İzmir’de Teraryum Tasarım Atölyesi Arayanlara!

Teraryum Atölyesi
Teraryum atölyesi hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazıda.

Aklınızda şu sorular mı var;

+ Teraryum atölyesi nedir?

+ İzmir’de teraryum malzemelerini nereden bulabilirim?

+ Teraryum kursu İzmir’de mevcut mu?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınıza takılabilecek diğer tüm sorularınızın cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz.

Teraryum atölyemizde sunulan hizmetler şunlardır;

+ Teraryumun ne olduğu hakkında teorik bilgilendirme

+ Teraryum teknikleri hakkında uygulamalı bilgilendirme

+ Teraryum hakkında püf noktaların öğretilmesi


Teraryum atölyeleri günden güne popülerliğini arttırmakta! Stres atmak, ilginç bir şeylerle uğraşmak isteyenlerin tercihi haline gelen teraryum atölyeleri İzmir’de Erturgut Sanat’ta daha da renkli hale geliyor.

Belirli dönemlerde açılan teraryum tasarım atölyelerimize / teraryum kursumuza siz de katılacak bu eğlenceli ortama adım atabilirsiniz. Hatta hobinizi bir adım öteye taşıyıp belki de kendinize güzel bir gelir kapısı elde edebilirsiniz.

İzmir’de teraryum atölyesi arayan herkes Erturgut Sanat teraryum atölyelerine davetli! Siz de yeni başlayacak olan teraryum tasarım atölyelerimize ön kayıt yaptırarak şimdiden yerinizi ayırtabilirsiniz!

Teraryum Atölyesi

Teraryum Nedir?

Teraryumun tanımını kısaca yapmak gerekirse; kara ortamının akvaryumudur diyebiliriz. Dayanıklı ve şeffaf kapların içerisinde bulunacak bir canlı hayat sunan, kara ortamına minyatür ve minimalist yaşam alanları sunan bir sanattır. 1830’lu yıllarda, bir botanic tutkunu olan Dr. Nathaniel Ward isimli bir professor, Londra’nın kirli havasından şikayetçi birisi idi. Bir gün tesadüfen gördüğü bir görüntü onu şok etmişti. Bir kavanozun içerisinde kalan torak kalıntısı içerisinde bir bitkinin yetiştiğini gören Nathaniel, bunu başka bir bitki ekerek denemiş ve bitkilerin, içlerinde torak kalıntısı kalmış kavanozların içerisinde daha hızlı geliştiğini gözlemlemiştir. Bunu devamlı uygulayarak neredeyse bir atöyle oluşturan Nathaniel’in bu tutkusu zamanla bir sanat haline gelmiştir.

Teraryum oluşturmak için gerekli olan malzemeleri kısaca listelemek gerekirse;

+ Cam biir kap, büyükçe bir ampul veya fanus

+ Çakıl taşı gibi küçük taşlar

+ Aktif kömür ya da mangal köürü

+ Torf toprak

+ Teraryuma uygun bitki türleri

+Süslemek için bir kaç malzeme

Özetlemek gerekirse teraryum; doğada barınan güzel bitkilere, yeni yaşam alanları sunarak onları ev sahibi yapmak ve daha güzel ve estetik görünmelerini sağlamak için geliştirilmiş bir sanat dalıdır.