Perküsyon Kursu İzmir

Perküsyon Kursu - Ritm Atölyesi

Perküsyon Nedir?
Ritim aletlerinin oluşturduğu topluluğa perküsyon denilmektedir. Müzik aletlerine yapılan vuruşlar ardı sıra gelen ritimleri oluşturmaktadır. Popüler müzik kültüründe çoğunlukla ritimler perküsyonlarla yapılmaktadır. Bir müzik aletinin bu kategori altında değerlendirilebilmesi için belli başlı kriterler bulunmaktadır. Öncelikle bir obje ya da el yardımıyla sürtme, çalkalama ve ovalama hareketleriyle ritim ortaya çıkaran her materyal perküsyon olarak adlandırılmaktadır. Perküsyon olarak adlandırılacak olan müzik aletlerinin mutlaka bu özellikleri taşıması gerekmektedir.


Perküsyon Kursu - Ritm Atölyesi

Perküsyon Çalmanın Faydaları Nelerdir?

Perküsyon çalmanın hayatımıza bir çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Örneğin sigara vb. bağımlılıklardan kurtulmak adına bu müzik aletlerinin kullanılmasının hastalara olumlu yönde etki ettiği gözlemlenmiştir. Aynı zamanda insan üzerindeki hırçınlığı aldığı ve olumsuz düşünceleri uzaklaştırdığı için psikolojik anlamda da perküsyonla terapi bir çok yerde sıkça kullanılmaktadır. Gelelim perküsyonun faydalarına;


Perküsyonla hayatınızdan gerilimi uzaklaştırın.
Gerek maddi gerek manevi yönden yoğun bir dönemden geçiyorsanız ve kendinizi çok bunalmış hissediyorsanız kendinizi bir miktar daralmış ve bunalmış hissedebilirsiniz. Tam da bu zamanda perküsyon eğitimiyle hayatınıza bir farklılık katabilir ve kendinizi ritme kaptırarak sorunlarınızdan uzaklaşabilirsiniz.

Sosyalleşme aracı olarak perküsyon.
Popüler kültürün getirdiği müziklerin alt yapılarının neredeyse tamamında perküsyon tercih edilmektedir. Bu tür müzikler çeşitli grupları ve kişileri bir araya getirmektedir. Bu yüzden perküsyon çalmanız sayesinde farklı kriterlerdeki kişilerle tanışabilir ve sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz.

Bağışıklık eksikliklerini gidermek adına perküsyon çalın!
Perküsyon çalarken beynimizi daha etkin kullandığımız                ve bu sayede beyin hücrelerimizin ekstra performans sağladığı bu yüzden de bağışıklık sisteminde güçlenmeler meydana geldiği görülmüştür.

Sağ ve Sol lobun kuvvetlendiriyor.
Aktif olarak hem el hem de ayak kombinasyonları kullanıldığı için sağ ve sol lob daha etkili kullanılmaya başlamış ve bu sayede yaratıcı ve mantıksal zekada ilerlemeler gözlemlenebilmiştir.


Perküsyon Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler

* Perküsyon eğitimini kimler alabilir?
Perküsyon eğitimini almak isteyen kişilerde aranan tek özellik bu konuda ilgili olmalarıdır. Ders alacak kişilerden başka bir özellik taşımaları beklenmemektedir.

* Yaş sınırlaması nedir?
Bu eğitim süreciyle ilgili olarak alt ve üst yaş grupları için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Her yaş grubuna özel müzik aleti eğitimimiz mevcuttur. İstenilen ritim aletine göre yaş belirlemesi yapılmaktadır ancak en doğru tespitin yapılabilmesi için tanışma derslerimize katılmanız daha sağlıklı olacaktır.

* Perküsyonum yok yine de derslere katılabilir miyim?
Tabii ki katılabilirsiniz. Sanat merkezimizde gerekli bütün müzik aletleri ve pratik yapabileceğiniz ortam bulunmaktadır. Kendinize ait bir müzik aleti edininceye kadar sanat merkezimizde dilediğiniz kadar çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu pratikler için sizden ekstra ücret talep edilmemektedir. Sadece çalışacağınız saatleri gelmeden önce haber vermeniz yeterli olacaktır.

* Kayıt yaptırmam için neler gerekli?
Perküsyon kursu İzmir’e kayıt olmanız için perküsyon dersi formunu tamamlamanız yeterli olacaktır. Bunun dışında sizden herhangi bir belge talep edilmemektedir. Bu formda da isim soyad ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

* Ders işleyişi nasıl, neler öğreneceğim?
Perküsyon derslerinde ritim uyumu hakkında ayrıntılı bilgilendirmeler yer almakta olup, vuruş, usül, el ve ayak koordinasyonu, materyal tutuşu ve teorik konular hakkında öğretiler gerçekleştirilmektedir. Gerekli tüm konuların aktarımı ders esnasında size hocalarımız tarafından sağlanmaktadır, ekstra bilgiye sahip olmanız beklenmez.

* Perküsyon kursu İzmir fiyatları ne kadar?
Dönem dönem fiyatlarımız farklılık gösterdiği için bu konuyla ilgili en net bilgiyi sanat merkezimizden alabilirsiniz. Saat 09.00-23.00 aralığında whatsapp, mail, telefon vb. yollarla iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Perküsyon Kurslarına amatör olarak hobi amaçlı ya da profesyonelliğe adım atmak için katılabilirsiniz.

Şirketinizde motivasyon arttırıcı bir etkinlik arıyor ve biraz da hareket katmayı düşünüyorsanız perküsyon atölyeleri tam size göre!


İsterseniz ücretsiz perküsyon deneme derslerimize katılıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kurumsal perküsyon eğitimlerimizden de kurumunuzda yararlanmanız mümkündür. Perküsyon kursu içeriğimizle ilgili bilgi için SMS, whatsapp veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Arzu eden profesyonel müzisyenler; ister özel ders alabilir,
isterseniz grubunuzla birlikte ensemble eğitim programımızı seçebilirsiniz.

 

izmir-perküsyon-kursu


Ritm Motivasyon ve Performans Atölyeleri
Kurumsal Ritm Atölyelerimiz;
Ritim Motivasyon Atölyesi
Serbest Ritim Atölyesi
Body Percussion
Asma Davullarla Ritm Atölyesi
Darbuka Atölyesi

MultisocialEvents, perküsyon ve ritim çalışmaları ile şirket elemanlarına takım çalışması bilinci kazandırarak eğlenceli bir projeye ev sahipliği yapıyor. İnteraktif bir workshop çalışması olarak organize edilen bu proje ile şirketin tüm kademelerindeki çalışanlar birlikte oluşturulan ritim grubu ile eğlence ve müziğin keyfini çıkarıyorlar. Kurulan atölye, şirketin toplantı, yemek ya da piknik gibi kendi sosyal organizasyonlarında kullanılabileceği gibi özel olarak da gerçekleştirilebiliyor.

Atölye çalışmaları değişken uzunluklarda planlanabilmektedir. Öncelikle perküsyon topluluğu oluşturulur ve grupta çalacak kişilere kullanacakları ritim aletleri tanıtılır. Kısa bir ritim eğitiminden sonra tüm katılımcılar hazırlanan gösteriye dahil edilerek, takım ruhu zemini yaratılır. Birlikte icra edilen ritim kompozisyonları ile grup içi motivasyon ve iletişim yüksek seviyeye çıkarılır.

Gruba sunulan perküsyon seçenekleri son derece zengin ritim sazlarından oluşmaktadır. Bu sayede bireylerin müziğin temelini oluşturan ritim çalgılarını tanıması ve çalabilmesi de sağlanmaktadır. Ritmin tüm katılımcıları etki altına alan yapısı sayesinde bireylerin enerjileri artar, iletişim yetenekleri gelişir, konsantrasyon becerisi daha iyi seviyeye çıkar.

Perküsyon Kursu

Perküsyon Kursu


Ritm Atölyeleri Sayesinde Kazanımlar

Ritm atölyelerin İç enerjinizi dışarı vurarak, grup ritmini sağlıyor ve hep beraber hareketli bir şekilde stres atıyoruz. Dinlemeye bağlı odaklanma ve ritimle akıp gitmek biçiminde kişiliğinizde güç, motivasyon, iş birliği, takım sinerjisini kazandıran ritm atölyeleri bireyleri daha canlı daha motive hale getiriyor.


Ritm Atölyeleri Ne işe yarar? Ritm Atölyelerinde Ne yapmaktayız?

Basit vuruş kalıpları, doğu ile Latin ritimlerin benimsendiği ritm atölyesi katılımcılarımızın, perküsyon enstrümanların eşliğiyle, gruplarımızın birbiriyle müzikal iletişimi sağlıyoruz. Rezonansları ve ayrı ayrı çalınan enstrümanların metaforu olarak dışa vuruyoruz.

Ayrıca; araştırmalar sonucu ritim çalışmaları; sağ beyin ile sol beynin birlikte korelâsyonu sağlıyor. Hem fiziksel olarak efor sarfediyor hem de sağ ve sol beyni beraber kullanıyoruz.


Haydi Ritim Atölyesi Kuralım!
MultisocialEvents şirketimiz bünyesinde perküsyon eğitimi, konser, ortak ritmi bir bütün halinde organize etmekteyiz.


Ritm Atölyeleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Firmanızın çalışanlarına interaktif ritim ve perküsyon eğitimi sunan MultisocialEvents, bu eğitimle paralel olarak çalışanlarınız tarafından oluşturulan bir konser grubunu da organize etmektedir.

Takım çalışması becerisini ve motivasyonu arttırmayı hedefleyen, bunu yaparken de katılımcıları eğlendirerek hareket eden bu organizasyonun amacı, ritim atölyesi çalışmalarıyla katılımcılar arasındaki iletişimi arttırmak, birlikte üretim bilinci oluşturmak, takım ruhu zemini hazırlamaktır.

Oluşturulan ritim atölyesindeki çalışmalara şirketin tüm kademelerindeki çalışanların katılması mümkündür. Geniş katılım takım ruhu bilincinin oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Kişilerin birbirini dinleme yeteneği gelişir. Odaklanma artar. Algı gücü ve yüksek enerji sağlanır. Gruba uyum kazandırılır ve kişilerin bireysel olarak iç huzurlarının gelişimine katkı sağlanır.

Atölyedeki çalışmalar birbirinden farklı özelliklere sahip ritim aletleri kullanılarak gerçekleştirilir. Öncelikle tüm kullanıcılara genel ritim kuralları öğretilir. Ardından basite indirgenmiş ritim çalışmalarına geçilerek grupça çalışılır. Katılımcılar takımın hep birlikte ortaya çıkaracağı performansın bir parçası olduğunun bilinciyle hareket etmeyi öğrenirler. Tüm bu çalışmaların sonucunda katılımcılar bireysel olarak grubun vazgeçilmez birer parçası olduklarını kavramaktadırlar.


Görsel Ritm Atölyesi

Günümüzde şirketler arasındaki reklamsal rekabet arttıkça kendi şirketinizin farkındalığını arttırmak bir hayli zor bir hal almakta. Şirketinizin etkinliğiyle fark yaratmak istediğinizde MultisocialEvents devreye giriyor.
Görsel Ritm Atölyesi,şirketleri görsel ve işitsel olarak ön plana çıkarmak, müşteri ilgisini firmaya veya firmanın etkinlik standına çekmek isteyen girişimciler için çok uygun bir seçenek.

Ritm atölyesi, perküsyon showu için istediğiniz saat aralığını ve etkin alan boyutunu atölyeye bildirdikten sonra, belirlenen alan bir festival alanına dönüşüyor ve eğlenceli dakikalarla hem hitap ettiğiniz müşteri potansiyelinin dikkati çekiliyor hem de marka tanıtımınız viral şekilde yapılmış oluyor.

5 – 30 kişilik gruplar halinde; Doğu, Latin gibi perküsyonlar eşliğinde yüksek enerji ve takım çalışmasıyla eğlencenin zirvesi şirketinizin hemen yanı başında oluyor. Bu enerjiyle dolan müşterilerinize de bu saatten sonra ürünlerinizi tanıtmak, aradaki buzları eritmek çok daha kolay bir hal alıyor.

Sizler de bir farklılık yaratmak, farkındalığınızı ortaya koymak istiyorsanız Görsel Ritm Atölyesi ile çalışmalısınız. Hem şenlik hem gelir artışı, bundan iyisi olamaz!

 

Latin müziği ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve pratik bilgilere ulaşabileceğiniz farklı kurs programları için bizimle iletişime geçerseniz: Conga, Bongo, Timbales, Clave gibi farklı enstrümanlar ve bu enstrümanlarda çalabileceğiniz temel Latin ritimlerini, ritm atölyelerimizde öğrenebilirsiniz.


Samba Perküsyon Kursları

Maksimum 12 kursiyer ile sürdürülen Samba Perküsyon kurslarımız geleneksel Samba ritimlerini, orijinal Samba enstrümanları eşliğinde öğretmekteyiz.

Küçük enstrümalarla başlayacağınız kurs programında zaman içinde tüm Samba enstrümanlarını öğrenme imkana sahipsiniz.

Açılan sınıflara ilk üç ay süresinde yeni kayıt alınabilmekte ve başarılı olan kursiyerler bir üst gruba yükselebilmektedir.

Hayatınıza yeni bir renk katmak, farklı bir müzik türüyle tanışmak, yeni arkadaşlar edinmek ve eğlenmek mi istiyorsunuz ?


Kurumsal Ritm Atölyeleri

Ritim Workshopları:

Bildiğimiz gibi karnavallar ülkesi Brezilya dünyanın en zengin eğlencelerinden birini sunmaktadır. Tüm yıl boyunca hazırlanan Samba grupları, yüzlerce katılımcıları ile uzun bir yılın emeğini sokak şenliklerinde sergilemektedirler. Samba Batucada ve Samba Reggae gibi coşkulu Samba ritimleri birçok farklı perküsyon enstrümanları ile sergilenmektedir.

Workshoplarımızda bu deneyimi yaşayacak olan katılımcılar Chocallo, Surdo, Agogo, Tamborim ve Caixa gibi geleneksel Brezilya enstrümaları ile tanışma Samba ritimlerini bu enstrümanlar ile çalma şansını yakalayacaklar.


Katılımcı sayısı ve Çalışmanın Niteliği:

Samba sınıflarımız her konum ve eğitim düzeyindeki kişilere hitap edebilmektedir.

-Çalışmalarımız, katılımcıların sosyal ilşkilerini ve iletişimlerini güçlendirmektedir.

-Yaratıcılığı desteklemekte ve kişilerin kendilerini daha rahat ifade edebilmelerini sağlamaktadır.

-Birlikte müzik yapan kişiler karşılarındakini daha kolay kabullenme becerisi geliştirmekte ve daha sabırlı olmayı öğrenmektedirler.

 

Maksimum 40 katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız entrüman tanıtımı ile başlamakta, katılımcılar kendilerine yakın hissettikleri enstrümanı deneyerek çalışmaya

Perküsyon Dersi

Perküsyon Dersi

başlamaktadırlar. Eğitim grubunun desteği ile size en doğru enstrüman seçeneği sunulmakta Mestre’nin (grubun şefi) verdiği komutlar eşliğindeve yavaştan hızlıya doğru eğlence dolu bir ritim çalışması yapılmaktadır.


Samba Perküsyon Workshop’un faydası:

Ritim çalışması eğlenceli olduğu kadar aynı zamanda eğitsel bir çalışmadır.

Latin Amerika kültürünü tanıyacak,onların çoşku dolu kutlamalarını deneyimleyeceksiniz. Asırlar boyunca tüm kültürler kendilerini ritim eşliğinde ifade etmişlerdir. İster kutlama, ister anma, isterse protesto amaçlı olsun, ritim tüm insanlığın en önemli ifade şekli olmuştur.

Samba perküsyon çalışması takım çalışması, özgüven, kendini ifade edebilme, yaratıcılık, tolerans geliştirme, iletişim ve motivasyon da dahil olmak üzere size pek çok yararlar sağlayacak bir etkinliktir.


Neden Brezilya ritimleri:

Brezilya Dünyanın en büyük 5. ülkesidir ve pek çok farklı kültürün dinamizminden etkilenmiştir. Afrika’dan Amerika Birleşik Devletletlerine, Avrupa’dan Kızılderili kültürüne kadar pek çok kültürün etkilerini Brezilya ritimlerinde görmek mümkündür

Bütün bu zengin kültürlerin birleşmesi sonucu belki de Dünyanın en eğlenceli müziği ortaya çıkmıştır. Karnavallar kenti Rio de Janerio, Dünya müzik ve eğlencesinin kalbidir ve tartışmasız hem dinlemek hem de bu müziği yapmak benzeri olmayan bir deneyim ve coşku yaşamak demektir.

 

Perküsyon Kursu – Ritm Atölyesi İzmir – Perküsyon Dersi İzmir