Zeybek Anadolu’nun tüm hareketlerini ve doğasını içerisinde barındıran ve geleneğimizi yansıtan ve izleyenlere Anadolu’nun meşhur efelerini anımsatan bir dans türüdür.

Zeybek Dansı Kursu İzmir

Zeybek dansıyla birlikte tarihimizin muhteşem esintilerini ruhunuzda hissedebilir ve Anadolu kültürünün temellerini öğrenebilirsiniz. Zeybek İzmir başta olmak üzere bir çok ilimizde bilinen ve Türkiye genelinde en sık talep edilen dans türlerinden biridir. Efe dansı olarak ta nitelendirilen bu dans türünün farklı yörelere ve bölgelere göre bir çok oynayış türü mevcuttur. Gelelim zeybek kursu İzmir eğitimlerimize geleceklerin merak ettikleri soruların yanıtına;

* Zeybek Kursu İzmir’e kimler katılabilir?
Zeybek oynamak isteyen ve bu konuda isteği bulunan herkes İzmir zeybek kursu eğitimlerimize koşulsuz olarak kabul edilmektedir, bunun için belirlenmiş herhangi bir ön koşul ya da şart bulunmamaktadır. Kursumuza katılım için istek ve düzenli çalışma yeterli olacaktır, geri kalan aşamaları zeybek dersi İzmir eğitmenlerimize bırakın!

Zeybek Dansı Kursu İzmir

* Herkes zeybek oynayabilir mi?
Zeybek oynama konusunda tek gerekli olan kısım çalışma ve hareketli anlama bölümüdür. Eğer ki hareketlerin yapısını anlayabilir ve bunu kültürümüzle birleştirebilirseniz, güzel zeybek oynamamak için hiçbir sebebiniz bulunmaktadır. Yetenek faktörü dansta çok azdır bunun sebebi de hareketlerin zaman içerisinde kişinin çalışmasına bağlı olarak oturmasından kaynaklanmaktadır. Eğer ki sizde sık sık ilgili olduğunuz dans alanıyla ilgili çalışma yaparsanız, hızlı bir şekilde zeybek oynamayı öğrenebilir ve en güzel şekilde kültürümüzü temsil edebilirsiniz.

* Zeybek dans kursu İzmir’e katılım yaşı kaç?
Eğitmenlerimiz tarafından hem ufaklar hem de yetişkinlere yönelik zeybek kurslarımız verilmektedir. Eğer ki sizde çocuğunuzun zeybeği küçüklükten öğrenmesini ve zeybeğin temellerini sağlıklı şekilde öğrenmesini istiyorsanız ücretsiz zeybek deneme dersimize katılarak çocuğunuzun zeybek konusundaki yeteneği, çalışma programı ve yaş uyguluğuyla ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında isterseniz 80 yaşında olun, çok ciddi bir sağlık problemi yaşamıyorsanız yine de zeybek kurslarımıza bir engel bulunmadan katılabilirsiniz. Unutmayın dans etmenin yaşı olmaz, dans ruhun gerekliliğidir!

* Zeybek kursu İzmir eğitmenleri hakkında bilgi alabilir miyim?
Zeybek dersi eğitmenlerimiz Türk halk oyunları bölümlerinden mezun olmuş, çeşitli sertifika ve yarışma programlarına dahil olmuş, alanında sürekli faaliyet ve gösteri düzenleyen deneyimli şahıslardan oluşmaktadır ve eğitmenlerimizin tamamının alanları ile ilgili yarışmalarda çeşitli derece ödülleri bulunmaktadır. Size ayrıntılı bilgi aktarımı için sanat merkezimize ulaşabilirsiniz.

* Zeybek kursu İzmir fiyatları ne kadar?
Zeybek fiyatlarımızı öğrenmek için öncelikli olarak ders işleyiş stilinizi belirlemeniz gerekmektedir. Zeybekle ilgili olarak çeşitli ders alımlarımız mevcuttur, isterseniz evde özel ders, isterseniz dans kursumuzda bireysel ders, isterseniz de toplu zeybek derslerimize katılım gösterebilirsiniz. Tabii ki bu katılımların tamamının ücretlendirmesi farklıdır. Bunun sebebi de alınacak ders saatini, katılım gösterecek kişi sayısının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. İlgili bilgiler için bize ulaşın!