Okul Öncesi Müzik Tanıtım Dersleri – Çocuklar İçin Müzik Kursu

Okul Öncesi Müzik Eğitimi

Okul öncesi müzik eğitimi, çocuğa müziği tanıtmaya ve sevdirmeye yönelik bir eğitimdir. Çeşitli ritmsel ve müzikli oyunlarla gerçekleşen eğitimin devamında, öğretmenin öğrenciyi yeterli görmesi durumunda piyanoya da geçiş yapılabilir.

Okul Öncesi Müzik Eğitimi

Dersler öğrencinin ufak yaşlarda dikkatini uzun süreli bir konuya verememesi sebebiyle müzikten uzaklaştırmamak, müzikten sıkmamak amacıyla 30 dakika sürmektedir. Okul öncesi müzik eğitimi sayesinde, her hangi bir müzik aletine geçecek olan öğrenci okul öncesi müzik eğitimi almayan birine göre çok daha hızlı ilerleme kaydedecek ve çok daha başarılı olacaktır.


Okul öncesi müzik eğitiminin faydaları:

–  Bedensel ve Psiko-Motor Gelişimine
– Duygusal ve Sosyal Gelişimine
– Konsantrasyon Gelişimine ve daha bir çok konuda gelişimine etkisi olmaktadır.


Müzik Nedir?

Müzik, duyguların ve aklımızda yer alan düşüncelerin belli bir düzendeki ses topluluklarıyla birlikte dışa aktarımının sağlanması ve bunun genellikle belli bir ritim yapısıyla sağlanmasına denmektedir. Hangi müzik eğitimini alacak olursa olun hem günün rutinlerinden kurtulmak hem de güzel bir hobi edinmek adına doğru bir karar vermiş olacaksınız.

Ebeveynlerin aklına takılan en çok sorulardan bir kaçı; çocuğumu hangi kursa göndermeliyim?, 3 yaşındaki çocuğun gidebileceği kurslar, 3 yaş kursları nelerdir? Gibi sorulardır. Yazımızın devamında bu konular ve bir çok sorularınız için detaylı cevaplara ulaşabilirsiniz.


Erturgut Sanat Çocuklar için Müzik Kursu Ne Vaat Ediyor?

En hesaplı ücret ve %100 başarı garantisi
Kendi bütçesini aşmadan sanat eğitimlerine katılmak herkesin hakkı hele bir de konu geleceğimiz olan çocuklarımız ise işin boyutu tamamen farklı bir yere geliyor. Sizde çocuğunuz için en uygun bütçeli sanat eğitimi arıyorsanız ve aynı zamanda çocuğuma bir şeyler katsın ve gelişimine faydalı olsun diyorsanız Erturgut Sanat tam size göre!

Geniş ders saatleri ve aksaklık durumunda dersin telafisi
Ders saatleri oluşturulurken tamamen kişilerin müsaitlik durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Zaten kursumuz bu konudaki esnek saatleriyle her kişiye uygun aralığı sağlamaktadır. Erturgut Sanat olarak 09.00-23.00 saatleri arasından her gün faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Haftanın hangi günü sanatla ilgilenmek isterseniz biz hep buradayız! Eğer ki derslerin aksama durumu meydana gelirse yine kaçırdığınız dersin telafisini sizin uygun olduğunuz zamanda da gerçekleştiriyoruz.

Hem yetişkin hem de çocuklara yönelik müzik eğitimi
Pedagojik formasyonlarını tamamlamış eğitmenlerimiz sayesinde yaş aralığı fark etmeksizin her yaş aralığındaki bireye müzik eğitimi seçeneği sunmaktayız. Programlarımız kişisel olarak belirlendiği için siz ya da çocuğunuz zorlanmadan müzik eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Konserler, organizasyonlar ve daha fazlası için Erturgut Sanat!
Çocuğum eğitimini alsın ama geldiği yeri sadece bir kurs olarak görmesin şeklinde bir düşünce yapısına sahipseniz gerçekten çok haklısınız. Sanat dersleri sıkıcı ve sabit bir şekilde ilerlememeli ve ders alan kişiyi bir kurs psikolojisine sokmamalıdır.

Bu yüzden öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz çeşitli aktivitelerimize dilediğiniz zaman katılabilir ve sosyal olarak ta çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca motive etkinliklerimize katılım göstererek hem kendinizin hem de çocuğunuzun başarısını ileriye taşıyabilirsiniz.

– Her bireye özgü algıya yönelik program
Eğitmenlerimizle birlikte %100 başarı garantisi sunmamızdaki en büyük etkenlerden biri de tamamen çalışmalarımızı kişilerin algısına yönelik olarak yürütmemizden kaynaklanmaktadır. Biliyoruz ki eğer kişi müzik eğitimini ders olarak görmekten çıkarsa ve gerekli çalışmaları şevkle yaparsa öğrenememe gibi bir durum söz konusu değil, bu yüzden sizin için en eğlenceli ve verimli geçebilecek ders programını özenle hazırlıyoruz!

Ücretsiz tanışma dersleriyle en uygun eğitimi tespit imkanı
Sanat merkezimiz bünyesinde gerçekleştirilen bir çok müzik eğitimi bulunmaktadır. Solfej, nota, org, piyano, çello, orff eğitimi, perküsyon vb. derslerimizle faaliyet göstermekteyiz. Ancak bu dersler arasından çocuğunuzun en çok ilgi göstereceği ve ilerleme kaydedeceği dersi bulmanız için sizlere hem hocalarımızla tanışmak hem de çocuğunuzun yeteneklerini bulmak adına ücretsiz müzik kursu denemesi sunmaktayız. Sizde bu derslerimize katılarak çocuğunuzun engin yeteneklerini keşfe çıkabilirsiniz.


Neden Enstrüman Çalmalıyım?
Hem yetişkinler hem de çocuklar için türlü türlü faydaları bulunan müzik eğitimleri artık günümüzün gerekliliği haline gelmeye başlamıştır ve hem kişisel gelişim sağlanması hem de psikolojik olarak rahatlığın kazanılması açısından  her bireyin müzik eğitimi almasını ve bir müzik aleti çalmasını tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bir müzik aleti çalmanın beynimiz üzerindeki etkileri artık günümüzde de herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzden özellikle çocuklarınıza müzik aleti çaldırmaya ve müziği sevdirmeye özen gösterin!

Müzik okul öncesinde neden gereklidir diye düşüncelerin birçok cevabı vardır. Öncelikli amaç erken yaşlarda müzikle bağlantısı olup ilerde ünlü bir müzisyen olması değildir. Amaç çocuğun beden ve zihin gelişiminin en üst düzeyde sağlanmasıdır. Çünkü müzikle beden ve zihin gelişiminin hızlı şekilde geliştiği görülmektedir. Müzik dil gelişiminin yanı sıra, sosyal gelişim, zihin gelişimi, kişilik gelişimi ve duygusal gelişime büyük oranda katkıda bulunur. Çocukların müzik eğitimi alması gelecekte ki yaşamlarına büyük katkı sağlayacaktır. Bu eğitim eğlenceli olduğu için çocukların zoraki bir şeyler yapmasına göre daha avantajlı ve güzel bir hal almaktadır. Çocuklar keyifli bir şekilde gelişimlerini hızlandıracaktır.

Çocuklar öğrenmekte zorluk çektikleri birçok alanda müzik ile beraber daha kolay bir öğrenme gerçekleştirmektedir. Çocuklar yeni bir şey öğrendiklerinin farkına bile varmadan eğlenerek bir şeyler öğrenir. Örneğin diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak için müzikle neler yapılacağı söylenirse bu eğitimin çocuğa öğretilmesi daha kolaydır. Çocuklarda hiçbir başarı kaygısı ya da başarısızlık endişesi olmadan psikolojik olarak gayet rahat şekilde tüm bilgileri alabilir. Müzikle çocuk kendini başarmış hissedecektir. Çocuklar müzik sayesinde yaratıcılık duygusu kazanır. Çocukların ileri ki hayatlarına büyük katkısı olacak bu etkinlikler ileri ki yaşamında daha sosyal ve kişilerle iletişimi sağlam bir hal alacaktır. Kişiliğini tamamlamış ve kendini gerçekleştirmiş bir birey haline gelmesini sağlayacaktır. Okul öncesi dönem bu eğitimin tam anlamıyla sonucunun alındığı bir süreçtir.

Okul öncesi eğitimde verilen müzikle eğitimin bu kadar önemli olması çocuğunuzun gelişimine katkısı açısından katkıları göz önüne alındığında müziğin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Çocuklar okula gitmeye daha bir hevesli hale gelecektir. Zoraki uygulamaların olmadığı bir ortamda çocukların eğitim alması her zaman daha önemlidir. Yıpranmadan, başarısızlık öğrenilmeden başarı öğretilecektir. Okul öncesinde müzikle eğitim verildiğinde, yeni durumlara uyum sağlayan, öğrenen ve öğrendiklerini yaşamına aktarabilen, yeni çözüm yolları bulabilen, düşünme becerilerini üst düzeye ulaştırmış olacaktır. Müzikle eğitimin öneminin kanıtlandığı birçok durumla karşılaşıldığında çocuklar için en önemli eğitim dalının müzikle olabileceği ortaya çıkmıştır. Müzik çocuklarınızın yaşam tazını en doğru şekilde etkilesin ve başarının yollarını açsın.