Online Bateri Kursu

Bateri, Erturgut Sanat Merkezi olarak öğrencilerimiz tarafından en çok talep edilen kurslarımızdan biridir. Hem modern hem klasik müzikte, hem Türk hem de Batı müziğinde cazdan rock müziğine, klasik müzikten, arabeske kadar her türlü müziğe eşlik edebilen bateri, hem eğlenceli hem de bir o kadar bedensel gelişime destek olan bir enstrümandır.

Öğrenilmesi görüldüğü kadar kolay olmamakla birlikte bateri eğitiminde uygun teknikler ve etütler eşliğinde kısa sürede şarkılara eşlik edebilecek ve dilediğiniz türde müzik yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile bateri çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Bateri Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Bateri Kursu Nedir?

Online Bateri Kursu Nedir

Online Bateri Kursu, Erturgut Sanat Merkezi bünyesinde uzun süredir aktif olarak devam ettiğimiz online kurslarımızdan biridir. Alanında uzman ve yıllardır bateri eğitimi konusunda deneyimli olan eğitmenlerimiz eşliğinde devam ettiğimiz kurslarımız birebir olarak online eğitim sistemimiz içinde de devam etmektedir.

Online Bateri Kursu, tıpkı sanat merkezimizde olduğu gibi hem teorik hem de uygulamalı olarak devam etmektedir. Basit ritimler ve kontrol çalışmalarından başlayan eğitim süreci çalmak istediğiniz türe göre farklılaşan çalışma ve çalma sitillerine doğru evrilmektedir.

Online Bateri Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Bateri Kursu Nasıl Yapılır.

Erturgut Sanat Merkezi “Online Bateri Kursu” yaş ve cinsiyet fark etmeksizin tüm katılımcılara açıktır. Dilediğiniz zaman evinizin rahatlığında bateri çalmayı öğrenmek ve dilediğiniz müzik türünü icra etmek için online kurslarımıza katılabilirsiniz.

Yediden yetmişe herkesin katılabileceği Online Bateri Kursu için bilmeniz gereken tek şey, tıpkı diğer enstrumanlarda olduğu gibi bateride de devamlılığın önemli olduğudur. Ders saati içinde hocamızla birlikte çalıştığınız etütleri ve parçaları sık sık tekrar etmek ve düzenli olarak bateri başına geçmek gelişiminizi hızlandıracağı gibi enstrumandan daha fazla keyif almanızı da sağlamaktadır.

Bateriler akustik ve dijital olmak üzere iki türdedir. Online derslere evden katılacağınız için akustik bir bateriye sahip olmak sizin için zorlayıcı olabilecektir. Yüksek ses düzeyi ve kapladığı alan nedeniyle susturu takılsa bile hem ev halkı hem de komşularınız için rahatsızlık teşkil edebileceği için biz Erturgut Sanat Merkezi olarak genellikle başlangıç seviyesinde dijital bateriler ile çalışmayı önermekteyiz.

Hatırlatılması gereken en önemli nokta ise Online Bateri Kursuna katılmak isteyen arkadaşlarımızın bütçelerine uygun ve ekonomik durumları çerçevesinden en kaliteli bateriye sahip olmaları gerekmektedir.

Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstruman alımlarınızda (enstruman satış linki) sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Bateri Kursu Neleri Kapsar?

Bateri Kursu

Online Bateri Kursu eğitimi, baget kontrolünden başlayarak bateriye dair olan tüm bilgileri ve müzikal alt yapıyı kapsayacak şekilde programlanmıştır.

Bateri Kursu programı,

  • Bateri çalarken nasıl oturulur?
  • Baget tutuş şekilleri
  • Davul parçalarının kurulumu ve tanıtımı
  • Temel müzik eğitimi
  • Armoni bilgisi
  • Bateri çalarken kullanacağın teknikler
  • Şarkı çalışmaları

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Bateri Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Bateri Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, Online Bateri kursumuza katılmak için bizlere ulaşmalı ve sizin için uygun gün ve saati belirleyerek ücretsiz online deneme dersi talep etmelisiniz.

Talebiniz doğrultusunda bateri hocalarımız ile ortak bir gün saat belirleyerek yine online olarak bir deneme dersi yaptıktan sonra uygunluğunuza göre belirlenen gün ve saatte derslerimize başlayabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.