Online Çello Kursu

Klasik Batı Müziğinin en asil enstrümanlarından biri olan Çello, hem görsel hem de işitsel olarak müzik dünyası içinde çok ayrı bir yere sahiptir.

Yere sabitlenmiş estetik görünümü, oturuş pozisyonu ve çalarken yapılması gereken estetik hareketleriyle izleyen için de çalan için de farklı bir zevk olan çello eğitimi, usta eğitmenler tarafından verilmeli ve doğru pozisyonda, doğru tutuş ve parmak hareketleri en ince ayrıntısına kadar öğretilmelidir.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile çello çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Çello Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Çello Kursu Nedir?

Online Çello Kursu İzmir

Online Çello Kursu, Erturgut Sanat Merkezi tarafından, alanında rüştünü kanıtlamış, eğitimli ve deneyimli eğitmenler tarafından hem birebir hem de grup dersi şeklinde verilmektedir.

Online Çello eğitimi için grup dersleri, hem bağlantı karışıklıklarına mahal vermemek hem de çalışmanın verimli geçmesini sağlamak nedeniyle çok tavsiye edilmese de katılımcılarımızın talebi ve sınıfın oluşması durumunda açılabilmektedir.

Birebir Online Çello Kursunda ise alanında uzman eğitmenimiz kurs saati boyunca katılımcı ile birebir ilgilenmekte ve bu nedenle ders saati çok daha verimli geçmektedir. Tabi ki bu grup derslerinin verimsiz olduğunu anlamına gelmemekle birlikte yalnızca öğrenme ve etütleri kontrol etme süresinin biraz daha uzun olmasını sağlamaktadır.

Online Çello Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Çello Kursu Nedir

Erturgut Sanat Merkezi “Online Çello Kursu” çello çalmak isteyen, bu konuda eğitim alarak kısa sürede ilerlemek ve dilediği parçaları hatasız olarak icra etmek isteyen tüm katılımcılara açıktır.

Yediden yetmişe herkesin katılabileceği Online Çello Kursu için bilmeniz gereken tek şey, kendi fiziksel yapınıza ve yaşınıza uygun ölçülerde bir çelloya sahip olmanız gerekliliğidir. Çünkü tam boy bir çello özellikle küçük yaştaki öğrencilerin ergonomik olarak icra edemeyeceği boyutlardadır.

Hangi boyutlarda çelloya sahip olmanız gerektiği de ücretsiz deneme dersimizde hocalarımız tarafından sizlere aktarılmaktadır.

Çello sahip olup sürekli etütlerinizi tekrarlayarak kısa sürede ilerleyebileceğiniz bir enstrumandır. Bu nedenle sanat merkezimizde çello kursu olan kursiyerlerimiz merkezimizdeki çelloları kullanırken bile kendilerine ait birer enstruman sahibi olmaları gerektiğinin altını sık sık çizmekteyiz.

Fakat Online Çello Kursu içerisinde böyle bir şansımız olmadığından dolayı çello derslerine katılmak isteyen arkadaşlarımızın bütçelerine uygun ve ekonomik durumları çerçevesinden en kaliteli çelloya sahip olmaları gerekmektedir.

Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstruman alımlarınızda (enstruman satış linki) sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Çello Kursu Neleri Kapsar?

Neleri Kapsar

Online Çello Kursu eğitimi, oturuş ve duruş pozisyonlarından başlayarak tüm türler için gerekli olan etütler ile sizlerin talep ettiği doğrultuda ilerlemektedir.

Çello Kursu programı,

 • Çello yayı nasıl tutulur, çelloda arşe nasıl çekilir?
 • Çelloda notaların yerleri.
 • Fa anahtarı nasıl okunur?
 • Temel müzik eğitimi.
 • Armoni bilgisi.
 • Çello çalarken kullanılan teknikler.
 • Sevdiğiniz şarkıların çalınması.
 • Çelloda gam çalışmaları.
 • Çello nasıl akort edilir?
 • Çelloda tel nasıl değiştirilir?
 • Çellonun bakımı ve temizliği nasıl yapılır?

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Çello Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Programlar

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Çello Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, Online Çello kursumuza katılmak için tek yapmanız gereken şey bizimle aşağıda belirttiğimiz iletişim kanallarından birini kullanarak irtibata geçmek.

Bizimle irtibata geçtikten sonra size ve hocalarımıza uygun bir gün ve saat belirleyerek deneme dersi planlıyoruz ve online deneme dersinden sonra yine hem size hem de hocamıza uygun bir gün ve saatte online derslerimize başlıyoruz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.