Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Davulda Twin (Double) Pedal Nedir? konusunu ele alacağız.. Davulda twin pedal olarak bildiğimiz ancak uluslararası double pedal olarak ele alınan, çalımlarınıza hız ve renk katacak önemli bir unsur ile karşınızdayız. Yazımız bağlamda davul çalımını geliştirmek isteyen bir bireyin kafasındaki soru işaretlerini gidereceğini düşündüğümüz anahtar kelimleri alt başlıklar halinde ele alarak açıklaya çalıştık. Kafanızdaki soru işaretlerini tam anlamıyla gidermediğinizi düşündüğünüzde hemen bize ulaşıp yüz yüze soru sormaktan çekinmeyin..

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?

Twin Pedalın İşlevi

Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?
Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?

Twin pedal kullanarak davul çalma Kick sesleri için her iki ayağınızı da kullanacağınız anlamına gelir ve bağlamda daha hızlı, daha karmaşık vuruşlar, dolgular ve sololar çalmanıza izin verir. En kolay ayak teknikleri, topuklarınızla yukarı veya aşağı hareket ettirmeyi içerir, ancak bir teknik için için tüyo istiyorsanız, daha da hızlı vuruşlar oluşturmak için ayaklarınızı pedalların üzerinde yuvarlamayı deneyebilirsiniz. Hali hazırda deneyimli bir tek kick kullanılan bir davulcu veya tamamen yeni başlayan biri olun, seçtiğiniz tekniği kullanarak karmaşık ve karmaşık ritimler yaratabileceksiniz..

Twin Pedal Nasıl Kullanılır?

Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?
Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?


Topuklarınız havada olacak şekilde ayaklarınızı pedalların üzerine yerleştirin. Topuklarınız pedalın tabanının (veya pedallarınızın boyutuna ve ayaklarınızın boyutuna bağlı olarak zeminin) üzerinde durmalıdır. Taburenizi biraz daha yüksek olacak şekilde ayarlamak isteyebilirsiniz, böylece uyluklarınız hafifçe aşağı doğru açılıdır. Taburenizi çok yükseğe kaldırmaktan kaçının çünkü bu, kamburlaşmanıza veya pedallara ulaşmakta zorluk çekmenize neden olabilir. Alt bacaklarınızın ve uyluklarınızın 90 ila 110 derecelik bir açı yaptığı bir yüksekliğe ayarlayın.

Ayağınızın ucuyla pedalı aşağı doğru itin. Ayak parmaklarınız ve bilekleriniz arasındaki kısmını kullanarak pedallara hızlı bir baskı uygulayın. Topuklarınızı verimli kullanmak size daha fazla kontrol ve tutarlılık sağlayacaktır. Ayak parmaklarınızı ön plana çıkarmaktan kaçının çünkü bu yaratacağınız ritmi daha az tekdüze hale getirecek ve ayak parmaklarınızdaki küçük kaslarda fazladan baskı hissedebileceksiniz.

Twin Pedal Egzersizleri

Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?
Davulda Twin (Double) Pedal Nedir?

Umarız davul notalarına hakimsinizdir, değilseniz öncelikle bunları öğrenmenizi öneririz. Davul notalarını ele aldığımız yazımı okumak için Buraya Tıklayın.. Notalar hakkında bir bilgi sahibi olduğunuzu düşünerek devam ediyoruz.. Çeyrek, sekizinci ve on altıncı notalarla pratik yapın. Her hızda ustalaştıktan sonra metronomunuzu artırın.  Blink 182’den “Up All Night”, alışmak için ilk başta çok yavaş çalışabileceğiniz on altıncı nota üçlü ataklar içerir. Onaltıncı notalar temel olarak iki küçük parçaya bölünmüş sekizlik notalardır..

Davul atakları, şarkının belirli bir bölümünün ana davul ritminin parçası olmayan bir şeyi çaldığınız zamandır. Örneğin, Nirvana’nın “Smells Like Teen Spirit” şarkısında duyduğunuz ilk davul sesi bir ataktır.

Üçlüler, 3 notanın normal vuruştan farklı bir sürede çalınmasıdır. Üçlü notalar, normal notaların ⅔ süresidir (örneğin, standart bir dörtlük nota üçlüsü, normal bir dörtlü notanın ⅔ süresidir ve 3 sekizlik nota üçlüsü bir çeyrek notaya eşittir), bu da daha fazla çalmanız gerekeceği anlamına gelir..