Online Gitar Kursu

Gitar kursu, sanat ve özellikle müzik ile ilgilenen, müzik yapmaya bir yerden başlamak isteyen yediden yetmişe herkesin ilk ilgi duyduğu kurslardan biridir.

Hem ulaşılabilir olması hem de öğrenme metotların fazlalığı nedeniyle her yaştan insanlar gitar çalmayı istemekte ve öğrenmek için en iyi gitar kursu nerede, en iyi gitar hocaları kimlerdir gibi aramalar yapmaktadır.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile gitar çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Gitar Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Gitar Kursu Nedir?

Online Gitar Kursu İzmir

Online gitar kursu, birebir yapılan gitar kursları ile aynı müfredata sahip olmakla birlikte yalnızca dijital ortamda ister birebir, isterseniz de sınıf halinde katılabileceğiniz bir gitar kursudur. Evinizin rahatlığında ve güvenli ortamında öğrenmek istediğiniz gitarı en hızlı ve doğru şekilde öğrenmenin etkili bir yoludur.

Online Gitar Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Gitar Kursu Nedir

Erturgut Sanat Merkezi olarak kurslarımızın neredeyse tamamında bir yaş ve cinsiyet sınırı yoktur. Tıpkı diğer kurslarımızda olduğu gibi gitar çalmayı isteyen tüm arkadaşlarımız, ister birebir isterlerse de sınıf olarak online gitar kurslarımıza katılabilirler.

Sanat merkezimizde yapılan gitar derslerinden tek farkı online derslere katılacak arkadaşlarımızın bir gitarı olması gerektiğidir. Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstrüman alımlarınızda sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Gitar Kursu Neleri Kapsar?

Online Gitar Dersi

Online gitar derslerinde de müfredat tıpkı sanat merkezimizde kullandığımız gibidir. Eğitim kalitesi ve hızı olarak hiçbir eksiği olmayan “Online Gitar Kursu” içerisinde ilerleyiş sizin etüdleri tekrar etme ve doğru şekilde çalışma hızınıza göre değişmektedir.

Gitar kursumuzun başlangıcında enstrumanı tanıdıktan sonra sırasıyla tel ve parmak egzersizleri, nota ve akor bilgisi, nota ve akor egzersizleri, ritim çalışmaları, şarkı çalışmaları ve armoni eğitimi yer almaktadır.

Hocalarımız online olarak sizlere gitarı nasıl tutmanız gerektiğinden, hangi akoru nasıl basmanız gerektiğine, şarkıların notalarından armonik olarak dikkat etmeniz gereken püf noktalarına kadar her şeyi aktarmaktadır.

Online Gitar Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Gitar Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Online kurslarımızın tamamına kayıt olmak için tek yapmanız gereken şey sanat merkezim ile iletişime geçerek ücretsiz deneme dersi talep etmek, hocamızla tanışmak, beklentilerinizi ve size sağlayabileceklerimizi dinleyerek ortak bir gün ve saat belirlemektir.

Bundan sonraki süreçte enstrumanınızı edinerek istediğiniz zaman “Online Gitar Kursu”na başlayabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.