Ses ve Kayıt Teknolojileri Kursu İzmir

Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri Kursu
Kayıt almanın inceliklerini öğrenmek isteyenler için ses ve kayıt teknolojileri kursumuza kayıtlar devam ediyor.

İster hobi amaçlı ister okula hazırlık amaçlı ses ve kayıt teknolojileri eğitimleri alacaklar için bireysel özel derslerimize sürekli olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt dünyasına giriş yapmak, mix, mastering, müzik teknolojileri, ses mühendisliği, tonmeisterlik nasıl yapılır, bu alanlarda nasıl başarılı olur öğrenmek isteyenler için çok ayrıntılı hazırlanmış tam donanımlı bir ses kayıt eğitimi sizleri bekliyor.

Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri Kursu

Eğitim İçeriği Aşağıdaki Gibidir

DAW VE MÜZİK PRODÜKSÜYON EĞİTİMİ

Erturgut Sanat’ ta müzik prodüksüyonu ve Daw eğitimleri kişiye özel birebir seanslarla öğrencimizle birlikte seçilen öncü yazılımlardan biri üzerinde verilir. Müzik prodüksüyonu eğitimi öğrencilerimizin profesyonel mixing , mastering , midi kullanımı , synth üretme gibi müzik yapımında kullanılan birçok araca hakim olmalarını ve kendi özgün ürünlerini üretme olanağı sağlar.

ELEKTRONİK MÜZİK KULLANIM ALANLARI

Organik olmayan enstrümanlarla ve bilgisayar yardımıyla üretilen müziğe elektronik müzik denir. Elektronik müzik dendiğinde çoğu insanın aklına techno ,disco , house tarzı müzik türleri gelse de günümüzde çoğu stüdyo ve albüm çalışmalarında insan sesi hariç akustik ses neredeyse kullanılmamakta (pop ve rock şarkıları dahil olmak üzere) ve hemen hemen her türlü müzikal çalışma elektronik ortamda yapılmaktadır.

DIGITAL AUDIO WORKSTATION

Dijital ses işleme istasyonu (DAW) elektronik bir sistemde , ses kayıt ve düzenleme işlemlerinin yapıldığı yazılımlara verilen genel bir isimdir. Bu yazılımlar müzik yapımı ve aranjesinin temel parçalarıdır ve dünyadaki bütün kayıt stüdyoları ve Dj ‘leraralarından en az bir ürünü aktif olarak kullanır. Başlıca ses düzenleme uygulamaları şunlardır : Ableton Live , FlStudio , Logic Pro , AdobeAudition , Cakewalk Sonar , Cubase, Pro Tools, Reason vb …