Hayatınız boyunca sizin elinizden tutacak, her çalışınızda ayrı dünyaların kapılarını aralayacak ve her duygunuzu hissederken yanınıza olacak bir şey istemez miydiniz? Eğer istiyorsanız cümbüş tam da size göre!

Bugün sizlere İzmir’deki en profesyonel cümbüş kursu hizmetinden bahsedeceğiz.

Cümbüşle ilgili aklınızda aşağıdaki gibi sorular mı var?

+ Cümbüş kursu nedir?
+ Cümbüş kursunda neler öğrenebilirim?
+ Cümbüş kursu dersleri nasıl işliyor?
+ Cümbüş çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Merak etmeyin, bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılabilecek tüm sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimize gelerek siz de cümbüşle ve cümbüş dersleriyle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Deneme derslerimize gelmek için tek yapmanız gereken 0507 95 96 333 numaralı telefondan bize ulaşmak!

Cümbüşün sesini bir kez duysanız bu müzik aletine aşık olursunuz, sesiyle fark yaratan bir müzik aletidir cümbüş, o kadar derin bir sesi vardır ki duysanız hayran kalırsınız, herkes hayatında bir kez cümbüşün sesini dinlemeli, bu içli müzik aletinden mahrum kalmamalı.

Çümbüş Kursu İzmir

Perdesiz bir müzik aleti olan cümbüş, kelime anlamı olarak da sazlı sözlü eğlence anlamına gelmektedir, bakmayın eğlence olduğuna, o ses insanı öyle bir ağlatır ki, yeri geldiğinde eğlendirmeyi bilen cümbüş ağlatmayı da bilir… Madensel sert gövdeli, müzik aletleri arasında en çok tambura benzeyen, banjoyu da andıran, bağlama gibi mızrapla çalınan, bağrı yanık, telli bir müzik aletidir.

Ayrıca her tarz yapmak da mümkündür kendisiyle, örneğin Mor ve Ötesi grubunun Cambaz adlı parçasının girişinde de cümbüş kullanılmıştır.

Cümbüş Kursu Nedir?

Cümbüş kursu; cümbüş hakkında teorik, tarihi ve pratik bilgilerin aktarılıp, öğretildiği eğitim sistemidir. Dilerseniz sizlere, Erturgut Sanat Merkezi ailesi olarak sunduğumuz “Cümbüş Kursu İzmir” hizmetimizde sunduğumuz olanaklar ve anatjları madde madde yazalım;

+ Öğrenci ile deneme dersinde tanışılır
+ Öğrencinin, cümbüş çalmaya uygun parmakları ve ellerinin olup olmadığı kontrol edilir
+ İlk deneme dersinde öğrencinin cümbüş’teki seviyesinin anlaşılması için belirli egzersizler sunulur
+ Bu egzersizler doğrultusunda öğrencinin cümbüş çalma seviyesi belirlenir
+ Belirlenen seviye doğrultusunda öğretmen, öğrenciye bir çalışma planı ve düzen ayarlar
+ Bu plan ve düzen doğrultusunda her dersin sonunda, eğitim ve öğrenimin sürekliliği için öğretmen, öğrenciye ödevler ve verir ve bütün hafta boyunca yapmasını ister. Dolayısıyla öğrencinin öğrenme süreci hiç durmaz

Cümbüş Kursu İçin Neden Erturgut Sanat Merkezi?

Erturgut Sanat Merkezi’nin kurulduğu ilk günden beri her kursunda profesyonelliği, kusursuzluğu ve öğrenci memnuniyetini hedeflemiştir. Hedefler böyle olunca dolayısıyla sonuçlarda yüzümüzü güldüren cinsten oluyor. Biz, diğer firmalar gibi “iş yeri-müşteri” ilişkisi kurmadık, biz her zaman “dost-dost” ilişkisi kuırmayı amaçladık ve başardık. Bizim sanat merkezimize gelen herhangi biri bir çok arkadaş, dost edinip geri dönüyorlar. İşte yukarıdaki maddelerde sunmuş olduğumuz hizmetler, olanaklar, avantajlar ve bu sebeplerden dolayı Erturgut Sanat Merkezi’ni seçmelisiniz.