her yerinden kolayca ulaşılabilecek bir noktada, aile ortamıyla, kaliteli eğitim anlayışı ve hep ben kazanayım demeyen anlayışlı, ucuz ve uygun gitar dersi fiyatlarıyla kişiye özel, tam olarak istediğiniz gibi bir gitar eğitimi veriyor ve en samimi şekilde akıllara takılan soruları cevaplıyor.

Öğrencilerimiz kursumuzu İzmir’in her yerinden tercih etmektedirler, Buca, Bornova, Alsancak, Gaziemir, her bölgeden öğrencilerimiz bulunmaktadır, sadece Karşıyaka’dan değil İzmir’in her noktasından bir sürü gitar öğrencimiz vardır.

Hep ben kazanayım, İzmir’de gitar kursu arayan herkesi ben bünyemde toparlayayım demekten öte, gitarı, müziği ve sanatı sevdirmeyi ve insan kazanmayı amaçlayan gitar kursumuz seni de aramızda görmek istiyor ve İzmir’de gitar kursu için Erturgut Sanat’ı tercih ettiğin taktirde sana gitar çalmayı öğretebileceğinin garantisini veriyor, sen yeter ki iste, gerisi bizde (:

İzmir gitar kursu bakımından çok şanslı bir şehir,  gitar kursları sayısının çok olması, İzmir gitar kursu fiyatlarını daha uygun tutulmasına sebep olurken gitar kursunun da kalitesini arttıyor, böylelikle izmir gitar kursları kendilerini günden güne geliştiriyorlar! Özellikle internetin hayatımıza girmesiyle her şey daha da kolaylaştı, Google a giriyoruz, gitar kursu izmir diye aratıyoruz, ya da daha bölgesel düşünüp Karşıyaka gitar kursu, Bostanlı gitar kursu gibi yerel aramalar yapıyoruz ve İzmir’deki gitar kurslarını kıyaslayabiliyor, gitar kursları İzmir’de birbirinden farklı neler yapıyor karşılaştırabiliyoruz! Göğsümüzü gererek söyleyebiliriz ki, gitar kursu İzmir‘de Erturgut Sanat’tan alınır (:


İzmir’in En Çok Tercih Edilen, Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Gitar Kursu Sizi Bekliyor!

Gitar çalmayı öğrenmek isteyenler, hızlı gitar dersleri alarak kısa zamanda sevdikleri şarkıları çalabilecekleri seviyeye gelmek isterler. Bunun da birkaç yolu vardır.

+ Gitar kursu veren bir kurumdan, uzman bir gitar öğretmeninden gitar dersi almak
+ Youtube’dan gitar derslerine bakıp, en iyi gitar dersi veren youtube kanallarını bulup, gitar dersi videoları indirmek ve gitar derslerini videolu anlatımlardan takip etmek
+ Gitar dersi için metodlar satın almak ya da pdf gitar dersleri indirmek

Gitar çalacaklara tavsiyelerimizin başında, “gitar eğitimine doğru bir başlangıç yapmak” gelmektedir. Yanlış öğrenilen bilgileri düzeltmek daha zor olacağı için ilk adım çok önemlidir.

İnternette kaynakların fazlasıyla yer aldığı günümüzde internetten gitar çalmayı öğrenmek mümkündür fakat temeli doğru oturtmak ve hatalarınızı farketmek adına bir eğitmenden destek almak gerekmektedir. Gitar dersleri başlangıç seviyesinde eğitim aldıktan sonra, gitar eğitmeni sizi “kendi başınıza gitar öğrenecek seviye”ye getirdikten sonra “özel gitar kursu fiyatları bana pahalı geliyor diyenler” videolardan ve kitaplardan da çalışma yapabilirsiniz.

Hatta Murat Erturgut tarafından hazırlanmış, Türkçe olarak en detaylı gitar teknikleri bilgisini sunan “Süper Gitar Teknikleri” gitar metodunu da pdf olarak internetten ücretsiz olarak indirmek mümkün.

Ayrıca “ücretsiz deneme dersi” akıllara takılan soruları cevaplamak, öğrenciye bir yol haritası çizmek için vardır. Mesela;
46 yaşında gitar kursuna başlanır mı?
Klasik gitar çalmadan elektro gitar öğrenilir mi?
İzmir’de gitar fiyatları ve klasik gitar kursu ve diğer kursların fiyatları ne kadar?
Çocuklar için gitar dersi var mı?

Gibi sorular ve çok daha fazlası ücretsiz deneme derslerinde cevaplanır.


İzmir Gitar Kursu İle Gitar Çalmak Çok Kolay!

Ve sizler için çok güzel yazılar hazırladık, gitarla ilgili gitar çalmaya başlayacakların meraklarını giderecek tüm soruları ayrı yazılarda cevapladık, diğer gitaristleri neleri merak edip ne cevap almışlar görmek isterseniz böyle buyrun; Gitar İlgili Merak Edilenler

Buraya kadar geldiğine göre gitar çalmaya isteklisin! İstemek başarmanın yarısıdır derler, gerçekten de öyle, ilk yapmamız gereken kendimize güvenmemiz! Yapabileceğinden eminiz, biz bunu başarman için buradayız, gitar kursu izmir olarak elimizden gelen her şeyi yapıp, sana özel bir gitar kursu programı hazırlayıp, sana, senin sevdiğin şarkıları en iyi şekilde çaldırmak için buradayız!

İlk önce bu işe özgüvenle, kendimize güvenerek başlayalım! Şimdi de bu yazıyı sonuna kadar okuyup bilmemiz gereken her şeyi iyice öğrenelim ki gitar kursuna ilk adımı atabilelim! Sizin için hazırladığımız, bir çırpıda okuyabileceğiniz, gitar kursu yazısında bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz, keyifli okumalar!

Türkiye’nin en büyük sanat merkezlerinden biri olan ve İzmir’in en çok tercih edilen gitar kursuna davetlisiniz!


İzmir’de İlk: Gitar Kursumuz Size Gitar Öğretmeyi Garanti Ediyor!

+ Öğrenme garantili gitar dersleri
+ En uygun gitar kursu fiyatları
+ Kısa sürede öğreten kişiye özel ders programları
+ Uygun fiyata, gitar öğretmenlerimiz tarafından önerilen gitar satışları!

Hızlıca gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp ücretsiz gitar deneme dersleri için randevu alabilirsiniz. Ayrıca kendi müzik grubunuzu kurabilme imkanı ve çok daha fazlası gitar kursumuzda!


İzmir Gitar Kursu Karşıyaka - Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Gitar Dersleri

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz.


Gitar Kursu İzmir Karşıyaka yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Gitar çalmak zor mudur ve gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?
– Gitar kursu fiyatları ve gitar fiyatları ne kadar?
– Gitar çalmak için yaş sınırı bulunuyor mu ve gitar çalmanın şartları nelerdir?


Sosyal medya hesaplarımızı takip eden herkes düzenlenen atölyelere ücretsiz katılım hakkı kazanabilmektedir, bu fırsattan yararlanmak isteyenler için; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


Erturgut Sanat’ta Verilen Gitar Kurslarımız;

Öncelikle şunu belirtmek gerek, önce klasik gitar çal sonra elektroya geçersin, sonra bas gitar çalarsın gibi bir şey yok, nasıl ki basket oynamak isteyen birine sen önce bir koşucu ol, sonra basketbolcu olursun denmiyorsa gitarda da aynısı geçerli, istediğiniz gitar türünü seçerek gitar dersi almaya başlayabilirsiniz.

Klasik Gitar Kursu
Elektro Gitar Kursu 
Bas Gitar Kursu 
Pop Gitar Kursu
Flamenko Gitar Kursu 
Akustik Gitar Kursu
Jazz Gitar Kursu olarak ayrılmaktadır.


Gitar Kursu Ücretsiz Deneme Dersi

Gitar Kursu Ücretsiz Deneme Dersi

İnsana en iyi arkadaş olan, insan sesine en güzel şekilde eşlik eden, lavta denilen atasının değişime uğramasıyla 19. yy’da asıl şeklini alıp günümüze gelen, Avrupa’ya kadar Haçlılar ve Endülüs Emevileri tarafından getirilen, zamanla bir tutku haline gelen ve bir tutku haline geldikten sonra başka hiç bir şeye ihtiyaç duyurmayan, gecenin geç saatinde de, sabahın köründe de size arkadaşlık eden, size hiç bir zaman sırt çevirmeyip bıraktığınız yerde dört gözle onu çalmanızı bekleyen, duygularınızı içinizdeki mutluluğu da karanlığı da dışarı aktarabileceğiniz inanılmaz bir müzik aletidir gitar!

Cana can, emeğe emek katan bir müzik aletidir kendisi, ne zaman eksik, yalnız hissetseniz yanınızdadır, birilerine söyleyemediklerinizi ona söylersiniz rahatça, bir ağaç parçasında ruh bulur müzik, anılarınız paylaşır, hislerinizi fısıldarsınız. Daha ne duruyorsunuz bu güzelliği hayatınıza dahil etmek için, hadi artık ertelemeyin!


Gitar Kursuyla İlgili En Çok Merak Edilenler

Hepimiz bir işe adım atarken, bilinmeze doğru bir yolculuğa çıkarız ve bu yolculuk kafalarda bir çok soruyu doğurur, şimdi size ücretsiz deneme derslerinde gitar kursuna dair en çok karşılaştığımız soruları listeliyoruz ve tabii yazının ilerleyen kısımlarında bu sorulara cevap bulmak, cevap bulamadığınız sorular için de bize yazarak, arayarak sormak mümkün;
Gitar çalmayı öğrenmek doğuştan bir yetenek gerektirir mi?

 • ♥ Her isteyen, düzenli çalışarak iyi gitar çalmayı öğrenebilir mi?
 • ♥ Gitarla ne kadar zamanda sevdiğim şarkıları çalabilirim?
 • ♥ Gitar dersi almaya başlamak için önceden bilgi sahibi olmak gerekiyor mu?
 • ♥ Ben henüz gitar satın almadım, gitar almadan önce gitar kursuna yazılmam mümkün mü?
 • ♥ Gitar çalmak çok mu zor?
 • ♥ Gitar çalmak için yaşım çok mu geç?
 • ♥ Gitar fiyatları ne kadar, bana en uygun, bütçeme en uygun ucuz gitar fiyatı ne kadar?
 • ♥ Gitar dersinin fiyatı ne kadar?
 • ♥ Elektro gitar çalmak istiyorum, önce klasik gitar çalmam gerekir mi?
 • ♥ Ben ilk önce “Akdeniz Akşamları” çalmayı mı öğreneceğim?
 • ♥ Gitar kursu programı nasıl oluyor, ben haftaiçi geç saate kadar uygun değilim, kaça kadar açıksınız?
 • ♥ Ya gitar çalmayı beceremezsem bunu nasıl anlarız?
 • ♥ Almam gereken gitarın özellikleri nasıl olmalı?
 • ♥ Nota bilmiyorum yine de gitar dersi alabilir miyim?

Yukarıdaki sorular gitar dersi almak isteyenlerin aklına gelen soruların büyük çoğunluğunu oluşturuyor, bu sorulardan belki hepsi belki de birkaç tanesi sizin de aklınıza takılmıştır, işte biz bu soruları cevaplamak için buradayız ve emin ellerdesiniz!


İzmir Karşıyaka’da Gitar Fiyatları Ne Kadar?
Gitar fiyatları, almak istediğiniz gitarın türüne, gitarın marka modeline, kullanılan ağaca, işçiliğine ve daha bir çok şeye göre değişmektedir, nasıl bir gitar almalıyım, gitar alırken nelere dikkat etmeliyim, çok pahalı bir gitar olmasın ama çok da kötü olmasın yarın öbür gün hemen değiştirmek zorunda kalmayayım, 2. el gitar alsam nasıl olur gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa bununla ilgili de bir yazı hazırladık, buradan ulaşabilirsiniz; İzmir’de Gitar Fiyatları

Ayrıca kursumuza 4 aylık peşin ödeme yapan herkese klasik gitar hediye ediyoruz!

Gitarın günümüzdeki yeri tartışmasız çok önemlidir!

Gitar günümüzün en popüler çalgılarından biri haline gelmiş ve bir çok müzik tarzına dahil olup grupların içinde yer alırken eşliğin dışında solo olarakta tek başına bir dinleti enstrümanı olarak kullanılması gitarı dahada tercih edilir bir enstrüman haline getirmiştir.


İyi bir “gitar kursu” seçmek iyi bir eğitimin ilk adımıdır!

Erturgut Sanat Gitar Dersi

Erturgut Sanat Gitar Dersi

Gitarın popülerliğiyle doğru orantılı olarak biraz gitar çalmayı bilen bir çok insan gitar dersi vermeye başlamıştır.Eğer gitara başlangıçta doğru kişi yada kuruluştan ders almaz, başlangıç aşamasında yanlış şekilde öğrenmeye başlarsanız ileriki aşamalarda bu yanlışları düzeltmek çok daha zor olacaktır bu da sizin hem paranızı hemde zamanınızı çalmaktan başka birşey değildir. Fiyatları uygun olduğu için, içi boş sadece göstermelik kursları yada kişileri tercih etmeniz sizi beklentinizin aksine geriye götürecek, gitara sıfırdan başlayan birine göre daha geride olmanıza yol açacaktır.


Erturgut Sanat Merkezinde Gitar Kursları

 • ♦ Gitar Kursu İzmir olarak haftanın 7 günü aralıksız olarak hizmet vermekteyiz.
 • ♦ Derslerin günleri ve saatleri, sizlerin ve öğretmenlerin ortak talepleri doğrultusunda ayarlanmaktadır.
 • ♦ Kursa başlamadan önce bir gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursunun gitarlarını kullanabilirsiniz.
 • ♦ Gitar alana kadar çalışmak için gitar kursumuza gelip pratik yapabilirsiniz.
 • ♦ Gitar almaya karar verdiğinizde, piyasa fiyatının altında gitar satın almanız için tüm destek verilmektedir.
 • ♦ Gitar eğitimleri sırasında ders programı sizin sevdiğiniz şarkılara göre size özel olarak hazırlanır.
 • ♦ İsterseniz bireysel özel ders isterseniz sınıf dersi alabilirsiniz.
 • ♦ Eğer sadece arkadaşlarınızdan bir sınıf oluşturmak isterseniz size özel bir sınıf açılma imkanı vardır.
 • ♦ Yıl içinde veya yıl sonunda düzenlenen konserlerimizde yer alabilirsiniz.
 • ♦ Gitar kursuna başlamak için yaş sınırı bulunmamaktadır, her yaştan birey gitar kursu alabilir.
 • ♦ Gitar çalmak için uygun muyum, ellerim küçük mü, parmaklarım kısa mı, yeteneğim var mı gibi soruların cevaplarını öğrenmek için ücretsiz deneme dersine katılabilirsiniz.
 • ♦ Gitar dersleri dışında gerçekleşen etkinliklerimize katılıp, sanat merkezimizin sosyal ailesinin bir parçası olabilirsiniz.
 • ♦ Gitar kursumuzun yeri çok merkezidir, kolaylıkla İzmir’in her yerinden ulaşabilirsiniz.
 • ♦ Kurslarımızda belli seviyeleri tamamladıkça, katılım sertifikası almanız mümkündür.
 • ♦ Gitar Kursu İzmir olarak, İzmir’in en çok tercih edilen gitar kursu olarak hizmet vermekteyiz.
 • ♦ Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek siz de bu sanat ailesinin bir parçası olabilirsiniz, tek yapmanız gereken sosyal medyada Erturgut Sanat’ı aratmak ve takip etmeye başlamak.

Erturgut Sanat Merkezi olarak bugüne kadar her seviyeden yetiştirdiğimiz gitar öğrencilerimiz bizim en büyük referansımızdır, kişiye özel hazırladığımız gitar dersi programlarımız sayesinde öğrenciyi sıkmayacak gitar eğitimimiz öğrencilerin bizi tercih etmelerinin sebebidir. Her öğrencinin enstrümanından beklentisi farklıdır, bu yüzden herkese aynı şeyi sunmak bazı öğrencileri memnun ederken bazı öğrencilerin kısa sürede sıkılmasına yol açacaktır, bunu göz önünde bulundurduğumuz için hem en kısa sürede başarıya ulaşmak hemde en iyi şekilde öğrenci memnuniyetini sağlamak için çalışmaktayız.


İzmir Gitar Kursu Fiyatları

Gitar kursu fiyatlarımız her eğitim yılı başında belirlenmektedir, İzmir gitar kursu fiyatları, gitar kursundan gitar kursuna göre değişiklik göstermektedir, güncel fiyatlarımızı öğrenmek için bize mail veya whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz. Gitar kursu fiyatlarımız gayet uygun ve rahatlıkla karşılanabilecek şekildedir. Gitar kursu fiyatlarıyla ilgili daha detaylı bilgi için ise buradaki yazımızı okuyabilirsiniz; İzmir Gitar Kursu Fiyatları Ayrıca eğer kursa 2-3 arkadaşlar geldiğiniz takdirde süpriz indirimlerden de yararlanmanız mümkün!

Gitara yeni başlayacaklar önce Klasik – Akustik – Elektro – Bas gitar seçimini yaptıktan sonra ( Bu seçim sanat merkezimize gelerek gitar öğretmenlerimizin yönlendirmesi doğrultusunda da yapılabilir. ) tarz seçimi yapmalıdırlar.

Örneğin klasik gitar çalmak isteyenler gitarda Klasik Müzik mi yoksa Pop Müzik mi çalacaklarına karar vermelidirler veya elektro gitar çalacak olan öğrenciler tarzlarını belirlemeli ve o doğrultuda çalışma yapılmasını sağlamalıdırlar, bu konularda karar vermeleri için sanat merkezimizden istediğiniz zaman destek alabilirsiniz.  Ayrıca gitar kursumuzda önceden bilgisi olan kişilerin neler yaptıklarına bakıp daha önceki çalışmalarını göz önünde bulundurarak bir gitar kursu programı hazırlamaktayız.


Gitar Kursu İzmir Karşıyaka

Gitar Kursu İzmir Karşıyaka


Dersler sırasında birden fazla gitar metodu kullanılmakta ve kişiye en hızlı şekilde sonuca ulaştıracak gitar kursu programları hazırlanmaktadır, ayrıca elektro gitar eğitimleri sırasında eğitmenimiz Murat Erturgut’un yazmış olduğu ve özellikle internet ortamında çok fazla ilgi görmüş olan Gitar Teknikleri kitabı da kullanılmaktadır ( Kitabı buradan inceleyebilirsiniz:  Gitar Metodu )


Gideceğiniz kursun eğitmeni, ortamı, sahip olduğu koşullar ve her şeyden önemlisi sana gitarı öğreteceğim deyip sizi gereksiz bilgilerle oyalamaması çok önemli, gitar kursu alacağın kuruma ve gitar öğretmenine güvenesin ki her şey yolunda gitsin ve sen de olabilecek en kısa sürede gitar çalmayı öğren. Erturgut Sanat’taki koşullar aşağıdaki gibi

 • ♥ Haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 saatleri arasında gitar dersi
 • ♥ Kişiye özel hazırlanmış ders programı
 • ♥ Her yaşa uygun, her tarzda eğitim
 • ♥ Gitar taşıma zorunluluğu yok, gitar atölyesinin gitarları kullanılabilir
 • ♥ Ders dışında gelip etüd yapma imkanı
 • ♥ Sıcak ve eğlenceli, sanatsal bir aile ortamı
 • ♥ Uygun fiyatlı gitar dersleri
 • ♥ İster sınıf dersi ister bireysel özel ders seçeneği
 • ♥ Gitar eğitimi sonunda verilen katılım sertifikası
 • ♥ Konserlerde gitarist olarak yer alma imkanı
 • ♥ Kolay ulaşım, merkezi bir konum
 • ♥ Uygun fiyata, ucuz şekilde gitar temin edebilme

Tamam biz söyledik gitar kursunda koşulların böyle olduğunu ama, sen kendi gözlerinle de görmek istersen, sürekli aktif olarak kullandığımız sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsin tek yapman gereken instagramda, facebookta, twitterda ve daha nice sosyal mecrada Erturgut Sanat diye aratıp bizi takip etmek, hadi bir tık uzağındayız (:

Ayrıca aşağıdaki videolardan gitar çalmaya dair sorulan klişe soruların cevaplarını da izleyebilirsiniz;


Ücretsiz Gitar Deneme Dersi

Ücretsiz Gitar Deneme Dersi

Gitar Ders Günleri ve Şartları

Ders gün ve  saatleri öğrencinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir ve esnek ders saatlerimiz sayesinde çalışanlar içinde günün geç saatlerinde de kursumuz devam etmekte ve ders vermekteyiz. Belli bir seviyeye geldikten sonra bilgisayar destekli alt yapı üzerine yapılan gitar derslerimiz, dersleri daha eğlenceli kılmaktadır. Hem kalite hem fiyat açısından İzmir’in en çok tercih edilen gitar kurslarından “Erturgut Sanat Merkezi” her yaştan ve her seviyeden gitar öğrencisine kapılarını yıllardır açmakta ve en iyi hizmeti sunmaktadır.

Gitar Etkinlikleri

Gitar öğrencilerimizin de talebi doğrultusunda gruplar halinde çalışmalar yapılmaktadır. Elektro gitar ve bas gitar öğrencileri için gruba bateri ve vokal de dahil edilip müzik stüdyosunda grup çalışmaları yapılmaktadır. Klasik gitar öğrencileri için popüler ve klasik parçalar çok sesli olarak çalışılmaktadır. Öğrencilerimiz yapılan konserlerde yer alabilmektedir. Ayrıca öğrenciler düzenlenen tüm organizasyonlarımıza ücretsiz olarak katılabilmektedirler. ( Etkinliklerimiz için tıklayın )


İzmirde Gitar Kurslarıyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Gitar çalmayı kaç ayda öğrenebilirim?
Gitar kursunun ne kadar süreceği ve kaç ayda öğrenebileceğiniz tamamen göreceli bir kavramdır bu kişinin yeteneğine ve çalışmasına göre değişmektedir fakat 3. aydan itibaren şarkıları çalmaya başlayabilirsiniz.

İzmir'de Ucuz Gitar Kursu

İzmir’de Ucuz Gitar Kursu

Kurs fiyatlarınız ne kadar?
Kurs fiyatlarımız sınıf gitar dersleri ve bireysel gitar dersleri olarak farklılık göstermektedir. Fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. Gitar kursu fiyatlarımızda dönemlik kampanya bulunmaktadır, kampanyalı fiyatlarımızı kaçırmayınız!

Gitar kursuna başlamak için yaş sınırı kaçtır?
Gitar çalmaya veya her hangi bir müzik aletine başlamak için hiç bir yaş sınırı bulunmamaktadır. En büyük öğrencimizin 85 yaşında olması ve müzik aleti çalmaya yeni başlamış ve başarılı da olması sizi biraz daha cesaretlendirebilir. Müzik yapmanın yaşı yoktur.

Elektro gitara başlamak için önce klasik gitar çalmak zorunda mıyım?
Elektro gitar çalmaya başlamak istiyorsanız önce klasik gitar çalmak zorunda değilsiniz, klasik gitarın perde aralıkları daha fazla olduğu için klasik gitarda parmaklarınız biraz daha fazla açılacaktır fakat parmaklarınızı yeterince açmak için elektro gitar üzerinde de doğru alıştırmaları yaparak doğru şekilde bir gelişim sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz; Elektro gitar çalmadan önce klasik gitar çalmak mı gerekir?

Hobi amaçlı çalıcam nota bilmiyorum, öğrenmek zorunda mıyım?
Nota müzisyenlerin ortak dilidir ve öğrenmesi hiç de sanıldığı kadar zor değildir, fakat tamamen hobi amaçlı çalacak ve notaları öğrenmek istemeyen kişiler için tab denilen ve sayılarla gösterilen bir sistemle de gitar çalışmaları yapılabilmektedir.

Gitar Kursları için Gitarımı yanımda getirmeli miyim?
Gitar kursları için gitarınızı yanınızda getirmeniz gerekmemektedir, sanat merkezimizde bir çok gitar bulunmaktadır ve gitar öğrencilerimiz bu gitarları kullanabilmektedir.

İzmir'in Ulaşımı En Kolay Gitar Atölyesi

İzmir’in Ulaşımı En Kolay Gitar Atölyesi

Gitar Kursunuz nasıl bir yer, gitar kursunuz imkanları nelerdir?
Sanat merkezimizde donanımlı derslikler ve geldiğinizde ders zamanına kadar vakit geçirebileceğiniz deniz manzaralı ferah bekleme salonu bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz fotokopi, kablosuz internet, beklerken playstation oynama, büyük müzik ve nota arşivi, süreli yayınlar ve ikramlarımız bulunmaktadır. Sıcak, eğlenceli ve modern dizayn edilmiş ortamıyla sanat merkezimiz tüm öğrencilerimiz için sadece ders saatleri içinde değil haftanın bir çok gününde ziyaret ettikleri bir yerdir.

Gitar fiyatları ne kadar?
Klasik gitar fiyatları 40 dolardan elektro gitar fiyatları ise 75 dolardan başlamaktadır.

Gitar dışında, neler almam gerekiyor?
Gitar metodu gibi şeyler almayı düşünüyorsanız, internetten ücretsiz gitar metodumuzu indirebilirsiniz. Ücretsiz Gitar Metodu İndir


Ayrıca gitarla ilgili bir çok bilgiye ve aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına “gitar kategorisi” ne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Mesela buradan gitarla ilgili hiç duymadığınız 10 ilginç bilgiyi okuyabilirsiniz; Gitarla İlgili 10 İlginç bilgi. Geri kalan bilgiler gitar kategorisinde


Gitar Kursunuza rahatlıkla İzmir’in her yerinden ulaşabilir miyim?

O kadar bahsettikten sonra, siz de en azından bir ücretsiz deneme dersi almaya yerimizi görmeye karar verdiniz, peki nasıl ulaşacaksınız gitar kursumuza?

Evet, kesinlikle gitar kursumuza İzmir’in her noktasından çok rahat ulaşabilirsiniz, ister Mavişehir, Alsancak, Konak, Hatay, Balçova, Güzelbahçe, Göztepe, Güzelyalı, Yeşilyurt, Bornova, Buca, Narlıdere, Karabağlar gibi yerlerden de kolayca gelebilirsiniz. Gitar kursumuz metroya, otobüs duraklarına ve vapur iskelesine çok yakındır, kursumuz çok merkezi bir konumda yer almaktadır, ayrıca kalite sebebiyle Manisa, Aydın gibi illerden bile kursumuza gelen bir çok öğrenci bulunmaktadır.

Aksoy, Alaybey, Atakent, Bahçelievler, Bostanlı, Mavişehir, Nergiz, Aksoy, Şemikler, Örnekköy, Yalı Mahallesi gibi yerlerden kursumuza çok kısa sürede ulaşabilirsiniz fakat çevre bölgelerden de Menemen, Çiğli, Aliağa, Foça, Bayraklı, Egekent, Sasalı, Ulukent, Bergama gibi bölgelerden de kursumuza gelen öğrencilerimiz vardır. Eğer kaliteli bir eğitim almayı istiyorsanız mesafeleri sorun etmemelisiniz, önemli olan evinizin dibinde olması değil kaliteli bir gitar kursu olmasıdır. Gitar kursumuza nasıl geleceğinizi videomuzu izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz; Erturgut Sanat’a Nasıl Ulaşırım

Ayrıca gitar kursu almak için evinden çıkmama gibi bir ihtimalin de var, ben evden gitar dersi almak istiyorum diyorsan online gitar derslerimizi de inceleyebilirsin; İnternet Üzerinden Online Gitar Dersi

Sadece İzmir Karşıyaka’da Gitar Dersi Arayanların Değil Tüm İzmir’lilerin Tercihi!

Gitar kursu izmir bornova diye arattınız ve gitar kursumuzun Karşıyaka olduğunu gördünüz üzülmeyin çünkü Bornova’dan da kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz, gitar kursu izmir fiyatları diye aratıp fiyatları bulamadıysanız ister sitemizdeki fiyat yazısını okuyabilir isterseniz de bizi arayıp bilgi alabilirsiniz, biz fiyatlarımızı saklamaz, herkese telefonda açıkça bilgi veririz, gitar kursu izmir karşıyaka’da verilmektedir fakat Balçova’da gitar kursu, Hatay’da gitar kursu ya da Buca’da gitar kursu arıyorsanız da biz çok rahat ulaşabileceğiniz bir yerdeyiz, kaliteli eğitim mesafe tanımaz!


Yeni başlayanlar hangi gitarı satın almalıdır?
Gitara yeni başlayanlar önce ne tarz müzik çalacaklarına karar vermelidirler. Bu karardan sonra da bütçelerine en uygun gitarı almalıdırlar. Çok farklı fiyat aralıklarında gitarlar mevcuttur, başlangıç için telleri klavyeden çok yüksek olmayan, gitarı çalarken çalan kişiyi gitardan soğutmayacak bir gitar satın almalıdırlar.

Aşağıdaki yazıdan bunun ilgili fazlasıyla detay bulabilirsiniz;
https://erturgutsanatmerkezi.com/klasik-gitara-yeni-baslayacaklar-hangi-gitari-satin-almali-dogru-gitar-secimi/

Gitar çalmak zor mudur?
Bu tamamen çalışmayla alakalıdır, düzenli çalışılırsa gitar çalmak zor değildir, zor kavramı biraz görecelidir fakat gitar çalmayı başaran onca insan doğaüstü güçlere sahip oldukları için değil, gerçekten bu işe gönül verdikleri için çalabiliyorlar ve eminim ki siz de istedikten sonra kolayca gitar çalabilirsiniz. Gitar perdeli bir müzik aleti olduğu için perdesiz müzik aletlerine göre çalması daha kolaydır, adım adım ve düzenli çalıştıktan sonra gitar çalmak zor değildir.

Gitar bakımı nasıl yapılır?
Gitar bakımı, gitarın daha uzun ömürlü olması için belli aralıklarla yapılmalıdır, bakım sırasında klasik gitardan örnek vermek gerekirse, telleri söktükten sonra gitarın klavyesinin bakımı limon yağıyla yapılmalı ve gövdede çizik giderici parlatıcı ve koruyucu maddelerle temizlenmelidir.

Detaylı bir gitar bakımı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;
http://blog.erturgutsanatmerkezi.com/gitar-bakimi-hizli-ve-profesyonelce-nasil-yapilir/

Gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Bu süre kişiden kişiye değişir, çalışmaya ayrılan vakit, beklentiler ve gitar çalmaya ne kadar yatkın olduğumuz bu süreyi belirleyen en önemli kavramlardır. Bu konuyla ilgili en ayrıntılı cevabı aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=oB1aT97KtmQ

Gitarda metod önerileri?
Ne tarz müzik yapmak istediğinize göre bir çok yabancı ve Türkçe kaynak bulunmaktadır. Bunun yanında internetten videolar da bulmak mümkündür, özellikle yabancı kaynakların çeşitliliği çok fazladır ve bir  çoğu daha detaylı bilgiler vermektedir. Elektro gitar teknikleri için metod arayanları kendi yazdığım ve yayınladığım metodu önerebilirim, ücretsiz bir kaynaktır.

Gitar metodunu buradan indirebilirsiniz;
https://erturgutsanatmerkezi.com/ucretsiz-gitar-metodu/

Gitar nasıl akort edilir?
Gitarı akort etmek için bir akort aleti kullanabiliriz, başlangıç için en sağlıklı yöntem bu olacaktır. Gitar akort etmek için öncelikle gitar tellerinin isimlerini, notaları, notaların harflerini bilmemiz gerekir. Gitarın tellerinin isimleri kalından inceye mi – la – re – sol – si – mi şeklindedir, akort aletinde ise e-a-d-g-b-e şeklinde gözükecektir. Her teli doğru sese gelecek şekilde ayarlamayız.

Gitar akordunu birkaç farklı şekilde yapmak isteyenler buradan tüm detayları öğrenebilirler;
https://erturgutsanatmerkezi.com/gitar-nasil-akord-edilir/

Gitar çalarken yapılan hatalar?
Gitar çalarken yapılan en büyük hata çok aceleci olmaktır, aceleci olunmadığında gitar çalmak çok daha kolay olacaktır. Adım adım ilerlemek gitar çalmanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca bir diğer hata da gitar çalarken metronom kullanmamaktır. Gitar çalışmaları kesinlikle metronom eşliğinde yapılmalıdır.

Gitara başlamak için en uygun yaş kaçtır?
En uygun yaş en istekli olduğunuz yaştır. Fakat gitara başlamak isteyen bir çocuksa fiziksel olarak yeterli güçte olması önemlidir, ilerleyen yaşlarda gitar çalmak için hiçbir yaş sınırı bulunmamaktadır. Artık benden geçti, ben yaşlıyım gibi şeyler sadece bahanedir, siz hangi yaşta gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız, gitar çalmaya başlamanın en uygun yaşı o dur!

Gitarcılar için kolay şarkı önerileri?
Gitarla kolay şarkı çalmak isteyenler, gitar akorlarını öğrenmeye öncelik verebilirler. Gitar akorları öğrenildikten sonra akor kitapları alınarak yüzlerce şarkıyı kısa zamanda çalmak mümkündür, bu aynı kitap okumaya benzer, okumayı öğrendikten sonra yüzlerce kitap okumak sizin elinizdedir.

Gitar akorlarıyla kolayca çalabileceğiniz 10 şarkı;
https://erturgutsanatmerkezi.com/gitar-ile-calinabilecek-10-kolay-sarki-ve-akorlari/

2. el gitar alırken nelere dikkat etmek gerekir?
2. El gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler gitarda ileride soruna yol açacak kırık çatlakların olmamasıdır, sonrasında gitarda kozmetik sorunlar olup olmadığına bakılmalıdır, gitar bilen birine denetilmelidir. 2. El gitar almak bir tercihtir fakat

5 adımda müzik aleti satın alma yazımız bu konuda faydalı olacaktır;
https://erturgutsanatmerkezi.com/hangi-muzik-aletini-satin-almaliyim/

Nota bilmeden de gitar çalınabilir mi?
Nota bilmeden de gitar çalınabilir fakat nota bilmek işinizi kolaylaştıracaktır, nota sanıldığı kadar korkunç bir şey değildir, müzisyenlerin ortak dili notadır ve nota bilmek sizi fayda sağlayacaktır. Ama hobi amaçlı gitar çalmak isteyen kişiler nota öğrenmeden de gitar çalabilirler, gitarda kullanılan tab sistemi sayesinde rakamlarla da gitar çalmak mümkündür.

Hızlı gitar çalmak için neler yapmak gerek?
Hızlı gitar çalmak isteyenler metronom kullanarak bol bol pratik yapmalıdırlar. Yavaş bir metronomla başlayıp adım adım metronomu arttırmalıdırlar. Sıkılmadan, disipli bir çalışma sonrasında hızlı gitar çalabilirsiniz fakat hızlı çalayım derken sesleri temiz çıkartmamak büyük bir sorundur, hızlı çalmanın yanında temiz ve duygulu çalmaya özen göstermek gerekmektedir.

İzmir Gitar Kursu

İzmir Gitar Kursu

Parmaklarım kısa gitar çalabilir miyim?
Gitarın farklı boyutları mevcut, eğer parmaklarınız gerçekten aşırı kısaysa daha küçük gitarları tercih edebilirsiniz ve evet parmaklarınız kısaysa da gitar çalabilirsiniz. Parmaklar yeterince güçlenmediği, yeteri esnekliğe ulaşmadığı ve yeterince açılmadığı için parmakların yapısı yüzünden gitar çalınamadığı sanılır fakat bunun çözümü düzenli gitar çalışmaktan geçmektedir.

Yılların eskitemediği müzik aleti gitar, çalmak isteyeni, bir kez deneyeni ve elinden düşürmeyini çok olan bir müzik aleti. Erturgut Sanat Gitar Kursu İzmir yazımızda samimi şekilde bir çok soruyu cevaplayıp, bir çok konuya değindik. İzmir Karşıyaka’daki gitar kursumuza sizi de bekliyoruz.


İzmir Gitar Kursu Karşıyaka - Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Gitar Dersleri İzmir Gitar Kursu Karşıyaka - Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Gitar Dersleri İzmir Gitar Kursu Karşıyaka - Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Gitar Dersleri İzmir Gitar Kursu Karşıyaka - Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Gitar Dersleri

Öğrenci yorularını da okuduysan ve gitar kursları arıyorsan bizi değerlendirmeni kesinlikle öneririz, İzmir gitar kursları arasında hatrı sayılır bir yere sahibiz, ayrıca gitar kursu fiyatlarımız da eminiz ki seni sevindirecek, Karşıyaka gitar kursu olarak değil tüm İzmir’e hizmet vermekteyiz, kendin için bir adım at ve hemen şimdi bizi ara ya da whatsapp’tan ( 0507 95 96 333 ) yaz!


Gitar Dersi İzmir Hakkında Özet Bilgi

♥ Gitar kursları talebe göre sınıf dersi veya bireysel ders olarak yapılmaktadır.
♥ Gitar kurslarına gelirken yanınızda gitar getirmenize gerek yoktur. Gitar dersleri sırasında Erturgut Sanat’taki gitarlardan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
♥ Gitar derslerinin gün ve ders saatleri hem öğretmenin hem de öğrencinin ortak uygunluğuna göre belirlenmektedir.
♥ Gitar derslerinde her tarza yönelik eğitim verilmektedir. Sıfırdan başlayan biri de, daha önce gitar çalıp kendini geliştirmek isteyen biri de gitar derslerine katılabilir.
♥ Gitar kursu fiyatlarını öğrenmek için bizi telefonla arayabilirsiniz.
♥ Gitar kurslarının sonunda Erturgut Sanat katılım sertifikası verilmektedir.
♥ Klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar, caz gitar, flamenko gitar, perdesiz gitar eğitimlerimiz bulunmaktadır, öğrenmek istediğiniz gitar türünün eğitimine doğrudan başlayabilirsiniz.
♥ Yıl sonunda özel gösteri ve konserlerimizde yer alma imkanı vardır.- Aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz, ayrıca gitar kursumuzda gerçekleşen etkinliklerden ve aktivitelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımıza iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

♥ Ve gitar kursu yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz, yazımızı okuduğunuzda gitar kursu hakkında daha çok bilgi sahibi olacaksınız ve gerçekten neyi istediğinize daha kolay karar verebileceksiniz, doğru bir başlangıç yapmak için lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyunuz, ayrıca yazının devamındaki videoyu da izleyebilirsiniz, iyi okumalar, şimdiden teşekkür ederiz (: