Online Şan Kursu

Şan, Fransızca Shant yani şarkı kelimesinden; Türkçeye doğrudan giren bir kelimedir. Sanılanın aksine Şan kursu yalnızca şarkı söylemek için alınan bir dersten öte etkili ve güzel konuşmaya dair pek çok bilgiyi içinde barındıran bir eğitim programıdır.

Şarkı söylerken kullandığımız ses niteliklerinin iyileşmesini değil, hayatımızın her alanında sesimizi çok daha efektif kullanabilmeyi öğrenmemizi sağlar. İyi hitabet yeteneğine sahip olabilmek için pek çok meslek alanından bireyler Şan dersi almaktadır.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile sesini en doğru şekilde kullanmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Şan Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Şan Kursu Nedir?

Online Şan Kursu İzmir

Online Şan Kursu, hem şarkı söylemek isteyen hem de sesini tanıyarak hitabet yeteneğini geliştirmek isteyen tüm katılımcılarımıza açık online bir eğitim sürecidir.

Kendi ses rengini tanımak, sesini ve nefesini eğitmek, doğru notadan, doğru şekilde şarkı söylemek ya da yalnızca konuşurken etkili bir tona ve hitabete sahip olmak isteyen herkes bu eğitim sayesinde isteklerine kolayca ulaşarak seslerini eğitebilir.

Online Şan Kursuna Kimler Katılabilir?

Şan Kursu Nedir?

Erturgut Sanat Merkezi “Online Şan Kursu” yaş ve cinsiyet fark etmeksizin tüm katılımcılara açıktır.

Fakat Online Şan Kursuna katılmak için sesinizin belirli bir düzeyde gelişmiş olması gerekmektedir. Daha açık bir tanımlama ile ses rengi daha tam oturmamış ilköğretim öğrencileri ve okul öncesi yaşlardaki katılımcılarımız için şan dersi doğru bir tercih olmayacaktır. Diksiyon eğitiminin aksine Şan derslerimizde sesin oturması ve geliştin bir seviyeye kadar evrilmiş olması gerekmektedir.

Bununla birlikte yanlış bir eğitim ses sağlığınız için oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu nedenle şan ya da opera eğitimi almış, alanında uzmanlaşmış eğitmenler ile çalışmak sizler için en doğru tercih olacaktır.

Bu bilinçle biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak alanında uzmanlaşmış, hem ses eğitimi hem de şan teknikleri konusunda profesyonel eğitmenlerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Online Şan Kursu Neleri Kapsar?

Şan Kursu

Online Şan Kursu eğitimi, sesin kullanımı için temel nitelik olan nefes ve ses eğitiminden başlayarak siz katılımcılarımızın talepleri doğrultusunda farklı türlerdeki şarkı performanslarına kadar ilerleyen bir süreci kapsamaktadır.

Şan Kursu programı,

  • Esneme ve gerinme çalışmaları
  • Nefes teknikleri
  • Doğru beden duruş çalışmaları
  • Ton ve Rezonans
  • Diksiyon egzersizleri
  • Şan çalışma teknikleri
  • Mikrofon kullanımı ve kayıt programları
  • Şarkı söyleme ve doğru şarkıyı seçme teknikleri
  • Temel müzik ve armoni eğitimi
  • Repertuar çalışmaları

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Şan Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Şan Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Online Şan Kursuna katılmak için öncelikle ses renginizin tam oturması gerekmektedir. Eğer siz de belirli bir yaş aralığına geldiyseniz ve ses renginizin oturduğunu düşünüyorsanız o halde Online Şan Kursuna katılmak için tek yapmanız gereken Erturgut Sanat Merkezi telefonlarımız ve mail adresimiz yoluyla bizimle iletişime geçmenizdir.

Bizimle iletişime geçtikten sonra Online Şan Kursu için ücretsiz bir deneme dersi talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda alanında uzman eğitmenlerimizin de programına göre bir gün ve saat belirleyip deneme dersi yapar, hem hocamızı tanır hem de kendi sesinize ve taleplerinize göre hocamızla birlikte nasıl bir program izleyeceğinizi konuşabilirsiniz.

Daha sonraki süreçte ise tek yapmanız gereken yine size uygun olacak gün ve saati belirleyerek hocamızla birlikte Şan eğitimine başlamaktır.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.