Hip hop dans türü jazz müziğin ortaya çıkışıyla canlanmış en çok tercih edilen ve dansın sokağa uyarlanmış hali olarak bilinmektedir. Stil olarak çok geniş bir alana hitap eden bu dans içerisinde jazz müziğinin çeşitliliği ve figürlerini barındırmaktadır. Break dans olarakta bilinirliği olan hip hop dansı içerisinde kurallar çok az ve özgürlük ön plandadır. Bu dans türünde figürler ve hareketler tamamen doğal olarak tasarlanmalı ve konuya uygun bir çeşitleme yapılmalıdır, aksi takdirde dansın sokağa uyarlanmış tabiri bu dansın içeriğine aykırı kalacak ve ana konu yanlış işlenmiş olacaktır.

Dünya çapında üne sahip olan müzisyenler genellikle kliplerinde ve gösterilerin hip hop dansı üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş ve müzikten sonra hip hop dansı gösterilerinin merkezlerine yerleştirmiştir. Durum böyle olunca da hip hop dans zaman içerisinde herkes tarafından bilinir bir hale gelmiş ve dünya çapında bir bilinirlik sağlamıştır. Şimdi gelelim hip hop kursu İzmir etkinliğine katılmak isteyen dansçı adaylarının aklını kurcalayan soru ve yanıtlara;

* Herkes hip hop dans eğitimlerinde başarılı olabilir mi?
Hip hop dansı yukarıda da belirttiğimiz gibi özgür ve ruhunuzu ortaya koyduğunuz bir dans çeşididir. Bu yüzden başarıya ulaşmak için sadece istekli olmanız ve bu dans türüyle ilgili figür ve hareketleri sürekli çalışmanız gerekmektedir. Sorumuzun cevabı evet, hip hop dansa ilgili duyan istisnasız herkes eğitimlerimizde başarıya ulaşabilir.

* Hip hop dans kursuna katılım yaşı var mıdır?
Hayır hip hop dans eğitimlerimize katılmak için özel belirlenmiş bir yaş sınırı yoktur. Eğitimlerimiz hem yetişkinlere hem de çocuk gruplarına yönelik olarak sürdürülmektedir. Ancak yine de aklınızda soru işareti varsa ücretsiz deneme derslerimiz için randevu olarak çocuğunuzun yaşının uygunluğunu kontrol edebilir ve en doğru cevaplara ulaşabilirsiniz.

* Hip hop dans kursu İzmir eğitmenleriniz kimlerden oluşuyor?
Dans kursu İzmir eğitmenlerimizin tamamı dans alanıyla ilgili olan güzel sanatlar fakültelerinden mezun olmuş ve eğitimlerini uzun yıllarca devam ettirmiş, tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Yani sizde dans eğitimi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Eğitmenlerimizin dans geçmişleriyle ve katıldığı yarışmalarla ilgili olarak onlarla birebir bir görüşme gerçekleştirebilir ve sanat merkezimizden bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

* Hip hop kursuna katılmak için yetenek şart mıdır?
Kimse dans etmeyi doğduğu andan itibaren mükemmel olarak başaramaz. Zaten dans eğitimlerinin sunulmasının amacı herkesin iyi dans etmesini sağlamak ve ilgili olduğu alanla ilgili uğraşlar içerisine sokmaktır. Yetenek dans alanında güzel bir fayda sağlar ancak öğrenmenin temelini çalışma oluşturur. Yani yetenek değil çalışma ana etkendir ve şarttır.

* Hip hop dans kursu fiyatları İzmir’de ne kadar?
Hip hop eğitimlerimiz için bir çok ders işleyişi mevcuttur. İsterseniz evde bireysel, isterseniz sanat merkezimizde özel, isterseniz de toplu yani grup eğitimlerimize katılabilirsiniz. Tabii ki bunların fiyatlandırmaları kişinin seçeceği seçeneğe bağlı olduğu için net bir fiyat bilgisi sunamamaktayız. Sizde güncel hip hop kursu fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilir ve aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.