Online Keman Kursu

Keman Kursu, çok küçük yaşlardan itibaren alınabiliyor olması sebebi ile dünyanın pek çok yerinde yaygın biçimde öğretilen enstrümanlardandır. Klasik müziğin ana sazlarından olması, bunun yanı sıra herhangi bir müzik türünde kullanılabiliyor olması sebebi ile keman dersi alan öğrencinin müzik türü kaygısı olmadan, enstrüman çalabilmesi mümkün olabilmektedir.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile keman çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Keman Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Keman Kursu Nedir?

Online Keman Kursu İzmir

Online keman kursu, sanat merkezimizde işlediğimiz birebir yapılan keman kurslarının dijital ortamda gerçekleştirilen halidir.

Tıpkı sanat merkezimizde işlediğimiz kurslarımızda olduğu gibi hoca ve öğrenci karşılıklı olarak en temelden, ya da kursa katılan öğrencinin olduğu seviyeden başlayarak mümkün olan en ileri seviyeye kadar ilerlemektedir.

Keman kursu kapsamında hangi konuların işlendiği ise yazının devamında daha ayrıntılı olarak aktarılmaktadır.

Online Keman Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Keman Kursu Nedir?

Erturgut Sanat Merkezi “Online Keman Kursu” öğrencilerinden biri olmak için tek geçerli kriter keman çalmaya uygun bir fiziksel bütünlüğün olmasıdır. Özellikle parmakların, kolların ve boynun aktif olarak rol aldığı keman çalımında önemli olan sizin rahatlıkla enstrumana hakim olmanız ve çalabilmenizdir.

Sanat merkezimizde yapılan keman derslerinden tek farkı online derslere katılacak arkadaşlarımızın bir kemanı olması gerektiğidir. Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstrüman alımlarınızda sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Keman Kursu Neleri Kapsar?

Online Keman Dersi

Online keman derslerinde de müfredat tıpkı sanat merkezimizde kullandığımız gibidir. Eğitim kalitesi ve hızı olarak hiçbir eksiği olmayan “Online Keman Kursu” içerisinde ilerleyiş sizin etüdleri tekrar etme ve doğru şekilde çalışma hızınıza göre değişmektedir.

Keman Kursu programı,

  • Keman nasıl tutulur?
  • Arşe nasıl tutulur?
  • Keman ve parçalarının tanıtımı.
  • Temel müzik eğitimi.
  • Armoni bilgisi.
  • Keman çalma teknikleri.
  • İstediğiniz şarkıların çalışmaları.
  • Keman temizliği ve bakımı

Başlıklarından oluşmakta ve arzuladığınız seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Keman Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Keman Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Online kurslarımızın tamamına kayıt olmak için tek yapmanız gereken şey sanat merkezim ile iletişime geçerek ücretsiz deneme dersi talep etmek, hocamızla tanışmak, beklentilerinizi ve size sağlayabileceklerimizi dinleyerek ortak bir gün ve saat belirlemektir.

Bundan sonraki süreçte enstrümanınızı edinerek istediğiniz zaman “Online Keman Kursu”na başlayabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.