Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular

Bu yazımıza geldiğinize göre siz bu işi başarmakta kararlısınız, hayatınıza bir yenilik katmak istiyorsunuz! Sanat ile ilgili Kurs almak isteyenler kesinlikle bu yazıyı en sonuna kadar okumalılar. Şimdi sizden ricamız sevdiğiniz bir müziği açıp bu yazıyı gerçekten sonuna kadar okumanız çünkü bu yazı sanat eğitimi almak isteyen birinin bilmesi gereken her şeyi anlatıyor, gerçekten çok emek harcanarak hazırlanmış, çok faydalı bir yazı, hadi önce müziği açın ve bir yandan da bu yazıyı acele etmeden sakin sakin rahatça okuyun!


Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular


Kurs alacakların akıllarını karıştıran, en sık sorulan sorular ve cevapları. Ne kadar zamanda çalmayı öğrenirim, ben çalmayı becerebilir miyim? Bu yaştan sonra çalabilir miyim? Bir sanat dalıyla uğraşmak için doğuştan yetenek gerekir mi yoksa sonradan da bir sanat dalında en azından hobi amaçlı başarılı olmak mümkün mü? Bu ve daha fazla soru aklınızı karıştırıyorsa önce aşağıdaki yazımızı okumanızı daha sonra ise ücretsiz deneme dersleri için randevu almanızı öneririz.


Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu Almak için Tıklayınız.


Tüm derslerimizde;
– Bireysel ders
– Sınıf Dersi
– 2-3 kişilik size özel sınıf dersi
– Evde ders
seçenekleri bulunmaktadır. Bizden, hem sınıf derslerinin, hem bireysel derslerin hem de evde derslerin fiyatlarını öğrenmeniz mümkündür! Şimdi gelelim, o çok önemli sonuna kadar okunması gereken yazımıza!

Neden Erturgut Sanat Merkezini Tercih Etmeliyim?

1. Kişiye özel ders programı hazırlanmaktadır
Herkesin sanattan beklentisi farklıdır, herkese istediği tarz doğrultusunda bir program hazırlanır, tam olarak sevdiği öğrenmek istediği şeyler öğretilir ve beklentileri tam karşılanır. İlk amacımız kesinlikle kurslara katılan herkesi kendi alanında başarıya ulaştırmaktır.


2. Kimseyi dersleri uzatıp oyalamayız
Kurslara katılan herkesi en kısa zamanda katıldığı kursta başarılı hale getirmek için çalışırız, yani balık vermek değil balık tutmayı öğretmektir.


3. Kurs fiyatları uygundur
Fiyat her zaman belirleyici bir konu değildir fakat kurs fiyatlarımız kimsenin bütçesini yormayacak seviyededir, çok ucuz kurslarda öğrenciler oyalanmaktadır, en ucuz kursa gidip en iyi hizmeti beklemeniz yanlış olacaktır ama buradan en pahalı kursların en iyi kurs olduğu anlamı da çıkartılmamalıdır, her emeğin hak ettiği bir karşılık vardır, bu karşılığın fazlasını veya azını vermek haksızlıktır. Ve güzel haber! Eğer kursa yazılmaya 2-3 arkadaş birlikte gelirsen sürpriz indirimlerden yararlanabilirsin, sadece arkadaşlarını da al gel ve indirimlerden yararlan!


4. Kursta gerçekten eğlenceli, samimi bir ortam vardır
Burası katılımcılar için 2. evdir, bir çok kişi sadece ders gününde değil, dersinin olmadığı günlerde de sohbet etmek için, eğlenceli vakit geçirmek için, canı sıkkınsa birileriyle paylaşmak için, Güzin Abla’mız Eda Erturgut’la konuşmak için kursumuza gelirler. Burada çok eğlenceli, çok rahat, çok keyifli, sosyal bir ortam vardır, internetten araştırırsanız eski öğrencilerimize bir şekilde ulaşabilirseniz eski öğrencilerimizle yıllar süren arkadaşlıklarımız olduğunu görürsünüz. Başta böyle dediğimizde inanmayanlar daha 2. haftadan gerçekten rahat ve eğlenceli bir ortam olduğunu görüp keyifli zaman geçirmektedirler.


5. Sürekli sosyal aktiviteler vardır
Müzik öğrencileri isterse yıl sonunda konsere çıkabilirler, fotoğraf ve resim öğrencileri eserlerini düzenlediğimiz sergilerde sergileyebilirler. Ayrıca hemen hemen her hafta kesinlikle bir aktivitemiz vardır, film gecesi, oyun günü, piknik, mangal partisi, bisiklet turu, balık tutma, fotoğraf gezisi, paintball, lasertag, paintball, hafta sonu kahvaltısı ve çok daha fazla etkinlik yapılmaktadır.
⊕ Siz de etkinliklerimize katılmak isterseniz etkinliklere katılmak istiyorum sayfamızı ziyaret edip ücretsiz olarak katılabilirsiniz. —> Etkinliklere Katılmak İstiyorum


6. Sanat merkezi haftanın 7 günü sabah 9dan akşam 11’e kadar açıktır
Sanat merkezinde beklerken playstation oynayabilir, televizyon izleyebilir, tüm ikramlardan ücretsiz yararlanabilirsiniz


7. Yazıya başlamadan önce müzik aleti kurslarında olan kampamızdan da bahsedelim
Kursumuza yazılan herkese her ay pazar günleri saat 09.30’da müzik teorisi dersi tamamen ücretsizdir. Sanat merkezine ulaşım kolaydır, metroya 10 dakika, vapur iskelesine 10 dakika otobüs duraklarına 30 saniye uzaklıktadır.


8.Erturgut Sanat Merkezi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, resmi olarak belirlenen standartların kalitesinde hizmet veren bir kurumdur.
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurumdan ders almanın avantajlarına da buradan ulaşabilirsiniz;
Neden MEB’e bağlı bir kurum seçmeliyim?


9. Kurslarımız sonunda katılım sertifikanız hemen hazırlanır!
Kurslarımıza katıldığınızda gerekli devamlılığı sağladınızda kurs sonunda E.S.M Katılım sertifikanızı alabilirsiniz.


10. Yaşam boyu eğlence garantisi veriyoruz! 
Aramıza 1 aylığına bile katılmış olsanız Erturgut Sanat var olduğu sürece tüm etkinliklerimize katılabilir, her sıkıldığınızda sanat merkezimize çay, kahve içmeye gelebilirsiniz!
⊕ Peki nedir yaşam boyu eğlence garantisi, işte budur —> Erturgut Sanat Yaşam Boyu Eğlence Garantisi


11. En iyisi biz daha fazla saymayalım, siz ücretsiz deneme derslerimize katılın ve sanat merkezimizin ortamını kendiniz görün!


Bir de sizler için Bizi seçmenize neden olacak bir kaç madde daha ekledik, onlara da buradan ulaşabilirsiniz;
⊕ Neden Erturgut Sanat Merkezi’ni tercih etmeliyim, diğer kurslardan farkınız nedir?


Kursa Başlarken Sık Sorulan SorularBir hobi edinmek istiyorsunuz ve aklınızda bir sürü soru işareti var. Müzik kursuna başlayıp bir müzik aletinin dersini almak istiyorsunuz, çizim yapmak ya da fotoğraf çekmek belki de tiyatroya başlamak istiyorsunuz ama kafanızda bir sürü soru var.


Soruları tek tek cevaplamadan önce öğrencilerimizin bizim hakkındaki yorumlarını okuyup bizim hakkımızda bir ön bilgi edinebilirsiniz.
⊕ Yorumlara ise buradan ulaşabilirsiniz; Öğrenci Yorumları


Ayrıca fiyatlar konusunda da kampanyalardan yararlanıp daha uygun fiyatlı kurslar alabilirsiniz,
⊕ Kurslarımızdaki kampanyaları “kurs kampanyaları“na tıklayarak okuyabilirsiniz. Siz de kendinize uygun bir kampanya kesinlikle bulabilirsiniz.


Ayrıca bir de belirli aralıklarla müzik aleti, fotoğraf makinası, tshirt, konser bileti, ilginç aksesuar ve ücretsiz 1 aylık ders gibi şeyleri hediye ettiğimiz katılımı tamamen ücretsiz çekilişlerimiz de oluyor.
⊕  Çekilişlere katılmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz; Çekilişlerden Haberdar Ol


Evde ders almak isteyenler için de, evde özel ders imkanımız bulunuyor, ben evimde dışarı çıkmadan ders almak istiyorum diyorsanız evde derslerimiz tam size göre, her branş için evinize uzman eğitmenlerimizi yolluyor ve Erturgut Sanat garantisiyle ders veriyoruz.
Evde ders almakla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz; Evde Özel Ders


Kim Kurdu Bu Sanat Merkezini?

Merak ettiğin sorulardan biri buysa, 18 yaşındaki genç bir girişimci kurmuştu bu sanat merkezini, hikayesi de burada; Erturgut Sanat: Bir Başarı Öyküsü

Başlamak için kaç yaşında olmak gerekir?

Öncelikle çekinmeyin, kesinlikle bu işin yaşı yok, her yaştan insan için kaç yaşında olursanız olun, isterseniz 80 yaşına gelmiş olun hayatınıza sanatı dahil edebilirsiniz. Çevremdekiler ne der, bu yaşta başlayabilir miyim, başlasam becerebilir miyim diye düşünmeyi bir kenarı bırakın çünkü siz de anlayacaksınız ki bunların hepsi gereksiz düşünceler.
⊕  Kursa başlama yaşıyla ilgili yazımıza tıklayıp hem videoyu izleyebilir hem de daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Kimler kurs almaya başlamak için uygundur? Ben de “Öğrenebilir miyim”?

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz. Şimdi bir adım atmanız için tek gereken şey “istekli olmak”. Çevrenizden gelen aklınızı çelen olumsuz tepkilere bakmayın, yaşınızı sorun etmeyin, yapamam diye düşünmeyin çünkü bunları hiç biri sorun değil. İstedikten sonra yapması gerçekten kolay, kendinizi sanat merkezimizin programlarına bırakın. İddia ediyoruz, isteyen herkes müzik aleti çalmayı da, resim çizmeyi de, fotoğraf çekmeyi de, tiyatro oyunu oynamayı da öğrenebilir!

⊕ Yetenekle ilgili “Yetenek dediğin nedir ki” yazımızıda konuyla ilgili daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.


Kursa Başlarken Sık Sorulan SorularNe kadar zamanda öğrenebilirim?

İnsan yapısı gereği aceleci oluyor, düşününce çok da zamanımız yokmuş gibi geliyor, bir şeyleri hemen bitirelim istiyoruz fakat çok da aceleci olmaya gerek yok. Elle tutulur bir şeyler sunmanız için size en azından 3 ay gerekiyor. ( bu süre kişiden kişiye ufak tefek farklılıklar gösterebilir. ) Fakat bu süre öğrencinin beklentileri ve çalışması doğrultusunda değişiyor. Sanatın içinde ne kadar uzun süre kalırsanız hayatınızdan alacağınız zevk de o kadar artacaktır bu yüzden acele etmemek en güzeli.

Gün içinde o kadar fazla şey için boşa vakit harcıyoruz ki, ben bir hobi edinmeye vakit edinemem diyenler boşuna harcadıkları vakti hiç düşünmüyor. Televizyon izlemeye, internette takılmaya, kafede oturmaya, fazlasıyla uyumaya ve bunun gibi şeylere de ihtiyaç var fakat bunlardan kısarak insan bir değil birden çok hobi bile edinebilir, yeter ki gerçekten istesin, istedikten sonra vakit de çok Erturgut Sanat’ın size sunduğu çalışma olanakları da.

⊕ Ayrıca ne kadar sürede öğrenebileceğinize dair tüm ayrıntıları anlattığımız yazıyı da kesinlikle okumalısınız;
Ne kadar sürede öğrenebilirim?


Yeni bir şeyler yapmak, hayatıma biraz canlılık katmak istiyorum. Neler yapabiliriz? Sanat eğitiminin faydaları ne?

Sizi sosyalleştirecek, daha mutlu edecek, stresinizi azaltacak, çok yönlü düşünmenizi ve algınızı güçlendirecek, eğlendirecek ve hepsi bir arada bir şey olsa?

Kim daha mutlu olmak istemez? Tabi ki mutluluğu istemeyecek insan yoktur, sanat size bunu fazlasıyla sağlar.

Canınız sıkıldığında ilgilenebileceğiniz, kafanızı dağıtabileceğiniz bir uğraşı edinmiş olursunuz, böylelikle can sıkıntılarınız bile sizin için bir artıya dönüşür, daha doğru yerlere yönelmiş olursunuz.


Sosyalleşmenizi sağlar, benzer zevklere sahip yeni insanlar tanımanızı, benzer eğlence anlayışına sahip yeni arkadaşlıklar kurmanızı ve kafa denginiz insanlarla iletişim kurmanızı sağlar. Sanat merkezimizdeki kurslara katılanların dahil olduğu sık sık düzenlenen etkinliklerimize katılabilirsiniz ( Bisiklet turları, piknikler, geziler, partiler, oyun günler, karaokeler, workshoplar )
⊕ Etkinklerimize bu linkten ulaşabilirsiniz: Sanat Merkezi Etkinlikleri


Türkiye’de Bir İlk; Evinizden Online Sanat Dersleri İmkanı:
Nerede olursanız olun, online dersler sayesinde siz de sanat eğitimi alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz, vaktim yok, bana uzak gibi bahaneleri artık çöpe atıyoruz, online derslerle Türkiye’nin her yerine sanat eğitimi hizmeti veriyoruz!
⊕ Online derslerimizden yararlanmak için alttaki adresten bilgi alabilirsiniz; Online Sanat Eğitimleri


Ayrıca seviye farketmeksizin kurulan orkestramızda da yer alabilirsiniz, hem de ister resim, ister müzik, ister fotoğraf, isterseniz de tiyatro alanında! Orkestramızla ilgili bilgiyi buradan alabilirsiniz; Erturgut Sanat Orkestrası


Ve işi bir adım öteye götürmek isterseniz size iş imkanı bile sunabiliriz! İşte iş imkanlarımız; Erturgut Sanat Müzisyen İş İmkanı


Ayrıca işin bilimsel kısmına da değinerek sanatın yararlarından bahsetmek gerekirse;

  • Zeka gelişimini arttırır
  • Ruhsal ve zihinsel rahatlama sağlar
  • Hastalık tedavisinde dahi kullanılır
  • Matematiksel zekayı geliştirir
  • Stresi azaltır
  • Algıyı güçlendirir
  • Farklı kültürleri tanımayı sağlar
  • Disiplini geliştirir
  • Kaygıları yenmede yardımcı olur

Bunca faydayı bulabileceğiniz bir ilacı eczaneden almanız, pazarda bulmanız ya da internetten indirmeniz çok zor fakat bunca faydayı bir arada bulabileceğiniz bir ilaç olması da çok güzel. Bunları elde edebilmek için tek yapmanız gereken çekinmemek, bir adım atmak ve çevredekilerin dediklerine aldırmadan sanata ister müzikle, ister resimle, ister fotoğrafçılık, ister tiyatroyla adım atmak.


Kursa gelirken ne getirmem gerek?
Kursa kayıt olmak için getirmeniz gereken fazladan hiç bir şey yok, sadece bir kayıt formu doldurmanız, asıl önemli olan kursa gelirken getirmemeniz gerekenler.
⊕ Kursa gelirken getirmemeniz gerekenlere buradaki listeye tıklayıp ulaşabilirsiniz; Getirmemeniz Gerekenler Listesi


Kursa Başlarken Sık Sorulan SorularHaftada 1 saat ders yeterli mi?

Haftada 1 saat ders denildiğinde insana yetersiz gibi geliyor, haftada 1 saat dersle ne kadar zamanda öğrenebilirim ki diye düşünüyor insan. Fakat size tamamen yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü haftada 1 saatlik yapılan derste sizin 1 hafta boyunca çalışmanız gereken tüm program verilmektedir ve bu 1 ders size fazlasıyla yetmektedir. Bazı öğrenciler haftada 1 saatlik derste verilenleri yetiştiremediklerini bile söylemektedirler.

Asıl soru şudur, haftada 1 saatlik ders yeterlidir fakat siz haftanın geri kalan günleri ne kadar çalışacaksınız. İşlenmesi gereken program bellidir haftada 2 saat ders alsanız bile bu program 2 ye bölünmüş olacaktır bu yüzden haftada 1 saatte bunları almanız mümkünken daha fazla ders sayısı daha hızlı öğrenmenizi sağlamayacaktır sadece bütçenizi yoracaktır, bu yüzden haftada 1 saatlik ders fazlasıyla yeterlidir. Önemli olan sizin evde olabildiğince pratik yapmanızdır.

Yaptığınız her çalışma kas belleğinize yazılır ve yavaş yavaş gelişirsiniz, yaptığınız çalışmalar zamanla alışkanlık haline gelmeye başlar bu yüzden haftada 1 saatlik dersle ideal şekilde size en uygun ders programıyla ilerleyebilirsiniz. Dersler içinde bir hafta boyunca yapmanız gereken tüm çalışma programlanmıştır.


Kurs Fiyatları Ne Kadar?

Kurs fiyatlarımız almak istediğiniz derse göre değişmektedir. Fiyatlarımız bütçenizi yormayacak şekildedir. Almak istediğiniz dersle ilgili fiyatları öğrenmek için msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz. Fakat unutmayın çok ucuza alacağınız şeyler isteklerinizi karşılamayabilir ve her zaman en pahalı en iyi diye bir şey de yoktur. Fakat kendinize büyük değer katacak bir hizmet için fiyat biçmek zordur.

“Fiyat” ödediğiniz şeydir, “değer” ise ne aldığınız. Eğitimlerimizle hayatınıza değer katıyoruz. Soruyu tekrar soruyorum “Sizi sosyalleştirecek, daha mutlu edecek, stresinizi azaltacak, çok yönlü düşünmenizi ve algınızı güçlendirecek, eğlendirecek ve hepsi bir arada bir şey olsa?” Size bunca şey katacak bir değer düşünün. Gerçek bir hizmetin  parayla ölçülmesi zordur, sahip olduğumuz samimiyet ve dürüstlük gibi.

Kurs fiyatlarımızla ilgili bilgiyi buradan da alabilirsiniz; Erturgut Sanat Kurs Fiyatları


Öğrencilerden Gelen Yorumlar

Orhan Bey 81 yaşında bir öğrencimizdi, 81 yaşında insanlar evlerinde oturup sadece televizyon izlerken Orhan Amca gelip hem klarnet hem de ud kursuna yazılmıştı. Bir çok insanın Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorularyaşım çok mu geç, acaba bu yaştan sonra yapabilir miyim gibi soruları varken Orhan Amca bunu hiç dert etmemiş kursa başlamıştı. Sonunda da iki müzik aletinde de şarkılar çalmaya başladı, yazlığına gittiğinde arkadaşlarına bir şeyler çalıyor ve bir müzik aleti çalamamanın içinde kalmışlığı gibi bir durum yok 81 yaşında da olsa Orhan Amca istedi ve başardı.

Eren, daha önce gitara başlamış fakat alışamayıp bırakmıştı, kardeşini derse yazdırmaya getirmişlerdi, laf arasında konuşurken Eren’in daha önce gitar çalmaya başlayıp beceremediğini düşünerek sıkılıp bıraktığını öğrenince ücretsiz bir deneme dersi yaptık, ( yazımızın başında bahsettiğimiz, size 2 0 T L kazandıracak olan bölümü buraya sakladık (: bizi instagram veya facebook hesabımızdan takip edip, sanat merkezine kayıt ya da bilgi almak için geldiğinizde bizi takip ettiğinizi gösterdiğiniz an, anında yukarıda belirliten miktar kurs f i y a t ı ndan düşülecektir ve 1. ay bu f i y a t landırmayla ders alabileceksiniz, tebrik ederiz! —> Sosyal medya hesaplarımız ise burada; Sosyal Medya Hesapları için tıklayın! ) Eren deneme dersi sonrasında gayet memnun ayrıldı tekrar gitara başlamak istiyor ve şuan küçük yaşına rağmen gayet başarılı şekilde gitar çalıyor.

Atilla, fotoğraf konusunda istekliydi ayrıca yaşı da küçüktü. Aldığı eğitimden sonra çektiği fotoğraflar profesyonel bir fotoğrafçınınki gibiydi. Halen aktif olarak fotoğraf çekiyor, fotoğraf makinasını yanından ayırmıyor. Küçük ya da büyük fotoğraf çekmenin de yaşı yok.


Öğrencilerimizin bizim hakkındaki düşüncelerini direkt onların ağzından facebook sayfamızdan okuyabilirsiniz.
facebook.com/erturgutsanatt/yorumlar


⊕ Ayrıca Erturgut Sanat sıklıkla basında da yer alan bir sanat merkezi, hakkımızda yapılan haberlere de buradan ulaşabilirsiniz; Basında Erturgut Sanat

⊕ Sözlüklerde ve çeşitli sitelerde de hakkımızda yazılanlara buradan ulaşabilirsiniz; Sözlüklerde Erturgut Sanat


Şimdi Kendiniz ve Sevdikleriniz İçin Bir Şey Yapmanın Tam Zamanı

Yapabilir miyim diye korkmayın, çevrem ne der diye çekinmeyin, yaşınızı sorun etmeyin, hiç biri sanata adım atmanız için bir engel değil. Ücretsiz deneme dersleri için bize 0507 95 96 333 numaralı telefondan istediğiniz zaman ister arayıp ister mesaj atarak ister whatssapp yoluyla ulaşabilirsiniz.


Ayrıca sanat merkezi olarak size neler vaat ettiğimizi öğrenmek isterseniz bu yazımıza tıklayabilirsiniz.
⊕ Kesinlikle neler vaat ettiğimize bir bakmalısınız. Erturgut Sanat Merkezi size neler vaat ediyor?


⊕ Ücretsiz deneme derslerimizden kesinlikle faydalanmanızı öneririz, ücretsiz deneme dersleri için randevu almak için aşağıdaki yazımızı okumanızı öneririz;
Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu Almak için Tıklayınız.


Kursa Başlamak İçin Yaş Sınırı Var mı?     Kurs Almak İçin Yetenek Gerekir mi?     Kursla Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?     Erturgut Sanat Kurs Fiyatları

Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları     Ücretsiz Deneme Dersi Randevu     Erturgut Sanat'ta verilen dersler     Erturgut Sanat Öğrenci Yorumları


Ve son olarak sizi kendiniz için bir şeyler yapmak adına bir adım atmanız için bir yazı;

Hep bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşındasınız değil mi?

Hiç vaktiniz yok, “Fast live”, “Fast food”, “Fast music”, “Fast love”…
Dikte ettirilen “yükselen değerler”, “in” ler, “out” lar…

Buna benzer bir odada, şanslıysanız gökyüzünü görebilen bir pencere ardında bitecek hepsi.
Dostluğu klavyelerinde, yaşamı monitörlerinde arayanlar, Size sesleniyorum!
Hangi tuş daha etkilidir ki sıcacık bir gülüşten ya da hangi program verebilir bir ağaç gölgesinde uyumanın keyfini?

Copy-paste yapabilir misiniz dalgaların sahille buluşmasını?
İçinizi ısıtan gün ışığını gönderebilir misiniz maille arkadaşlarınıza?
Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız?

Öpüşmek için hangi tuşlara basmak gerekir?
Ya da geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi kaybolan zaman?

Doğayı bilgisayarlarına döşeyenler, neden görmezsiniz bahçedeki akasyanın tomurcuklandığını?

Ve ıslak toprak kokusu var mıdır dosyalarınız arasında?

Koklamak, duymak, dokunmak, yok mu yaşam skalanızda
Bilgi toplumu oldunuz da, duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor.

Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular

Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular Kursa Başlarken Sık Sorulan Sorular