Modern dansın oluşumu bale ile tamamen bağlantılı şekilde ilerlemiştir. Modern dans bale de bulunan sert koşullar tepki vermek amacıyla oluşmuş  figür ve teknikleri de bu bilgiler doğrultusunda geliştirilmiştir. Günümüzde çok sık tercih edilen dans türleri arasında yer alan modern dansta çok fazla hareketlilik ve rahatlık söz konusudur. Modern diğer dans türlerine göre daha baskın karakteristik özellikle taşımaktadır. Bu dans türünde geleneksel hareket ve tekniklerin dışına çıkılarak kişinin doğal haliyle yapabileceği en rahat ve en hareketli teknikler oluşturulmuştur.

Enerji ve hareketin hat safhada bulunduğu bu dans türü neredeyse her tarzdaki müzikle uyum içerisinde yürütülebilir ve konusu her tür müziği uyudurulabilir olarak geçmektedir. Bu yüzden modern dansı öğrenmek neredeyse her ortam da işinize yarar ve her alanda kullanabilirsiniz dersek çokta yanılmış olmayız diye düşünüyoruz. Şimdi sırada modern dans kursu İzmir’e katılmayı düşünenlerin merak ettikleri sorular var;

* Herkes modern dans kursu İzmir’e katılabilir mi?
Modern dans eğitimlerimize büyüklü küçüklü herkes hiçbir özellik gözetmeksizin katılabilmektedir. Modern dans kursuna başlamak için ihtiyacınız olan tek nokta istek ve modern dans sevgisidir. Eğer ki modern dansa fazlasıyla ilgi duyuyor ve dansın hareketlerini ruhunuzda hissetmek istiyorsanız, katılmak için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır.

* Modern dans kursu İzmir’le ne kadar sürede başarıya ulaşabilirim?
Aslında danslarda başarıya ulaşmanız tamamen sizin çalışmalarınızla bağlantılıdır, yani buradaki başarı sizin hedeflediğiniz noktadır. Ancak temel olarak figürlerin çözülmesi ve artık rahat şekilde dans edebilmeniz yaklaşık olarak üç ayı bulabilmektedir. Artık üç ay sonunda sizde rahatlıkla her açılan müziğe uyumlu hareket edebilir ve figürlerinizi zorlanmadan gerçekleştirebilir hale gelebilirsiniz. Tabii ki çalışarak bu sürecin kısaltılmaması için de yine hiçbir engel noktası yoktur!

* İzmir modern dans kursuna katılım yaşı kaç?
Modern dans alanında katılım yaşımız 8 yaş grubu ve üstünden başlamaktadır. Bunun sebebi de modern dansın hareketli bir dans türü olmasından kaynaklanmaktadır. Çocuklara yönelik dans eğitimlerimizle yetişkinlere yönelik dans eğitimlerimiz farklıdır. Bu yüzden yaşla ilgili en doğru yönerge için sizde sanat merkezimizi arayabilir ve deneme derslerine katılım isteyebilirsiniz.

* İzmir modern ders eğitimlerine başlamak için yetenek gerekli mi?
Hayır, modern dans eğitimlerimizde kişinin yetenekli olması ya da bu konu hakkında bir bilgiye sahip olması beklenmez. Gerekli tüm bilgi, teknik ve figürler dersler esnasında alanında uzman modern dans kursu İzmir ekibi tarafından verilmektedir.

* Modern dans kursu fiyatları İzmir ne kadar?
Modern dansa katılım şeklinize göre ücretlerinizde değişebilmektedir. Yani evde modern dans kursu almak isterseniz farklı, sanat merkezimizde özel ya da grup derslere katılmak isterseniz farklı ücretlendirmelerle değerlendirmeniz yapılacaktır. Bu tip durumlarda kişi katılımına göre, istenilen saate göre farklılık gösterdiğinden dolayı en kesin bilgi için bizin arayın!