Ses Eğitimi İzmir’le Kısa Sürede Güzel Şarkı Söyleyebilirsiniz!

 Şan Dersi

Şan Dersi+ Sesinizi kullanmayı öğrenme garantili şan dersleri
+ Uygun fiyatlı ses eğitimi kursları!
+ Kısa zamanda en iyi sonuç!

İzmir’in en çok tercih edilen ve açık ara farkla beğenilen şan kursu Erturgut Sanat’ta! İddaa ediyoruz, 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp alacağınız ücretsiz deneme derslerimizden sonra siz de çok memnun kalacak ve en iyi şan eğitimini alacaksınız!

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

Şan Dersi


Şan dersi yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Şan dersi sesi güzelleştirir mi, herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?
– Ne kadar zamanda güzel şarkı söyleyebilirim?
– Şan dersine başlamak için yaş, yetenek gibi sınırlamalar var mı?
– Şan dersi ücretleri ne kadar, kayıt için ne gerekiyor?


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, siz de gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve atölyelerden haberdar olabilir ve ücretsiz katılabilirsiniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


Şarkı söylemek pozitif enerjiyle dolup, pozitif enerjinizi etrafa yaymanızı sağlar, stres atma ve mutlu olma yöntemidir, deşarj olmak için birebirdir, ruhun son kullanma tarihli olmayan kırışıklık kremidir, hayat sarkmasına birebirdir, öyle keyiflidir ki dünyalara bedeldir, bir çok şeye iyi gelen bir tedavi yöntemidir, insanın tek başına yapabildiği en güzel şeydir. Artık sadece bir dinleyici olmak değil söylemek de istiyorsanız acele edin!


Şan Derslerinde Neler Öğretiliyor?

Erturgut Sanat şan eğitimlerimizde kişinin  ses tellerinin,  damak, diş, dil ve dudakların,  göğüs boşluklarının ve kafatası boşluklarının en doğru şekilde kullanılması gösterilmektedir.


şan-dersi

Ücretsiz Deneme Dersi İçin Hemen Arayın!


Şan Dersi Ne İşe Yarar?

İnsanın sahip olduğu ilk müzik aleti sesidir. Kişi sesini doğru kullanmayı öğrenerek sesini daha etkileyici şekilde kullanabilir ve bunu yapmak sesine güzellik katmak için şan dersi kesinlikle gereklidir.

Erturgut Sanat Şan Kurslarına, ses eğitimi derslerine katılan öğrenciler seslerini doğru kullanmayı, kesintisiz olarak kullanmayı, doğru notalardan söylemeyi, sesini doğru notalara ayarlamayı ve farklı yüksekliklerden söylemeyi öğrenir, şan dersi sonrasında sesinizdeki değişimi herkes farkeder.

şan dersi izmir

İzmir’in En İyi Şan Kursu

Şan eğitimi denildiği zaman ilk önce insanlar şarkı söylemeyi düşünürler ama bu şan dersinin yani ses eğitiminin tam olarak karşıladığı şey değildir, evet şarkı söylemek konusunda gelişim sağlar fakat şan eğitiminin yararları sadece bu kadar değildir.

Alacak olduğunuz şan eğitimi sayesinde hem sesinizi eğiteceksiniz hem de doğru bir şekilde nefes almayı öğrenip doğru nefes almayı alışkanlık edineceksiniz.

Alacağınız şan dersleri sayesinde diksiyonunuzu da düzeltecek ve daha etkili konuşmayı öğreneceksiniz ve konuşma sırasında yaşanan nefes sorunlarınızı ortadan kaldırabileceksiniz. Yani şan eğitimi sadece şarkı söylemeniz için değil, iletişim ve insan ilişkilerinizi güçlendirmeniz konusunda da yararlı bir eğitimdir.

Halkla ilişkiler üzerine kurulu olan pazarlama v.b. meslek gruplarından olan kişilerin de şan dersi almasında yarar vardır.

Şan dersleri programı her ders yinelenen ve tekrarlarla geliştirilen çalışmalar ve her derste farklı bir konunun anlatıldığı sürekli ilerleyen çalışmalar olarak iki ana eksende toplanabilir.


Şan Dersi Programı

– Streching / Esneme Egzersizleri
– Esneme Çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
– Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları
– Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalışmaları, Nefes Alma ve Nefes Verme Egzersizleri
– Duruş Teknikleri ve Doğru Duruş Çalışmaları
– Diksiyon Çalışmaları (Konuşma Egzersizleri)
– Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
– Ton ve Rezonans
– Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
– Şan Egzersizleri
– Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalışmaları, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi
– Artikülasyon
– Stil Analizi Çalışmaları
– Türkçe ve Yabancı Repertuar Çalışmaları
– Play Along (Hazır Altyapılar) ile Yapılan Çalışmalar


san-dersi-izmir

Sesinizle Herkesi Etkilemek İstiyorsanız Erturgut Sanat Sizi Bekliyor!

Şan dersleri piyano eşlikli yapılmaktadır fakat duruma göre gitar, keman eşlikli olarak veya diğer ses ekipmanları kullanarak (Md, Bilgisayar vb.) yapılabilmektedir. İsteyen öğrencilerimiz için koro çalışmaları da yapılmaktadır.

Şan Derslerimizde herhangi bir müzik türü ayrılmamakta, tüm ses tekniklerine değinilmektedir. Ayrıca yıl içinde yapılan özel bir çok konserde yer alabilirsiniz. 


Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek yaptığımız tüm etkinliklerden eğlenceli çalışmalardan da haberdar olabilir siz de aramıza katılabilirsiniz.


Ayrıca isterseniz şan dersi programı içinde isterseniz de ayrı olarak, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen ses terapisi ve nefes terapisi hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.
Ses terapisi ve nefes terapisi için tıklayınız –> Ses Terapisi ve Nefes Terapisi Nedir?


acoustic guitar performance by music band

Bizi Arayıp Randevu Alınız!

Şan Dersi Gün ve Saatleri

Şan derslerimiz için ders günü ve ders saatleri öğrencilerin uygun gün ve saatleri doğrultusunda belirlenmektedir ve ders programı öğrenciye uygun şekilde hazırlanmaktadır.

Şan kursumuz haftanın 7 günü boyunca sabah 09.00’dan gece 23.00 saatlerine kadar açıktır.


İzmir’de Şan Dersleriyle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda sonuç alırım?
Bu süre kesinlikle kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir ve bu sorunun cevabı tamamen kişinin kendisinde saklıdır. Ne kadar zamanda güzel şarkı söyleyebilirim, ne kadar sürede sesim güzelleşir gibi sorularla ilgili en doğru cevapları ücretsiz deneme derslerimizde almanız mümkündür?

Şan dersi ücretleri hakkında bilgiyi nasıl alabilirim?
Ders ücretlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir veya bize msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. Dönemlik kampanyalı fiyatlarımızdan hemen yararlanmak için lütfen geç kalmayın!

Nota bilmeden şan eğitimi alabilir ve şarkı söyleyebilir miyim?
Nota bilmeden de şarkı söyleyebilirsiniz, dersler sırasında öğretmenlerimiz zaten size gerekli tüm bilgiyi vermektedir, siz hiç yorulmayın biz sizin için gerekli en detaylı programı hazırlıyoruz.

izmir-şan-dersi

Kalite Mesafe Tanımaz!

Şan dersleri için her hangi bir yaş sınırı var mıdır?
Profesyonel şan eğitimi 10 yaştan itibaren başlamaktadır.

Kursunuza ulaşım kolay mıdır?
Kursumuza kolaylıkla metroyla, otobüsle veya vapurla ulaşabilirsiniz. Eğer kaliteli bir şan eğitimi almak istiyorsanız mesafeleri kesinlikle dert etmemelisiniz.

Kursumuz sadece Karşıyaka, Mavişehir bölgelerinden gelen kursiyerlere değil, Balçova, Narlıdere, Bornova, Hatay, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Güzelbahçe, Bostanlı, Alsancak, Urla gibi noktalardan gelen kursiyerler için de tercih sebebidir ayrıca kursumuza Manisa ve Aydından bile bir çok öğrenci gelmektedir. Kaliteli eğitime ulaşmak çok kolay, bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Şan dersi alanların ve almak isteyenlerin faydalanması için sitemizde oluşturduğumuz bir şan dersi kategorisi bulunmaktadır. Ses eğitimiyle ilgili ayrıntılı makaleler için “ses eğitimi” kategorisine tıklayıp bu yazılara kısa bir göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.


şan eğitimi

Erturgut Sanat Şan Dersi İzmir

Şan Dersi İzmir Karşıyaka 

Şan Dersi İzmir Şan Dersi İzmir – Şan Eğitimi İzmir Karşıyaka – Şan Kursu İzmir

Güzel şarkı söyleyebilmek bir hayal değil. Şan dersi alarak siz de sesinizi doğru kullanmayı öğrenerek güzel şarkı söyleyebilirsiniz.


Şan dersi almak için sesinizin güzel olmasına gerek yoktur, güzel göreceli bir kavramdır.
Şan dersleri bireysel özel ders veya sınıf dersi olarak gerçekleşmektedir.
Şan derslerinin fiyatlarını öğrenmek için kursumuzu arayabilirsiniz.
Sesinizi analiz ettirmek için ücretsiz şan deneme derslerine gelmeniz mümkündür.
Şan dersleri sonunda katılım sertifikası da verilmektedir.
Lütfen şan dersi yazımızı sonuna kadar okuyunuz, yazımızı sonuna kadar okuyup ses eğitimine dair aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.Şan dersi alıp, sesini bilinçli şekilde kullanmak isteyen öğrencilerimizden en sık gelen sorulardan bazılarını kısaca cevaplayalım ve sonrasında şan kursu yazımıza ayrıntılı şekilde devam edelim.

İzmir’de şan dersi ücretleri ne kadardır?
Şan derslerinin, ses eğitimlerinin ücretleri her kursta farklılık göstermektedir, Erturgut Sanat şan dersleri ücretlerini öğrenmek için bizi arayıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Şan dersini İzmir’in neresinde veriyorsunuz, şan kursunuza nasıl ulaşabiliriz?
İzmir’de şan derslerimizi Karşıyaka’da gerçekleştiriyoruz fakat bu diğer bölgelerde yaşayan şan eğitimi almak isteyen öğrencilere engel değil, şan dersi İzmir Alsancak, şan dersi İzmir Bornova, şan dersi İzmir Buca, şan dersi İzmir Balçova gibi aramalar yaparak sitemize ulaştıysanız o bölgelerden de kolaylıkla şan kursu almak için sanat atölyemize ulaşabilirsiniz. İzmir’de şan dersi veren en iyi öğretmenlerden bir çoğunu sanat merkezimizde bulabilirsiniz.

şan-dersi-izmirŞarkı söylemek, pozitif enerjiyle dolmanızı ve bu enerjiyi etrafınıza yaymanızı sağlayan, şarkı söyleyen kişiyi rahatlatan, mutluluk veren bir eylem. Kendinizi ifade etmenin en keyifli yollarındandır, kişiye iyi gelir. Ben artık sadece şarkı dinleyen değil, şarkı söyleyen ve kendini başkalarına dinleten tarafta olmak istiyorum diyorsanız hiç çekinmeyin, şan dersleri size sesinizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğretiyor.

Eğer siz de yapabileceğinizden şarkı söyleyebileceğiniz emin olmak isterseniz ücretsiz deneme derslerimize gelebilirsiniz. Ücretsiz deneme dersleri, derslerimizin kalitesini, sanat merkezimizin samimiyetini ve eğlenceli ortamını görmeniz için şeffaflığımızın göstergesi olarak gerçekleştirilmektedir, böylelikle tamamen gönül rahatlığıyla şan derslerine yazılabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi almak için buraya tıklayınız —> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Şarkı söylemek ve şan dersi almakla ilgili akılları kurcalayan soruların bazılarını cevaplayalım.

Şan dersi almak için sesinizin güzel olmasına gerek yoktur, güzel göreceli bir kavramdır ve kişiden kişiye değişir. Televizyonlarda izlediğiniz, radyolarda dinlediğiniz şarkıcıları düşünün her biri için sesi çok güzel demiyorsunuzdur, sizin sesini beğenmediğiniz insanları da beğenen bir sürü insan vardır bu sebeple güzel ses çirkin ses kavramından daha önemli olan şey sesinizi doğru kullanabilmektir. Şan derslerinin amacı da sesinizi doğru kullanmayı öğretmektir.

Şan dersine katılmak ve ses eğitimi almak için yaş sınırı yoktur, hiç bir yaş geç ya da erken değildir.

Sanat merkezimiz haftanın 7 günü 23.00 saatine kadar açıktır. İşten, okuldan vakit bulamam diyenlerin saat bahanelerini ortadan kaldıran bir hizmet veriyoruz.


Şan dersine kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir, şan dersi fiyatları için telefonda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ben yapamam demeyin ve siz de gelip deneyin. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimizdir.

Kursumuz Karşıyaka’da yer almaktadır, Karşıyaka dışından gelecekseniz kursumuza ulaşım otobüsle, vapurla, metroyla, dolmuşla gayet kolaydır. Kaliteli bir şan dersi almak istiyorsanız mesafeleri önemsememelisiniz. Artık ulaşım gayet kolay, gideceğiniz mesafe değil alacağınız eğitimin kalitesi daha önemlidir, yakın ama kalitesiz bir eğitimdense uzak ama ulaşımı kolay olup kaliteli bir yerden eğitim almanız daha iyi olacaktır. Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla gibi çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla şan kursumuza gelebilirsiniz.

Eğitimli ses ve eğitimsiz ses arasında büyük farklılıklar vardır. Eğitimli bir sese sahip olmak isteyenleri şan derslerine bekliyoruz.

şan-dersiŞan dersi izmir yazımızda aşağıdaki sorular başta olmak üzere bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Şan dersi ücretleri ne kadar?
Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?
Şan nedir, şan eğitimi nasıl gerçekleşir?
Ücretsiz şan dersi, online şan dersi seçeneğiniz var mı?


Eğer ses eğitimiyle ilgili yazımızı faydalı bulduysanız sizden ufak bir ricamız yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


Şarkı söylemek, güzel şarkı söylemek ve söylerken kendini beğendirmek bir çok kişinin istediği bir şeydir. Bazılarımız bu konu üzerinde doğuştan şanslıyken bazılarımız bir parça yardıma ihtiyaç duyar.

Erturgut Sanat olarak, sizlere elimizi uzatıyor ve çok daha güzel şarkı söylemeniz için yardımcı oluyoruz.
Konusunda uzman öğretmen kadromuz, sizlerin melodiler ve notalarla mucizeler yaratmanızı sağlayabilirler. Biraz müzik kulağınız varsa ve gerçekten şarkı söylemeyi seviyor ancak özellikle topluluk içinde bir türlü rahat şarkı söyleyemiyorsanız o halde bizimle tanışmanın zamanı gelmiştir. Eğitim kurumu çatımız altında hem şarkı söylemeyi, hem solfeji hem de ritim duygusunu öğreneceksiniz.

Bilinmesi gereken en önemli şey kötü sesin olmadığıdır. Eğitimsiz ses vardır ve sesi forma sokacak birçok teknik mevcuttur.
Bu teknikleri sizleri sıkmadan ve müzikten soğutmadan göstermekte ve hem teorik hem de pratik uygulamalar gerçekleştirmekteyiz. Sizlere sesinizi doğru bir şekilde kullanmayı öğretiyor ve bunun sonucunda şarkıları çok daha güzel söylemenizi sağlıyoruz.

Bizim için her ses özeldir ve özel olan her ses de şarkı söyleyebilecek kapasitedir.
Kendinizde keşfettiğiniz bir özellik olan şarkı söylemeyi size sevdiriyor ve toplum içinde insanları kendinize hayran bırakmanıza yardımcı oluyoruz. Kursumuz bünyesince verilen şan eğitimleri sayesinde herkes güzel şarkı söyleyebilmektedir. Ancak güzel kavramı göreceli olduğu için biz herkesin kendine ait özel sesini forma soktuğumuzu söyleyebiliriz.

Bazı dinleyiciler kalın sesten hoşlanmaz, bazıları ince sesten bazıları da çatallı sesten! Bu yüzden sesin güzelliği görecelidir.
Siz, kendinize en yakışan ve sizi en iyi şekilde ifade eden tonda yani size ait olan o özel tonda şarkı söylemeyi öğreneceksiniz. Sizlere bu konuda garanti veriyoruz. Evet, önceleri biraz yorulacaksınız. İşin teknik altyapısını iyice kavradıktan sonra notalara ve melodilere geçiş yapacaksınız. Bundan sonrası çocuk oyuncağı!

Şarkı söyledikçe ve şarkıyı doğru söylemeye alıştıkça kendinizdeki eksik noktaları daha güzel görebileceksiniz. Bazen çok güzel şarkı söylediğinizi düşünebilirsiniz ancak tonlamalarınız hatalıysa, karşı tarafa yeterince aktaramayabilirsiniz. Bunu sizlere en ince noktalarla göstermekteyiz.

Fransızcadaki şantör ve şantöz (erkek ve kadın şarkıcı) kelimeleri de buradan gelmektedir. İzmir Şan dersi sayesinde doğru nefes almayı, ses tonunuzu en aktif ve etkili bir şekilde kullanmayı öğrenirsiniz. Şarkı söylemek sadece ses tonunuzu yükseltmek değildir. Aksine şan dersi aldığınızda ses tellerine zarar vermeden nasıl tonunuzu yükseltebileceğinizi de öğrenmiş olursunuz.

Şan dersi size sesinizin sınırlarını gösterir.
Neleri daha rahat yapabileceğinizi nerelerde daha dikkatli olacağınızı öğretir. Doğru bir şan eğitimi aldığınızda şarkıları da doğru şekilde söyleyeceksiniz. Şan dersi doğru eğitmenler tarafından verildiğinde hem konuşma hem de hitabet yeteneğinizin de artacağını görebilirsiniz. Şan dersi yurtdışında bazı konuşma ve duyma bozukluklarını gidermek için de verilmektedir. Ses teli nodül tedavisinde de yine şan metodu kullanılmaktadır. İzmir Şan dersi sayesinde sesinizi doğru kullanarak, ileride oluşabilecek ses rahatsızlıklarının da önüne geçmiş olursunuz.

izmir-şan-dersiİsteyen herkesin doğru şekilde şarkı söyleyebileceği düşüncesinde olan kursumuz, sizlere öncelikle doğru nefes almayı göstermektedir.
Hayatımızın ilk saniyelerinden itibaren nefes bizim ayrılmaz bir parçamızdır. Ne yazık ki özellikle ülkemizde nefes kullanımını bilen insan sayısı çok azdır. Bu sadece şarkı söylemek için değil, aktivitelerimizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek için de önem taşımaktadır.Nefes almayı doğru şekilde öğrendikten sonra işitme ve söyleme çalışmaları gerçekleşmektedir.

Şan eğitimi doğru nefes ve doğru sesleri çıkarma üzerinde yoğunlaşmış bir eğitimdir. Bu konuda bilmeniz gereken en önemli şey, şan eğitmeninizin tecrübeli olması gerektiğidir. Fizyolojiden yeteri kadar anlamayan bir şan eğitmeni, ses tellerinizi bilinçsizce zorlar ve tellerde nodül oluşmasına sebebiyet verir. Bu da istenilecek en son şeydir. Şan eğitmenlerimiz alanlarındaki en profesyonel kişilerdir.

Şan eğitiminde 2 temel öğe ana esastır. Bunlardan biri ses perdelerini doğru kullanabilmek diğeri de armonik yani uyumlu sesler üretebilmektir.
Şan eğitimi sayesinde bütün bu öğeler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tiz sesleri ve kalın sesleri çıkarmaya çalışırken yanlış perdelerden söylemeniz şan eğitimi yardımıyla sona erer. Tiz ses çıkaracağım diye çok fazla bağırabilir, kalın ses çıkaracağım diye de fısıltıya benzer tonlar çıkarabilirsiniz. İşte burada şan eğitiminden aldığınız bilgiler devreye girer ve eğitilmiş olan sesinizi her tonda çıkarabilme yetisini kazanmış olursunuz.

Bu ders sayesinde aynı zamanda nasıl nefes alacağınızı öğrenir, kavrarsınız. Şan eğitiminde müzik kulağınızın olması büyük avantajdır. Yeterli derecede müzik kulağına sahip değilseniz yine bu eğitim sayesinde büyük gelişmeler kaydedebilirsiniz. Sesleri tanımayı, taklit etmeyi, doğru nota değerlerinde ses çıkarmayı öğrenirsiniz. Şan kursu sayesinde hem ezgisel belleğiniz hem de ritim hafızanız güçlenir. Şan dersi süreci içinde bütün bu teknikler haricinde nota ve solfej bilgisine de sahip olmaktasınız.

Şan dersleri için ücretler aylık olarak alınmaktadır.
Sizlere Erturgut Sanat olarak en uygun fiyatlarla şans dersleri vermekteyiz. Ödemelerinizi daha kolay yapabilmeniz için değişik ödeme seçenekleri sunmaktayız. Şan dersi fiyatlarımız ve ödeme koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişim numaralarımızdan ya da resmi internet sitemiz vasıtasıyla bağlantı kurabilirsiniz. Sizlere şan derslerimiz ve diğer kurs programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi vermekten mutluluk duymaktayız. Dilerseniz kurumumuza da uğrayabilir ve dersliklerimize göz atarak, eğitimci kadromuzla tanışabilirsiniz.

Kursumuz şehrin en merkezi yerlerinden birinde konumlandığı için ulaşımda hiçbir zorluk çekmeden dersleri takip edebilir ve ders kaçırma endişesi yaşamazsınız.
Unutmayın ki şan eğitimi almak için ille profesyonel bir şarkıcı ya da şarkıcı adayı olmak zorunda değilsiniz. İzmir Şan dersini her yaştan insan ve her kesimden vatandaş alabilir. Şan eğitimi alan birçok tiyatrocu, iş adamı ve iş kadını, edebiyat kollarında görev alanlar ve televizyon sektöründeki kişiler mevcuttur.

Şan eğitimi sesi tam anlamıyla disipline sokar. Ses tonunu geliştirir, vurgulamayı öğretir ve hitabeti güçlendirir. İş alanında uzun süre çıplak sesle konuşma durumunda olanlar ve topluluğa hitap eden politikacılar bile şan dersi eğitimine katılabilirler. Unutulmaması gereken bir şey daha vardır ki; o da şan derslerinin kişiye sahip olmadığı ses aralıklarını vaat etmemesidir. Bu noktada şan eğitimi kişinin kendi sesini keşfetmesini sağlar ve kişi de bu doğrultuda bir ses eğitimine başlar.