Online Yazarlık Kursu

Yazmak, kendini yazarak ifade etmek modern dünya içerisinde insanların en çok tercih ettiği ifade yöntemlerinden biridir. İnsanlar bazen bir romanda, bazen bir tiyatro metninde ya da bir senaryo içerisinde hem olmak istedikleri karakterleri yaratır hem de okuyucu ya da izleyicilere vermek istedikleri mesajı o karakterler üzerinden iletirler.

Fakat sanılanın aksine yazmak doğuştan gelen bir yetenek ya da doğal bir güdü değildir. İşçiliği olan, okumayı, araştırmayı ve doğru teknikleri bilmeyi gerektiren bir süreçtir. Hayal gücünüz ne kadar geniş, dünyaya vermek istediğiniz mesajlarınız ne kadar çok olursa olsun doğru bir yazarlık eğitimi almadan bunu hayata geçirirken düşündüğünüzden çok daha fazla zorlanabilir ve belki de yazmaktan soğuyabilirsiniz.

Bu nedenle alanında uzman, yazarlık konusunda akademik eğitim almış hocalarımızla çalışmak sizleri yazarlık serüveninizde daha ileriye taşıyacak ve hayal ettiğiniz esere daha hızlı kavuşmanızı sağlayacaktır.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile yazmayı hayatına dahil isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Yazarlık Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Yazarlık Kursu Nedir?

Online Yazarlık Kursu Nedir

Online Yazarlık Kursu, Erturgut Sanat Merkezi bünyesinde yıllardır devam eden ve yazmaya hevesli, yazılı bir eser ortaya çıkarmak ya da yalnızca kendini yazarak ifade etmek isteyen tüm katılımcılara açık bir kurstur.

Dijital ortam üzerinden birebir ya da sınıf dersi şeklinde devam eden Online Yazarlık Kursu,  temel yazarlık eğitimi sonrasında katılımcıların beklentilerine göre şekillenen ve farklı yazım türleri arasında kendilerine en uygun ifade biçimini bulmalarını amaçlayan bir eğitim programını kapsamaktadır.

Online Yazarlık Kursuna Kimler Katılabilir?

Kursa Kimler Katılabilir?

Erturgut Sanat Merkezi “Online Yazarlık Kursu” okuma – yazma bilen, kelimelerin ve cümlelerin gücüne inanan ve kendini bu yolla ifade etmek isteyen tüm katılımcılara açık bir kurstur.

İster roman, ister deneme, ister öykü, isterse de dramatik metin kaleme almak isteyen tüm arkadaşlarımızın katılabileceği yazarlık kurslarımız hem birebir hem de grup dersi olarak devam etmektedir. Fakat grup derslerinde size ayrılan zaman aralığı birebir derslere oranla bir miktar daha kısa olacağı için, eğer hızlı ve etkili bir şekilde edebi bir metin ortaya çıkarmayı öğrenmek istiyorsanız birebir kurslarımız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Online Yazarlık Kursu Neleri Kapsar?

Online Yazarlık Kursu İzmir

Online Yazarlık Kursu eğitimi, yazmanın temel öğeleri olan Karakter – Olay – Mesaj üçgeninden başlayarak tüm yazım türlerini ve o türlere ait bilgileri kapsamaktadır.

Yazarlık Kursu programı,

  • Mesaj – Tema nasıl belirlenir?
  • Kurgu nasıl yapılır?
  • Olay Dizisi ve Aksiyon Planı nedir?
  • Bir karakter nasıl oluşturulur?
  • Karakterin yaşam döngüsü nasıl olmalıdır?
  • Yazım türleri nelerdir?
  • Sahneleme ve çekim teknikleri nelerdir?
  • Yazarken nelere dikkat etmeliyim?
  • Kurgulanmış bir metin düz yazı haline nasıl geçer?

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, teorik ve uygulamalı bir eğitim ile dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Yazarlık Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Yazarlık Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, Online Yazarlık kursumuza katılmak için bizlere ulaşmalı ve sizin için uygun gün ve saati belirleyerek ücretsiz online deneme dersi talep etmelisiniz.

Deneme dersimizde hocamızla tanışıp, beklentilerinizi aktarıp, onun size vaat ettiği eğitim programını dinledikten sonra karar verebilir, size uygun gün ve saati belirleyebilirsiniz. Bu belirlemeden sonraki süreçte yukarıda bahsettiğimiz programlardan birini kullanarak derslerimize katılabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.