Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme Garantisi

İzmir’de piyano kursu almak isteyenlerin, piyano dersi arayışında olanların, piyano kursu fiyatlarını merak edenlerin çözümü bu yazıda!

+ Öğrenme garantili piyano dersleri
+ Kişiye göre özel piyano dersi programı
+ Sosyal, eğlenceli, keyifli ve tam donanımlı ortam
+ İzmir’in en uygun piyano kursu fiyatları
+ Uygun fiyata, piyano öğretmenlerimiz tarafından önerilen piyano satışları!
+ Kısa sürede 100’lerce şarkı öğrenme garantisi

Yazıyı Sonuna Kadar Okumalısın

Bu yazıyı okumaya sadece 4-5 dakika ayırıp piyano eğitimi ve piyanoyla ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz böylelikle kesinlikle piyano konusunda daha bilinçli bir eğitim ve müzik aleti tercihini en uygun fiyatlarla yapabilirsiniz, lütfen en doğru piyano kurs seçimi için bu yazıyı arkanıza yaslanıp sonuna kadar okuyun (:

Az zamanda, hızlıca piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız 0507 95 96 333 nolu telefonumuzdan bizi arayıp ücretsiz piyano deneme dersleri için randevu alabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi sanat merkezlerinden olan Erturgut Sanat’a ve İzmir’in en iyi piyano kursuna davetlisiniz!


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme GarantisiAyrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. 


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme Garantisi

“Piyano Kursu İzmir Karşıyaka “ yazımızda cevaplarını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Piyano çalmaya başlamak için hemen eve piyano almalı mıyım?
– Piyano çalmak zor mu, ne kadar zamanda piyano çalmayı öğrenirim?
– Piyano kursu fiyatları ve piyano fiyatları ne kadar?
– Piyano çalmaya başlamak için üst ve alt yaş sınırı var mıdır?
– Herkes piyano çalabilir mi?

Piyano kursu İzmir Karşıyaka‘da Erturgut Sanat’ta alınır!


Sosyal medya hesaplarımızı takip edip etkinlik ve atölyelerimize ücretsiz olarak katılmak ister misiniz? Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


Çalması ayrı, su gibi sesiyle dinlemesi apayrı zevk veren, bir yerin cennete dönüşmesi için onun orası olması yetecek, insan beynini aktif olarak kullanmaya zorlayıp sınırlarını arttıran, başka bir müzik aletine ihtiyaç duymadan tek başına da harikalar yaratıp dinleyenleri büyüleyen, on parmağa, on marifet yükleyen, çalmak için hiç bir yaşın geç olmadığı, her büyük müzisyenin ilk sevgilisi olan, insanı içine çeken, diğer enstrumanlar gibi alıp bir yere götürdüğünüz değil, sizin onun ayağına gittiğiniz asalette, belki de hayatın müzikal karşılığıdır piyano!

Piyano çalmak için hiç bir yaş ne erken ne de geç değil, bugün ilk adımı atmak için tam zamanı!


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka ile Piyano Çalmak Çok Eğlenceli ve Kolay!

Piyano Kursu tam donanımlı bilgisayarlı sınıflarda birebir özel ders olarak yapılmaktadır. Hem çocuklar hemde yetişkinler için olan derslerimizde, dersin gün ve saati ders alacak kişinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir.

Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme Garantisi

Tamamı piyano alanında profesyonel, konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tarafından verilen piyano derslerimizde kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kurs programları sayesinde öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmak için çalışmaktayız.

Piyano dersi konusundaki tecrübeli, iletişim gücü kuvvetli eğitmenlerimiz sayesinde bugüne kadar her yaştan bir çok insanın tercih sebebi olan Erturgut Sanat Merkezi, kaliteli eğitim anlayışı ve uygun fiyatları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.

Piyano kursu alanların, piyano öğrenme süresini çok kısaltacak bir yazı hazırladık sizin için, bu yazıyı okumayan biri 6 ayda öğreniyorsa bu yazıyı okuyan 3 ayda öğreniyor! İşte o yazı burada; Piyano İle İlgili Bilinmesi Gereken Şeyler


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme Garantisi♥ Piyano kursuna başlamak için evinizde bir piyano olmak zorunda değil.Ders dışında da müzik kursundaki piyanoları kullanabilirsiniz.
♥ Piyano çalmak zor bir süreç değildir, piyano en temel müzik aletidir diyebiliriz, öğrenmesine de diğer müzik aletlerine göre biraz daha kolay diyebiliriz.
Piyano satın almak isterseniz doğru piyanoya karar verme ve satın alma sürecinde piyano öğretmenlerimiz destek olmaktadır.
♥ Piyano dersleri bireysel ders olarak yapılmaktadır.
♥ Piyano kursunun günleri ve saatleri sizin ve öğretmenin ortak uygun gününe göre belirlenmektedir.
♥ Piyano kurslarına kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir.
♥ Piyano kursunun fiyatlarını öğrenmek için kursumuzu arayabilirsiniz.
♥ Piyano dersi almaya başlamadan önce ücretsiz deneme dersine gelebilir ve gerçekten piyanoya olan yatkınlığınızı görebilirsiniz, size telefonda söylenen hiç bir şey ücretsiz deneme dersi kadar faydalı olmayacaktır.
♥ Piyano Kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okumanızı kesinlikle öneririz, çünkü bu yazıda detaylı olarak bir çok soru cevaplanmıştır ve bu sorular öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardır, sağlam bir başlangıç yapmak isterseniz lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyun, ayrıca aşağıdaki keyifli videoyu da izleyebilirsiniz (:


Piyano Kursunun Faydaları

Çocuk yaşlarda zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimin en hızlı olduğu dönemde piyano eğitimine başlamak için gayet uygun bir Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme Garantisidönemdir fakat bu sadece piyanoya çocuk yaşlarda başlanabileceği anlama gelmez, müziğin yaşı yoktur. Aynı zamanda günlük hayatın sıkıcı ve yorucu temposundan uzaklaşmak, hayatına sanatla renk katmak isteyen kişilerde bir terapi niteliğinde piyano derslerini tercih etmektedir. Her yaştan kişileri bu tecrübeyi deneyimlemek için aramızda görmek bize m

utluluk verecektir.


Doğru Piyano Kursuyla 100’lerce Şarkı Çalabilirsiniz!

Piyano, kökeni eskilere dayanan ve klavsen’in geliştirilmişi olarak adlandırılan tuşlu bir enstrumandır. Üretim şekli itibari ile duvar tipi (dik) ve salon tipi (kuyruklu) olmak üzere iki çeşidi vardır.

Piyano forte İtalyanca “hafif ve güçlü” anlamına gelen kelimelerden meydana gelmiştir. Daha sonraları kısaca piyano denilmiştir. Atası sayılan klavsen’den farkı, tuşlara uygulanan güce karşı çıkan seslerin doğru orantıda değişken olmasıdır.
İlk piyano 1700’lü yıllarda Floransa’da “Bartolomeo CRISTOFORI” tarafından yapılmıştır.


Piyano Kursu Programı

Piyano kurslarımızda piyano ders programları kişiye özel olarak yaş grupları ve beklentileri doğrultusunda hazırlanmaktadır ve bu sayede kişi beklentilerini tam olarak karşılamakta ve piyanoda en hızlı şekilde sonuç alabilmektedir.

Piyano teknikleri, gam çalışmaları ve arpej çalışmaları, akor kurulumları üzerine çalışmalar yapılmakta ve bununla beraber temel müzik bilgisi, fa anahtarı, sol anahtarı nota okuma eğitimi, temel armoni bilgisi eğitimi verilmektedir. Ayrıca Klasik Batı Müziği, Jazz ve Blues Müzik, Popüler Müzik tarzlarında repertuvar çalışmaları yapılmaktadır.


Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme Garantisi

Piyano Kursu Gün ve Saatleri

Piyano Derslerimizde gün ve saatlerimiz öğrencinin uygun gün ve saatleri doğrultusunda belirlenmektedir. Çalışma saatlerimiz 09.00 -23.00 arasıdır. Esnek çalışma saatlerimiz çalışanların ve öğrencilerin iş ve okul sonrasında da piyano dersi alabilmelerine olanak sağlamaktadır. Haftanın 7 günü piyano kursu vermekteyiz.


Piyano Etkinlikleri

Piyano kursiyerlerimiz isterlerse, bateri, keman gitar veya şan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedir ve böylelikle çalışmalarına hem sosyallik hem de eğlence katmaktadırlar. Ayrıca isterlerse düzenlenen organizasyonlarda da yer alabilmektedirler.


İzmir’de Piyano Kursuyla ilgili Sık Sorulan Sorular

Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme GarantisiNe Kadar Zamanda Piyano Çalmayı Öğrenebilirim?
Piyanoyu ne kadar kısa sürede öğreneceğiniz piyanoya olan ilginiz, yeteneğiniz ve piyano çalışmaya günlük ayırdığınız vakitle ilgilidir. Fakat 2. ayınızdan itibaren piyano parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.

Evde Piyanom Olmadan da Piyano Kursu Alabilir miyim?
Evde piyanonuz yok ve çalışmanız sorunsa, istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki piyanolarda çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz saatleri belirterek size uygun şekilde sanat merkezimizde piyano çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Piyano Dersine Başlamak İçin En Erken Yaş Kaçtır?
Piyanoya başlamak için uygun olan en erken yaş 5’tir. Fakat bu tamamen öğrencinin ilgisiyle alakalıdır. Küçük yaşlarda bir konuya odaklanmada sorun yaşanacağı için, piyano dersine gelecek öğrencinin tamamen kendi isteğiyle derse katılması ve evde ailesinin desteğiyle piyano çalışmalarını sürdürmesi çok önemlidir.

Piyano Kursu Almaya Başlamak İçin Geç mi Kaldım?
Piyanoya başlamak için hiç bir yaş geç değildir, piyano kurslarımız her yaş için uygundur, doğru eğitimle hobi amaçlı piyano çalmanın bir yaş sınırı söz konusu değildir, isterseniz 90 yaşında olun yine de piyano eğitimine başlayabilirsiniz, yeter ki istekli olun ve çalışmaya vakit ayırın.

Piyano Kursu İzmir Karşıyaka | Piyano Öğrenme GarantisiAylık Piyano Kurs Ücretleriniz, İzmir’de Piyano Kursu Fiyaları Ne Kadar?
Piyano kurslarımızın aylık ücreti için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir veya msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kampanyalı fiyatlarımız kişi sayısıyla sınırlıdır, lütfen telefonda konuyla ilgili bilgi alınız.

Piyano kursunuza nasıl gelebilirim, ulaşım gerçekten çok mu rahat?

Evet, piyano kursumuz çok merkezi bir konumda, İzmir’in her yerinden Karşıyaka, Mavişehir, Atakent, Hatay, Balçova, Narlıdere, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Yeşilyurt, Karabağlar, Buca ve hatta Urla gibi yerlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz, piyano kursumuz Manisa ve Aydın gibi illerden de çok tercih edilmektedir, İzmir içi ulaşım hiç sorun olmamaktadır. Metro, otobüs veya vapurla piyano kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Piyano ile ilgili çok ayrıntılı bilgi için lütfen “piyano kategorisi” ne tıklayınız.


Piyano belki de en temel müzik aletidir diyebiliriz. Her yaştan birey için uygun olması ve şık duruşu piyanoyu çok tercih edilen bir müzik aleti haline getirmiştir.


Size piyanoyu çok daha fazla sevdirecek ilginç bilgiler burada;

1. Piyano tuşları 1950’ lere kadar fil dişinden yapılıyordu.
2. Günümüzde piyano tuşlarının plastikten yapılmasına rağmen enstrümanın yüzde 70’i ağaçtan oluşuyor. Geri kalan parçalarda ise demir çelik, kağıt, bakır ve keçe kullanılır.
3. Piyano 12.000’e yakın parçadan oluşur ve bunların 10.000 tanesi ses çıkarmak için hareket eder.
4. Piyanoda ses tellere vuran çekiçler sayesinde oluşur.
5. Kuyruklu Piyano ve Konsol Piyano olmak üzere 2 çeşit piyano vardır. Kuyruklu Piyanoda daha uzun teller kullanıldığından daha gür ve kaliteli ses elde edilebilir fakat çok yer kaplar. Duvar Piyanoları daha az yer kaplar.
6. Kuyruklu Piyano, Konsol piyanolara göre daha hızlı çalınabilir bunun nedeni Kuyruklu Piyanodaki çekiçlerin mekanizma farkından ötürü orijinal pozisyonlarını daha hızlı alabilmesidir.
7. Dünyanın en büyük piyanosu 3,5 metre uzunluğunda ve 30 ton ağırlığındadır. Challen Şirketi tarafından yapılmıştır.
8. Geniş ton aralığından ötürü piyanoya “Enstrümanların Kralı” denir.
9. Piyano 220-230 telden oluşur ve her tel 76 kilo ağırlığı çeker.Tüm teller toplamda 18-20 ton çekebilir.
10. Satılan en pahalı piyano, 1,2 milyon dolara satılan Steinway Granddir.
11. Steinway piyanonun kurucusu Henry E. Steinway’in gerçek ismi Engelhard Steinweg’dir ve 1853 de ismi Amerikanlaştırmıştır.
12. Yeni alınmış bir piyano yılda 4 kere akord edilmelidir.
13. İlk Konsol Piyano 1742’de Philadelphia’da üretilmiştir.
14. Son 100 yılda 5000 farklı piyano markası satışa sunulmuştur.
15. Birçok müzik okulu ana enstrümanı olmasa bile piyano eğitimini zorunlu yapmıştır.
16. Yamaha ilk Japon piyano üreticisidir ve 1887 de üretime başlamıştır.
17. Standart 88 notalık piyanonun ilk notası “La” son notası “Do”dur.