Ortalama olarak 3 ay süren, kişinin yeterliliğine göre bu sürenin artıp azalabildiği, nokta atış için birebir özel ders şeklinde işlenen uygun fiyatlı diksiyon dersleri.

İlk izlenim çok önemlidir, karşınızdaki insan, hareketlerinizden konuşmanızdan etkilenecek ve sizin hakkınızda fikir sahibi olacaktır. Siz de günlük hayatta doğru, etkili ve güzel konuşmak istiyorsanız diksiyon kursu izmir tam size göre.

Diksiyon kursumuzdaki ücretsiz diksiyon deneme derslerine 0507 95 96 333 katılarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Diksiyon kursu eğitmenlerimizle görüşüp konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.


Diksiyon Kursu Sayesinde Herkesi Etkileyebilirsin!Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

+ Diksiyon eğitimiyle eksiklerimi ne kadar zamanda tamamlarım?
+ İhtiyacım olan şeyler neledir?
+ Diksiyon kursunun aylık ücreti ne kadar?
+ Herkes diksiyon eğitimi sayesinde güzel ve etkili konuşabilir mi?


Bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek siz de etkinlik ve ücretsiz atölyelerimizden haberdar olup katılabilirsiniz; Erturgut Sanat Sosyal Medya


Ahenktir, uyumdur, insanın dokusudur, şiirsi bir tattır, doğru kullanırsanız insanı vezir, yanlış kullanırsanız rezil edebilecek bir şeydir, özgüvendir, bireyin kendini en iyi ve en etkileyici şekilde ifade edebilme sanatıdır diksiyon.

Siz de daha etkileyici ve ikna edici olmak istiyorsanız sizi bekliyoruz!


Diksiyon Eğitiminin Amacı:

– Nefes güçlendirme
– Anlaşılır şekilde ses çıkarma
– Heceleri doğru vurgulayabilme
– Düzgün cümle kurma
– Konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma

Diksiyon Eğitimi İzmir‘le Etkileyici Konuşmak Çok Kolay!


diksiyon-kursu-izmir

Erturgut Sanat Diksiyon Kursu İzmir


Diksiyon Eğitimi İçeriği:

diksiyon kursu izmir

Diksiyon Kursu

– Düzgün ve diyafram nefesi alabilme
– Sesli ve sessiz harfleri doğru ve düzgün kullanabilme
– Cümle içerisinde tonlama ve vurguyu yerine getirebilme
– Konuşmaları jest ve mimiklerle destekleyebilme
Düzgün ve etkili konuşmayı heyecanlanmadan yapabilme


Diksiyon Eğitimi Sonunda:

diksiyon

Diksiyon Eğitimi

– Nefesini güçlendirebilecektir.
– Anlaşılır ses çıkarabilecektir.
– Heceleri doğru vurgulayabilecektir.
– Düzgün cümle kurabilecektir.
– Konuşmaları vücut dili ile destekleyebilecektir.
– Etkili konuşma planı yapabilecektir.


Diksiyon derslerimizle ilgili detaylı bilgi, diksiyon kursu programımız, diksiyon eğitimlerinin süresi ve diksiyon kursunun aylık ücreti gibi bilgiler için bize 0507 95 96 333 numaralı telefondan ulaşabilir veya mail atabilirsiniz.

Ücretsiz diksiyon deneme dersinde öğretmenimiz sizin ihtiyaçlarınızı belirleyerek size özel bir program hazırlar, bu da sınıf şeklinde gerçekleşen derslerden daha verimli bir bireysel ders almanızı sağlar. Diksiyon derslerimiz bireysel ders olarak gerçekleşmektedir, sınıf açılması için sizin sınıf olarak 3-4 kişi başvurmanız gerekmektedir.


diksiyon-kursu-izmir

İzmir’de Faydaları Saymakla Bitmeyecek Bir Diksiyon Eğitimi

Diksiyon; insanların birbirleri ile güzel iletişim kurmasını sağlayan bir iletişim aracıdır.
Diksiyon terimiyle insanlar daha güzel anlaşabilir, birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilirler. Bu açıdan hayatımızın her anında bize yardımcı olacak bir kavramdır.

Diksiyon genel anlamıyla insanlarla iyi iletişim kurma çabasıdır. Bu açıdan neredeyse her alanda diksiyon kursu bize lazımdır. Diksiyonun temelleri arasında insana iyi davranmak, insanlarla konuşurken güleryüzlü davranmak gelir. Bu diksiyonun temelini oluşturur. Ve en başta bu diksiyon eğitimi iş hayatımızda bize lazım olan ve olacak olan bir kavramdır. Bu yüzden diksiyon kursuna katılmalı, ve insanlarla nasıl iletişim kurabileceğimiz olayına birde bu yönden bakmalıyız. Diksiyon kursu eğitimi muhakkak alıp, geleceğimizin temeli olan iş hayatında daha sağlıklı adımlarla işe başlamalıyız.

Evet diksiyon eğitimi dedik. Bu diksiyon eğitimi artık öyle gelişmiştir ki işe başladığımızda bile diksiyonun bize nasıl faydası olduğunu göreceksiniz. Diksiyon kursu İzmir’de diksiyon kursu eğitimini en iyi şekilde alacaksınız ve bunun size olan faydasını ilerde en iyi şekilde göreceksiniz.

Anlatmak istediğimiz şu ki diksiyon kursu programlarına muhakkak katılmalısınız. İyi bir işe başlamak ve o işinizde itibar görmek istiyorsanız muhakkak bu kurslara katılın ve diksiyon eğitiminizi alın. Bu kursa gitmek sizi hem sosyalleştirir, hem de diğer insanlarla olan iletişim bağınızı kuvvetlendirir. Yani her açıdan siz şanslı çıkarsınız hem etrafınıza hem de kendi kişisel özgürlüğünüze katkısı olur. Bunu düşünerek kendiniz geliştirmek ve hayatınıza iyi bir yön vermek istiyorsanız bur kurslara katılın ve nasıl fayda sağlayacağını kendiniz görün.

Günümüzde sosyalleşme kavramının giderek değişmesi insan iletişiminde değişmesine yol açmıştır. İnsanlar birbiriyle iletişimini artık sosyal medya üzerinden yazışarak gerçekleştirmektedirler. Sosyal medyanın bu denli yayılması insanları içine kapanık ve düzgün cümle kurma yetisini kaybetmiş bir konuma getirmiştir. Çoğu insan iletişimin en kilit noktası olan konuşmayı bir ihtiyaç olarak benimsemiş ve ihtiyaç olmadıkça konuşmamayı tercih etmiştir.

Günlük yaşamınızda takılmadan konuşmanız sizin diksiyonunuz iyi anlamına gelmemektedir. Diksiyon eğitimi halk arasında bir özrü düzeltmek amacıyla verilen eğitim olarak algılanmaktadır. Bu son derece yanlış bir tutumdur. Diksiyon temel anlamda dilin incelenmesi ve kullanılmasıdır. Diksiyonda seslerin doğru verilmesi son derece önemlidir. Heceler arası sert çıkışların doğru verilmesi, hecelerin net olması ve net konuşmak temel amaçtır.

Diksiyon eğitimi sadece iyi konuşmak için verilmemektedir. Aynı zamanda etkili ve kabul edilebilir konuşmak içinde verilmektedir. Kendinizi ifade edebildiğiniz kadar tanınırsınız. Kendinizi ifade edebildiğiniz kadar özgüveniniz olur ve rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz. Her şeyin başı iletişimden geçtiğini bilmek önemlidir. Eğitim için dahi iletişim son derece önemlidir.

Diksiyon kursları sosyal ve iş hayatınızda avantaj yakalayabilmeniz için son derece önemlidir. Konuşmaları etkili yapmak, konuşurken kekeleme ve takılmaları ortadan kaldırmak, iş ve kariyer yapmadaki önemli rolü diksiyonu hayatımızın bir parçası yapmıştır

Diksiyon eğitimi sayesinde duygularınızı kelimelere daha iyi döküp daha etkileyici konuşmalar yapabilirsiniz. Yöneticilik makamı için diksiyon son derece önemlidir. İnsanları karşınıza almadan iş yaptırmanız son derece zordur. Burada kilit nokta doğru dili kullanmaktır. Bu gibi ufak anahtarlar her daim diksiyonda birleşmektedir.

Diksiyon eğitimi ilk olarak doğru soluk alma ile başlar. Konuşurken doğru yerlerde soluk almak cümlelerinizin etkisini arttıracaktır. Daha sonra doğru tonlama ve sesletim egzersizleri yapılmaktadır. Bu gibi egzersizlerle diksiyon eğitimleri devam etmektedir.


Diksiyon Kursu Hayatınızda Fark Yaratacak

Diksiyon kısaca seslerin doğru ve etkili konuşma sanatı. Diksiyonu doğru ve etkili kılan bazı önemli unsurlar vardır. Bunların başında sesleri doğru çıkarılması, fonetik bilgisi, doğru nefes alış verişi ve duruş gelmektedir.

Çoğu insan diksiyon kursu sadece konuşma zorluğu çeken insanlar için verildiğini düşünmektedir. Ancak diksiyon aynı zamanda etkili konuşmayı da sağlamaktadır. Aslında her birey diksiyon dersine ihtiyaç duyabilir. Özellikle iş dolayısıyla pek çok insan hitap gücünü arttırmak için diksiyon eğitimine başvurmaktadır.

İstediğiniz kadar iyi bir diplomaya ve iyi bir çalışma sahasına sahip olun konuşmanız ve hitap gücünüz zayıf ise iş görüşmesinde oldukça geridesiniz demektir. Konuşmak insanları etkilemek için kullanılan en etkili yolların başında gelmektedir. Tarih boyunca bu böyle olmuştur.

Düzgün diksiyona sahip olmak aynı zamanda insanın özgüvenini de arttıran yegane etkenlerden biridir. Unutulmamalıdır ki insan kendini tanıttığı kadar tanınmaktadır. Güzel diksiyon hem sosyal çevre hem de yeni bireysel ilişkiler demektir. İçine kapanık olan hastalarını çoğu psikologlar diksiyon eğitimlerine yönlendirmektedir.

Günümüz dünyasında iletişim her şey demektir. İletişim olmadan hiçbir şey olamaz. İletişim kurarak yaşarız. İletişim için en etkili yol ise dildir. Düzgün ve etkili konuşmak insanlara her zaman güven verecektir. Özellikle üst kademe bir işiniz var ise diksiyonunuz oldukça iyi olmalıdır. Çünkü siz sözünüzü dinletmek ve kale alınmanızı sağlamak zorundasınız. İnsanlarla iletişim kurmak, kırmadan sözünüzü dinletmek iyi bir diksiyon gerektirmektedir.

Bunların yanı sıra diksiyon dersini akıcı ve anlaşılır bir anlatıma sahip olmak, topluluk önünde konuşma yaparken kendinizi ve heyecanınızı kontrol etmek, sesin etkili bir biçimde kullanılmak ve dilinizin yanı sıra beden dilinizi de iyi kullanarak daha iyi bir izlenim bırakmak için alabilirsiniz.

Diksiyon kursunda ilk olarak doğru nefes alma ve soluma konusu işlenmektedir. Daha sonra sesin kullanımı ve etkili konuşma, ünlü ve ünsüz seslerin doğru çıkarılması, ulama, ezgi gibi unsurların kullanımı, hitabet, doğaçlama ve tonlama konuları işlenmektedir. Tüm bu konular birbiriyle iç içe ve atlanılmadan gidilmesi gereken konulardır.

Ayrıca spikerlik kursu ve sunuculuk kursu içinde bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diksiyon eğitimi hayatın her alanında çok önemli bir yere sahip. Gerek günlük hayatta, gerek iş gerekse okul hayatında iyi bir diksiyon, bireylere bir çok kapıyı açıyor.


Eğer siz de İzmir’de diksiyon kursu arıyor, bütçenizi zorlamayacak sizi kısa sürede başarıya götürecek samimi bir kurstan eğitim almak istiyor, internette, “diksiyon dersi izmir” gibi aramalar yapıyorsanız en doğru adrestesiniz demektir.


Öğrencilerimizin sorduğu örnek sorularla başladıktan sonra diksiyon kursumuzla ilgili ayrıntılı bilgiye geçeceğiz.

Diksiyon kursunuza İzmir Karşıyaka’dan nasıl ulaşabilirim?
Diksiyon kursumuz İzmir’in en nezih semtlerinden Karşıyaka’da, sahilde yer almaktadır, Eski yelken klubüyle, yunuslar arasında yer alan sanat merkezimize taksi dolmuş ve otobüsle ulaşmanın yanı sıra yürüyerek de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzmir’de en iyi diksiyon kursu hangisidir?
En iyi kavramı biraz göreceli bir kavramdır fakat İzmir’de gerçekten çok iyi diksiyon kursları bulunmaktadır, Erturgut Sanat’ta İzmir’deki en iyi diksiyon kursları arasında yer almaktadır.

Diksiyon kursunuza İzmir Alsancak, Buca, Bornova gibi yerlerden nasıl gelebiliriz?
Diksiyon kursumuz yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Karşıyaka’da yer almaktadır, otobüs durakları tam önümüzdedir, taksi dolmuşlar da önümüzden geçmektedir, vapur iskelesine ise 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesindeyiz, Buca, Alsancak, Bornova gibi merkezi yerlerden bir çok ulaşım aracıyla kolaylıkla İzmir Karşıyaka’daki diksiyon kursumuza ulaşabilirsiniz.


İlk izlenim çok önemlidir. Etkileyici ve güzel konuşarak bırakılan ilk izlenim her zaman sağlıklı olacaktır. İyi bir diksiyon, güzel ve iyi şeylerin kapısını açan bir anahtar gibidir.

diksiyon kursu izmirKonuşmamla karşımdakini nasıl etkilerim?

Nasıl daha etkileyici ve ikna edici olurum?

Nasıl daha güzel konuşurum?

Etkileyici ve güzel konuşmanın sırları nelerdir?

Nasıl iyi ve etkileyici bir ilk izlenim bırakabilirim?


Eğer siz de yukarıdaki soruların cevaplarını merak ediyorsanız, cevaplar diksiyon kursunda saklı! Ayrıca yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını da bulabilirsiniz.

Diksiyon kursu nedir?

Diksiyon kursu ücretleri ne kadar?

İzmir diksiyon kursları hakkında bilgi? İzmir Karşıyaka’da diksiyon kursu nereden alınır?

Diksiyon alıştırmaları nelerdir?

Ücretsiz diksiyon kursu, online diksiyon kursu gibi seçenekleriniz var mı?


diksiyon-dersi-izmir
İletişim kurmanın en kolay yolu olan konuşmak, duygu ve düşüncelerin aktarılmasını sağlar.
Kişinin konuşurken, ifade etmek istediklerini doğru ve etkileyici bir biçimde aktarması, tonlama ve vurgulamalarının uyum içinde olmasına diksiyon denir. Güzel ve etkili konuşmada seslerin doğru olarak telaffuz edilmesi son derece önemlidir. Diksiyon ile seslerin güzel çıkması, kelimelerin doğru kullanılması amaçlanır. Ses ve söz üzerine odaklı olan güzel konuşma sanatını öğrenerek, toplum içerisinde etkili ve etkileyici konuşma sağlanır.

Diksiyon kursu İzmir ile seslerin çıkışı, konuşma seslerinin nasıl oluştuğu, vurgu ve ses tonunu ayarlama, ses organlarını etkili şekilde kullanma ve konuşurken nefesi ayarlama öğrenilir. Fonetik bilgisiyle birlikte sesin nasıl eğitileceğini öğrenir, konuşurken aslında dilinizin ne kadar yavaş hareket ettiğini görürsünüz. Diksiyon derslerinde dilinizi çalıştırdıkça, kısa sürede tembelliğinden kurtulduğunu ve güzel konuşma yetinizin büyük ölçüde arttığını fark edersiniz.

İzmir Diksiyon kursu ile öğrencilerimize seslerin doğru çıkarılması, seslerin birbiri ardına tam ve tok şekilde çıkarılması, vurgu, kelimeler arası uyumlu geçişler ve dilin doğal kurallarından yararlanmak öğretilir. Diksiyon derslerinde İstanbul ağzı esas alınarak, kelimelerin gerektiği gibi telaffuz edilmesi sağlanır.

Ses aletlerini tanımakla diksiyon dersine başlanır.
Türkçedeki harfler gırtlaktan başlayarak dil, dudak, diş, çene ve burun kullanılarak çıkartılır. Diksiyon derslerinde ses aletleri eğitilir. Her harfin çıkış yeri ayrıntılı olarak öğrenilir. Harflerden sonra iyi boğumlama yani heceleri netleştirme üzerinde çalışılır. Boğumlama ile dudak tembelliklerinin giderilmesi amaçlanır. Her harfin çıkış yeri farklı olduğu gibi, her harfin vurgusu da farklıdır. Kelimeler arasında duraklar ve kelimelerin ulanması diksiyonu tamamlar.

Erturgut Sanat Merkezi olarak diksiyon kursumuz, güzel ve etkili konuşma alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.
Eğitimci uzman eşliğinde öğrencilerimiz duyarak, konuşarak ve pratik yaparak diksiyonlarını düzeltmektedir.

Diksiyon kursu programımıza tüm meslek grubu çalışanları ve öğrenciler katılabilmektedir. Konuştuklarının anlaşılması isteyen ve çalıştığı alanda hitabetiyle yükselmek isteyen herkesin alması gereken bu eğitim ile ses tonu zenginleşir, insanları ikna etme kabiliyeti artar.

Özellikle yöneticilerin, yönetici olmak isteyenlerin, uzmanların, eğitmenlerin, asistanların, avukat, sekreter, satış danışmanı ve pazarlamacıların katıldığı diksiyon kursuna kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.
Diksiyon kursu İzmir için gruplar oluşturulmaktadır. Size uygun olan ders saatini seçebilir, hafta içi ya da hafta sonu eğitimlerimize katılabilir veya bireysel özel ders alabilirsiniz.. Günlük hayatta konuşma esnasında birçok temel hatalar yapılmaktadır. Konuşmadaki bu hatalar anlatılmak isteneni hem perdelemekte, hem de konuşmadaki akıcılığı yok etmektedir.

Diksiyon kursu eğitimiyle konuşma esnasında yapılan temel hatalar ortadan kalkar.
Diksiyonu düzgün bir kişinin söyledikleri toplum tarafından hızlı bir şekilde kabul görür ve onaylanır. Bozuk bir diksiyon ile yapacağınız konuşma, dinleyicilerin sıkılmasına ve sözlerinizin yeterince anlaşılmamasına sebep olur. Diksiyonu düzgün olan bir kişi uzun ve kısa heceleri yanlış söylemez, doğru bilinen yanlışları yapmaz ve doğru bir konuşma becerisi ile insanlara hitap eder. Toplum içerisinde duygularınızı ve fikirlerinizi ifade ederken güçlük çekiyorsanız, diksiyon kursu sonrasında çekinmeden, rahat bir şekilde ifade edebilme özgüvenine sahip olursunuz.

Etkili konuşma ve hitabet gücü, kişinin özgüvenini arttırır ve toplum içerisinde saygınlık kazandırır. Ses tonunuzu doğru bir şekilde kullanarak, ikna gücünüzü ortaya çıkarabilir, dikkatleri üzerinize çekerek konunun anlaşılmasını sağlarsınız.

Diksiyon kursumuzda günlük konuşmada kullandığınız birçok kelimeyi yanlış telaffuz ettiğinizi fark edersiniz. Diksiyon kursu bitiminde iletişim, dinleme ve empati becerileriniz gelişmiş olur. İş hayatınızda, çevrenizde ve bireysel ilişkilerinizde konuşmalarınız daha anlaşılır olur ve hitabet gücünüzle, insanlarla iletişiminizde güç kazanırsınız. Diksiyon kursumuzda eğitim konularımız güzel konuşma, hitabet, artikülâsyon, ses bilgisi, doğru nefes, boğumlama, vurgu, iletişim ve sesletim olmak üzere konular halinde işlenir.

izmir-diksiyon-kursuDil ve nefes egzersizleri ile her geçen gün konuşurken, kendinizi daha rahat ifade ettiğinizi de fark edersiniz.
Toplum içerisinde konuşurken, soluğunuzun denetimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Konuşma esnasında duraklamalar ve nefes yetmezliğinin yetersiz olması, sizi dinleyenlerin konudan uzaklaşmasını sağlar. Sesin etkili kullanımı, ses eğitimi ve doğru sesletimin ne kadar önemli olduğunu dersler de ilerledikçe daha iyi idrak edersiniz.

Kursumuzda alacağınız eğitim ve evde yapacağınız egzersizler ile kısa sürede diksiyonunuzu düzeltebilirsiniz.
İnsanlarla iletişiminizde kısa sürede büyük ölçüde değişmeler kat ettiğinizi fark edersiniz. Yazı dili ile konuşma dili arasındaki farklılıkları kavradığınız zaman, hitabetin kulağa ne kadar yumuşak ve estetik geldiğini hissedersiniz. Konuşurken, hitabet gücünüzü kullanmaya alışır ve çevrenizdeki konuşmalardaki bozuklukları rahatlıkla fark edersiniz.

Diksiyon dersleri ile doğaçlama olarak, diyaloglar kurmayı ve bir konu hakkında fikrinizi belirtirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenirsiniz. Öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz için kursumuzda karşılıklı konuşmalar yapmanız sağlanır. Konuşma aygıtlarınız estetik kazanırken, akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmanız sağlanır.

Diksiyon güzel konuşma sanatıdır.
Ses ve kelimeler üzerine kuruludur ve iletişimi doğrudan etkiler. Ancak diksiyon kursu ile sadece kelimelerin ve sesinizin kullanımını değil, beden dilinizi de nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenirsiniz. Diksiyon kursumuzda size verilen bilgilerle kendinizdeki değişimi kısa sürede fark edersiniz ve toplum içerisinde rahatlıkla fark edildiğinizi sağlarsınız. İş hayatında ve sosyal yaşamda kendinizi doğru şekilde ifade edip, başarılı sunumlar yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Konuşmanızda şive varsa ya da İstanbul ağzını yeterince etkin olarak kullanamıyorsanız, diksiyon kursu sonunda şivenizden eser kalmadığını görürsünüz.

Diksiyon kursumuza her yaş grubundan ve her meslek grubundan insanlar rahatlıkla katılabilir.
Çok geniş bir meslek grubuna hitap etmekle birlikte, profesyonel yaşama adım atmak üzere olan üniversite öğrencileri, oyuncular, sunucular, spikerler, eğitim alanında hitabeti ile öne çıkmak isteyen öğrenciler ve kendilerini geliştirmek isteyen ev hanımları da diksiyon kursuna katılabilir.

Erturgut Sanat olarak, Merkezimizde özellikle şirket çalışanlarının toplu olarak, diksiyon dersi almayı talep etmesi durumunda, yeterli kişi sayısı sağlanması ile özel olarak diksiyon kursu grubu da oluşturulabilir. Grup derslerinde yapılan eksikler, konuşmadaki hatalar daha kolay fark edilir ve düzeltilmesi daha az zaman alır.

İnsanlar ile diyalog kurarken iletişim son derece önemlidir.
Ancak diyalog kurmak sadece kelimelerin ağızdan dökülmesi ile anlamak ve anlaşmak mümkün olmaz. İyi bir diksiyon ve etkili anlatım ile düşünceleri ifade etmek, iletişime olumlu katkı sağlar. İzmir Diksiyon kursu sonunda iletişim becerileriniz artar, güzel konuşma sanatını öğrenirsiniz ve etkili konuşmayı rahatlıkla uygularsınız.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]