Online Piyano Kursu

Müziğin en temel enstrümanlarından biri olan Piyano, her yaşta, müziğe ilgi duyan, bu alana adım atmak isteyen insanların çalmayı en çok tercih ettiği enstrümanlardan biridir. Klasik müziğin  temel enstrümanı olarak kabul edilen piyano gerek akademik eğitim, gerekse amatör eğitim süreçlerinde öncelikle alınan eğitimdir.

Piyano dersi, birebir ders olarak verilir. Bu eğitimin gruplarda verilebilmesi, enstrümanın doğası gereği mümkün değildir. Solist bir enstrüman olan piyano, her orkestrada bir tane olabilir. Derslerimizde yalnızca öğretmen ve öğrenci bulunur ve bu sayede en efektif eğitim de verilebilir.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile piyano çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Piyano Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Piyano Kursu Nedir?

Online Piyano Kursu İzmir

Online piyano kursu, işleyişi bakımından bakıldığında tıpkı sanat merkezinde birebir yapılan piyano kurslarımız gibidir. Herhangi bir verim düşüklüğü olmadan, evinizde dijital bir ortamda da rahatlıkla piyano çalmayı öğrenebilirsiniz.

Tıpkı sanat merkezimizde işlediğimiz kurslarımızda olduğu gibi hoca ve öğrenci karşılıklı olarak en temelden, ya da kursa katılan öğrencinin olduğu seviyeden başlayarak mümkün olan en ileri seviyeye kadar ilerlemektedir.

Piyano kursu kapsamında işlediğimiz konular ve müfredatın nasıl ilerlediğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Online Piyano Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Piyano Kursu Nedir

Erturgut Sanat Merkezi “Online Piyano Kursu” her yaştan öğrenciye açık bir kurstur. Dünyanın her yerinde olduğu gibi piyano kursu müziğin en temel ögelerinden biridir ve piyano kursuna katılmak için okuma yazma bilmeye bile gerek yoktur.

Pedagojik olarak eğitim almış piyano hocalarımız okul öncesi yaşlardaki öğrencilerimiz için en uygun eğitim metotlarını kullanmakta ve onları sıkmadan, piyanoyu sevdirerek eğitime devam etmektedir.

Sanat merkezimizde yapılan piyano derslerinden tek farkı online derslere katılacak öğrencilerimizin evlerinde aktif olarak kullanabilecekleri bir piyano (ya da klavyeye) sahip olmaları gerekliliğidir. Teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı olarak devam eden piyano eğitiminde öğrencilerin ders sırasında ve sonrasında çalışmalarını devam etmeleri için enstrumana sahip olmaları olması gereken bir durumdur.

Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstrüman alımlarınızda sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Piyano Kursu Neleri Kapsar?

Neleri Kapsar

Online Piyano Kursu eğitimi, biraz önce de bahsettiğimiz gibi en temelden başlayarak ilerleyen ve piyano çalmak için bilinmesi gereken tüm parametrelere sahip bir eğitim modelidir.

Piyano Kursu programı,

  •  Piyano çeşitlerinin tanıtılması.
  • Piyano çalarken doğru oturuş pozisyonu nasıldır?
  • Piyano ve aksamlarının tanıtılması.
  • Temel müzik eğ
  • Armoni bilgisi.
  • Parmak egzersizleri.
  • Gam çalışmaları.
  • Piyano çalarken kullanılan teknikleri.
  • Piyano ile istediğiniz şarkıların çalışması.
  • Piyano temizliği ve bakımı hakkında bilgiler.

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Piyano Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Piyano Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Online kurslarımızın hepsinde olduğu gibi Online Piyano Kursu eğitimine katılmak için yapmanız gereken tek şey sanat merkezimizle iletişime geçmektir.

Aşağıda belirtilen iletişim numaralarımızdan bize ulaşıp Online Piyano Kursu için ücretsiz deneme dersi randevusu alabilir ve hocamızla tanışarak dersin işleyişi hakkında daha da ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bundan sonraki süreçte enstrümanınızı edinerek istediğiniz zaman “Online Piyano Kursu”na başlayabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.