Resim Kursu İzmir Karşıyaka - Çok Kısa Zamanda Güzel Çizme Garantisi
Resim Kursu İzmir Karşıyaka - Çok Kısa Zamanda Güzel Çizme GarantisiResim Kursu İzmir Hakkında

Amacımız en kısa sürede, en güzel şekilde resim çizmeyi öğretmek, ben çöpten adam bile çizemem diyenlere dahi güzel resim çizdirmek!

+ Bireysel resim dersi seçeneği
+ Sınıf resim dersi seçeneği
+ Haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 arası hizmet
+ Uygun fiyat

Resim çizmek her zaman bir yetenek işi sanılmıştır fakat yetenekten daha önemli olan bir şey göz ardı edilmiştir, resim çizmek yeteneğin de ötesinde düzenli çalışma işidir, düzenli çalışan herkes güzel resim çizmeyi öğrenebilir. Siz de 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp ücretsiz deneme dersimize katılabilir ve resim çizmenin doğru bir eğitmenle ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz.


Hobi Amaçlı ve Okula Hazırlıkta  1 Numara; Resim Kursu İzmir

Resim kursu yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular aşağıdaki gibidir;

– Resim çizmek için yetenek gerekli midir? Herkes resim çizebilir mi?
– Güzel resim çizmeyi ne kadar zamanda öğrenebilirim?
– Resim çizmek için yaş sınırı var mıdır?
– Resim kursu fiyatları ne kadar?
– Resim kursuna başlarken neler almam gerekiyor?


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek siz de bütün etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz; Sosyal Medya Hesaplarımız


resim-kursu-izmir


İnsanı dış dünyanın stresi ve kötülüklerinden uzaklaştıran, rahatlatıp mutlu eden, hayal gücünü güçlendiren, istediğin gibi sıfırdan bir dünya kurabildiğin, sakinleştiren, sınırsız özgürlük ve insanın ruhunu anlatma yoludur resim çizmek.


Açıldığımız günden beri resim çizme konusunda kendine pek güveni bulunmayan bir çok öğrencimiz oldu ve her biri resim kursunun ilerleyiş sürecinde çok güzel çizimler ortaya koydu, siz de resim çizmeye hevesliyseniz resim kursumuzdaki ücretsiz resim deneme derslerine gelebilirsiniz.

Resim çizmek doğru bir eğitimle çok kolay, özellikle bireysel eğitimlerle başlayan süreçlerle çok kısa sürede etkileyici resimler çizmeyi öğrenebilirsiniz.


resim-kursu-izmir

Erturgut Sanat Resim Kursu İzmir


Kısa sürede ne kadar iyi resim çizdiğinize siz bile şaşıracaksınız! Daha fazla ertelemeden, yapamam, acaba becerebilir miyim demeyi bir kenarı bırakıp ücretsiz deneme dersi için resim kursumuzu arayın!


Resim Kursu İzmir Karşıyaka - Çok Kısa Zamanda Güzel Çizme GarantisiAyrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Yazımızın en sonunda da resim dersleriyle ilgili sorulan önemli soruların cevapları video olarak da bulunmaktadır, yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra videoları da izlemenizi öneririz (:


Resim, belirlenmiş bir yüzeyin üzerine renkler ve çizgiler ile her türlü ekipmanın veya malzemenin kullanılabileceği bir anlatım biçimi aynı zamanda tekniğidir. Resim sanatını uygulayan kişiye ise ressam adı verilir.


resim-kursu


Temel Çizim Eğitimi

pmNx0-2

Resim çizmek artık çok kolay

Resim derslerimizde karakalem, obje ve desen çalışmaları ile başlayıp, perspektif çizimleri, kurşun kalem figür deseni ve imgesel kompozisyon çalışmaları ardından kuru boya tekniği ile renk çemberi, kuru boya ile natürmort çalışmaları ve takip eden günlerde sulu boya eğitimi ile sulu boya kıvamı, uygulamalı kompozisyon çalışmaları öğrenimi. Devamlılık durumun da bir çok farklı teknik ve tarz kazanılır.

Sanat merkezimizde hobi olarak resimle ilgilenen kişiler için grup dersleri veya bire bir özel dersler verilmektedir.Resim dersi saatleri kişinin isteğine göre arttırılabilmektedir. Her yaştan resim öğrencisi için farklı ders içerikleri mevcuttur. Resim derslerimizde kara kalem, ve değişik malzemelerle çalışmalar yapılabilmektedir.


Resim Kursu Ders Programı

Resim Kursu Seviye 1

 • Karakalem
 • Kuru Boya
 • Pastel Boya
 • Sulu Boya

Resim Kursu Seviye 2

 • Füzen
 • Guaj
 • Kolaj
 • Marker
 • Rapido
 • Yağlı Boya

Resim Kursu Seviye 3 ( Illustrasyon Eğitimi )

 • Temel Illustrasyon
 • Karakter Tasarımı
 • Dijital Ortamda Illustrasyon

Resim Kursu Gün ve Saatleri

izmir-resim-kursuResim kurslarımız sınıf dersleri veya birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır.

Özel Ders Resim Kursları öğrencinin talep ettiği gün ve saatte öğretmenle birebir olarak tek kişi şeklinde haftada 1 gün 2 ders olacak şekilde yapılmaktadır.

Sınıf Dersi Resim Kursları hafta sonu sınıfı ve hafta içi sınıfı şeklinde yapılmaktadır. Haftada 1 gün 3 ders şeklinde işlenen resim kurslarında sınıfa dahil olabilmek için öncelikle ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Haftaiçi resim kursu sınıfı çarşamba günleri 19.00’da haftasonu sınıfı ise Cumartesi günleri 13.00’de açılmaktadır. Ön kayıt yaptırmak için lütfen mail atınız.


Resim Kursu Etkinlikleri

Resim kursu öğrencilerimiz isterlerse düzenlenen sergilerimizde resimleriyle yer alabilmektedirler. Ayrıca sanat merkezimizde gerçekleşen bütün workshoplara da katılabilmektedirler. Ayrıca resim kursu dışında, resim kursu öğrencilerimiz, çalışmalarını tamamlamak adına sanat merkezimizde haftanın 7 günü çalışmalarını sürdürebilirler.


Ben çizemem, ben de yetenek yok diye düşünmeyin, doğru eğitimle resim çizmek kolay bir iştir, önemli olan doğru yöntemi kullanarak, doğru resim kursunu seçmektir, aşağıdaki çalışmalar resim dersi alan 15-55 yaş arası öğrencilerimizin 1. ay sonunda çizdikleri resimlerdir, resim kursumuza katıldığınızda neler çizdiğinize siz de şaşıracaksınız!

 


İzmir’de Resim Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Herkes resim çizebilir mi?
İsteyen herkes, pratik yaptıktan sonra resim çizebilir, yeterki çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirsin.

Resim çizmek zor mudur?
Resim çizmenin elbette bir zorluğu vardır fakat doğru bir eğitim ve doğru bir eğitmenle bu iş olabildiğince kolaylaşmaktadır.

Resim kursuna kayıt olmak için ne gereklidir?
Resim kursumuza gelirken kayıt için sizden ekstra hiç bir şey istenmemektedir, tek yapmanız gereken resim çizmeyi öğrenmeye hevesli olarak sanat merkezimize gelmeniz.

İzmir’de resim kursu fiyatları ne kadar?
Resim kursları fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir veya  msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. Ayrıca fiyatlarımızda kampanya mevcuttur, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanmak için lütfen kampanya bitmeden acele edin!

Resim kursunuza nasıl gelebilirim?
Resim kursumuz Karşıyaka’dadır fakat resim kursumuza Hatay, Bornova, Buca, Alsancak, Aliağa, Gaziemir, Karabağlar, Mavişehir, Balçova, Güzelyalı, Göztepe gibi yerlerden kolayca metroyla, otobüsle ve vapurla ulaşabilirsiniz. Kursumuz Aydın ve Manisa gibi illerden de çok tercih edilmektedir. Mesafeler hiç dert değil, kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız evime yakın olsun, yürüyüş mesafesinde olsun demek pek de önemli değil, önemli olan iyi bir eğitim almak. Hayatınıza bir renk katmak istiyorsanız tek yapmanız gereken resim kursumuza gelmeniz. Resim kursumuza İzmir’in her noktasından ulaşım çok kolaydır.

Resim Kursu İzmir – Resim Dersi İzmir
Grafik Tasarım Kursu İzmir – Karakalem Kursu İzmir


Resim kursuyla ilgili sık sorulan soruların cevaplarını aşağıdaki videolarımızda bulabilirsiniz, ne gibi sorular mı bunlar?

Kalem nasıl tutulur?
Güzel resim çizmeyi ne kadar zamanda öğrenebilirim
Daha güzel karakalem resim nasıl çizilir?
Gerçekçi insan çizimi nasıl yapılır?
Kısa sürede güzel resim çizmenin yolları nelerdir?
Resim bölümü yetenek sınavlarında neler sorulur?
Resim çizerken kullanılan teknikler nelerdir?
Resim çizmek zor mudur?
Resim çizmek yetenek gerektirir mi?
Resim çizmeye başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Resim çizmeye başlarken ilk adım nedir?
Resim çizmek için gerekli ekipmanlar nelerdir?
Resim çizmek için metod önerileriniz nelerdir?
Gerçekçi insan gözü nasıl çizilir?
Gerçekçi insan burnu nasıl çizilir?
Resim çizerken yapılan hatalar nelerdir?

Resim Kursu İzmir olarak çöp adam bile çizemem ben diyenlere ilaç gibi gelecek resim dersleriyle karşınızdayız. Resim çizmeyi herkesin öğrenebileceğini garantileyen resim eğitimleriyle biz buradayız.


Öncelik İzmir’de resim kursu arayanların sık sorduğu bazı soruları cevaplayalım;

Resim kursunuz sadece İzmir Karşıyaka’da mı yer alıyor? 
Resim kursumuz İzmir Karşıyaka‘da yer alıyor fakat üzülmeyin, resim kursu İzmir Bornova, resim kursu İzmir Alsancak diye aratanlar da resim kursumuza kolaylıkla ulaşabilirler, önemli olan mesafe değil, eğitimin kalitesidir.

Resim kurslarınıza kimler katılabilir?
İster hobi amaçlı resim kursu, ister güzel sanatlara hazırlık resim kursu, her tarza ve her yaşa yönelik resim kurslarımız mevcuttur, isteyen herkes resim kurslarımıza katılabilir.

Resim çizmek bir dert olmaktan çıkıyor.

resim-kursu

Resim Kursu İzmir” yazımızda aşağıdaki soruları ve çok daha fazlasını cevaplıyoruz.


İzmir’de Resim kursu fiyatlarınız ne kadar?

Ne kadar zamanda güzel resim çizmeyi öğrenebilirim?

Güzel resim çizmek için çok yetenekli olmak şart mıdır?

Resim dersi almak için yaş sınırlaması var mıdır?

Karakalem resim kursu veriliyor mu?

Ücretsiz resim kursunuz veya online resim kursu var mı?

İzmir’deki resim kursları hangileridir?

İzmir Karşıyaka’da hobi amaçlı resim kursu veya sınava hazırlık resim kursu nereden bulabilirim?


Uzun yazı okumayı sevmeyenler için yazımıza geçmeden önce en merak edilen soruları cevaplayalım, fakat yine de vakit ayırıp, arkaya da sevdiğiniz güzel bir müziği açıp yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Resim kursu almaya başlamak için yaş sınırlaması yoktur, çocuk, genç veya yetişkin her yaştan birey resim kursu alabilir.
+ Hobi amaçlı resim çizmek istiyorsanız ben yapamam demeyin, istedikten sonra siz de güzel resim çizebilirsiniz, resim çizmek üzerine teknikleri ve işin inceliklerini öğrendiğinizde nasıl çizdiğinize bu seviyeye nasıl geldiğinize siz bile şaşıracaksınız, yeteneksiz olduğunuzu düşünüp çizim yapmaktan vazgeçiyorsanız bu gün bu düşünceyi bir kenarı atın!
+ Resim derslerimiz hem bireysel hem de sınıf dersi olarak devam etmektedir, sizin için en uygun olanı seçip siz de resim derslerine katılabilirsiniz.
+ İzmir Resim kursumuza ulaşım çok kolaydır, toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla resim kursumuza ulaşabilirsiniz. Atakent, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Çiğli, Yeşilyurt, Urla gibi konumlardan da kursumuza ulaşım rahat şekilde sağlanmaktadır.
+ Resim kurslarının ücreti ve daha fazla bilgi için ücretsiz deneme dersi de alabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi randevusu için msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 / Whatsapp yoluyla da ulaşabilirsiniz.


resim-dersi-izmirGörsel sanatlara ilgi duyuyorsanız, resim yapmayı seviyorsanız ya da resim yapmak istiyorsanız ama nereden ve nasıl başlayacağınız konusunda endişeleriniz söz konusuysa, Erturgut Sanat Merkezimize gelerek resim hakkında tüm bilgileri ve püf noktaları öğrenebilirsiniz.
Resim yapmak kelimeleri kullanmadan duygularınızı, fikirlerinizi, gördüklerinizi, görmediklerinizi, hayallerinizi ve gerçeklerinizi ifade edebilmek demektir. Renklerin gizemli dünyasına yolculuk yapmak hem çok keyiflidir, hem de görsel bir şölen hazırlamaktır. Resim yapmaya ilgi duyan herkes rahatlıkla resim yapabilir. Resim sadece yetenekten ibaret değildir. Sanatın her dalında olduğu gibi resimde de teknik büyük ölçüde önemlidir. Resim yapma isteğinizi teknikle birleştirdiğiniz zaman, içinizdeki yeteneği de keşfedersiniz.

Resim yapmayı ister hobi amaçlı, isterseniz Güzel Sanatlar Fakültesi’ne ya da üniversitelerin resim öğretmenliği, moda tasarımı, iç mimarlık gibi bölümlerine girebilmek için resim tekniklerini öğrenmek istiyor olabilirsiniz.
Resim kursumuzda sizlere profesyonel resim teknikleri, resme dair tüm incelikler ve ayrıntılar titizlikle öğretilir. Kademe kademe resim yapmayı öğrenirken, her geçen gün artan ve gelişen kabiliyetinizle yaratıcılığınızı ortaya çıkarırsınız.

Resim, çizilmek istenilen bir yüzey üzerine, istenilen malzemeleri kullanarak kendini ifade etme sanatıdır.
Resim, insanlığın kendini ifade etmede seçtiği yollardan bir tanesi olmakla birlikte resim tarihi insanlık kadar eskidir. Mağara duvarlarına çizilen figürler bunun delilidir. Düşünceleri somutlaştırırken, soyut düşünceleri resmetmek mümkün olmaktadır. Günümüze gelene kadar resimde birçok akımlar söz konusu olmuştur.

İnsanlık tarihine yön veren bu akımlar, insanların kendilerini ifade etmek için başvurdukları yöntemlerden biri haline gelmiştir. Her resim, sahibinin eseridir. Yaptığınız her resim sizi yansıtır ve resim kabiliyetiniz geliştikçe kendi tarzınızı oluşturursunuz.

Resim kursumuza başlayan her öğrencinin kabiliyetine ve seviyesine göre gruplar oluşturulur, veya bireysel olarak derse katılabilir.
Hobi amaçlı olarak resim yapmak isteyenler, resim kursuyla resim kabiliyetini geliştirmek isteyenler ve resim alanında profesyonel olarak çalışmak isteyenler ayrı olarak gruplandırılır. Resim yaparken, başlangıçta resim araç gereçleri, resim tarihi, resim çeşitleri öğrenilir.

Kişinin yapmak istediği ve çalışmak istediği resim çeşidi farklı olabilir. Tüm bunlar doğrultusunda size özel müfredat hazırlanır. Resim yapmayı sadece teknikler bütünü olarak öğrenmezsiniz. Tekniklerini öğrendiğiniz resimlerde özgün olarak çalışmanız hedeflenir.

Erturgut Sanat Merkezimizde resim yapmaya istekli olan çocuklar için de resim kursu hizmeti verilmektedir.
Resim yapmak çocukların hayal dünyasını yansıtmalarına olanak sağlar ve düşündüklerini, aklından geçirdiklerini çizebilmeleri için zemin hazırlar. Çocuklarda erken keşfedilen yetenekler, ileriki yaşlarda hayatlarına yön vermelerine yardımcı olur. Resim kursumuzda çocuklarla resim çalışmaları yapılırken, hayal güçleri sınırlandırılmaz, temel resim teknikleri öğretilir ve onların bu teknikleri hayal güçleriyle birleştirmesi sağlanır.

Böylelikle görsel sanatları gelişirken, bununla birlikte zihinsel ve ruhsal olarak gelişmeleri de sağlanır. Keyifli ve eğlenceli bir şekilde, sıkılmadan özgür olarak resim yapan çocukların kendilerine güveni artar. El becerisi, parmaklarını kullanma yetisi güçlenir. Boyaları kullanarak renkleri tanıması, renkleri karıştırarak yeni renkler ortaya çıkarması sağlanır. Çocuklar resim çizerken, boyarken ve resim yapma esnasında düşünürken, yaratıcılığını ortaya koyar.

Karakalem çizimleri ile başlayan çocuklar, sonrasında kuru boya, pastel boya, sulu boya, guaj boya, akrilik boya ile resim çalışmaları yapmayı öğrenir.
Oyun hamuru ve kil ile resim çalışmaları yaparak yaratıcılığını ortaya koyması sağlanır. Resim çizebilme yeteneği genetik olarak herkeste vardır. Yeteneği geliştirmek ve açığa çıkarmakla harika resimler yapmak mümkündür.

izmir-resim-kursuResim kursu dersleri için Erturgut Sanat Merkezimizi arayabilir, ders saatleri hakkında ve ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.
Dilerseniz kursumuza gelerek, resim kurslarında neler öğrenileceğine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Resim kursumuzda çocuk grupları, hobi yetişkin grupları ve yetenek sınavlarına hazırlık resim grupları ayrıdır. Her grubun müfredatı farklıdır. Grup haricinde özel ders almak isteyen öğrencilerimiz için de yaşına ve seviyesine uygun olarak eğitim müfredatı hazırlanmaktadır.

Hobi yetişkin resim kursu grubundaki öğrencilerimize ilk olarak temel sanat eğitimi öğretilir.
İlk temel teknikleri öğrenmek son derece önemlidir. Sonrasında kişinin yönlenmek istediği alan üzerinde çalışmalar yapılır. Resimde nesnelere bakarak çizmek, karakalem çalışmasında çizgi tekniklerini öğrenmek, resimde ışık ve gölge oluşturmak, resmin kompozisyonunu belirlemek ve her tür boyanın nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Teknikler öğrenildikçe resim yapmak kolaylaşır. Öğrendikçe yetenek açığa çıkar ve resim yaparken zorlanma söz konusu olmaz. Önceleri kurallar bütünü olarak görülen resim, sonrasında kişinin özgürce çalıştığı, zihnini rahatlattığı, düşüncelerini yansıttığı ve ruhunu akıttığı bir alan haline gelir. Hobi olarak resme başlayan birçok öğrenci kendilerindeki kabiliyetin açığa çıkması ile resmi hayatının merkezine yerleştirmektedir.

Sanat merkezimizde yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler ve güzel sanatlar fakültesinde eğitim gören öğrenciler için de grubumuz vardır.
Profesyonel olarak, İzmir’de resim kursu almak isteyen öğrencilerimize başlangıç eğitimi olarak desen, canlı ve cansız model çizimi yaptırılmaktadır. Oran, orantı öğretilirken, anatomi bilgisinin pekişmesi de sağlanmaktadır. Derslerimizde resme dair her bilginin net bir şekilde anlaşılması amaçlanır. Resim kursu eğitim süreci boyunca öğrencilerimize eğri, düz ve dairesel çizgiler, detay çizgileri, dokular, açı, ışık ve gölge, şekil ve zemin ilişkisi, ölçü, oran ve orantı ayrıntılı bir şekilde öğretilir.

Akademik eğitimler, destekleyici eğitimler ve hobi eğitimlerimizle kaliteyi ve başarıyı hedeflemekteyiz.
Temel eğitimle başlayan resim kurslarımızda aşama aşama resme dair her şeyi öğrenmeniz sağlanır. Resim kursu derslerine giren öğretmelerimiz alanında uzman kişilerdir. Her öğrenci ile birebir olarak ilgilenilir ve her ay sonunda öğrencilerin durumları öğretmenler tarafından düzenli olarak değerlendirilir. Öğrencilerin eksik olduğu konular ve gelişimi analiz edilir.

Öğrenciler her çalışmalarında kaydettikleri ilerlemeyi ve varsa eksiklikleri görürler. Resim yapmak görsel bir sanat olmakla birlikte aynı zamanda içsel bir yolculuğa çıkmaktır. Kendinizi keşfetmeniz açısından da resim yapmak size iyi gelecektir. Yaşınızın kaç olduğunun önemi yok, önemli olan resim yapma isteğinizin olmasıdır.

Sanat merkezimizde resim kursu gruplarının gün ve saatleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, seviyenize uygun ders grupları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Sanat merkezimizde kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortamda çalışırsınız. Samimi ve içten olan resim kursu öğreticilerimiz, kabiliyetiniz doğrultusunda özgün olarak resim yapmamıza yardımcı olurlar. Yeteneğinizi geliştirirken, sosyal bir çevre oluşturursunuz.

Sizinle aynı zevkleri paylaşan kişilerle tanışırsınız. Resim kursu sonunda resimleriniz sergilenir. Yaptığınız çalışmaları sergileme, resme ilgi duyan insanlarla deneyimlerinizi paylaşma fırsatı yakalarsınız.

Aşağıda başlangıç seviyesi öğrencilerimizin sadece bir kaç ayda neler çizdiğini görebilirsiniz, aralarında 10 yaşında öğrencimiz de, 60 yaşında öğrencimiz de bulunmaktadır, istedikten sonra siz de yapabilirsiniz!