Akustik Gitar hakkında herşey

Akustik gitar kursu

Öğrenme garantili derslerimizle kaç yaşında olursanız olun en uygun fiyatlı akustik gitar kurslarımız ve uygun fiyatlı akustik gitar satışları!
Akustik Gitar Dersi
Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

Akustik gitar ile klasik gitar arasındaki farkları incelediğimiz video için tıklayınız.


Akustik Gitar Kursları Hakkında

akustik gitar hakkında bilmedikleriniz!!

Akustik gitar kursu 2

Akustik gitar derslerimiz kişiye özel akustik gitar dersi programı çıkarılarak özel ders şeklinde işlenmektedir.

Derslere gelirken yanınızda herhangi bir müzik aleti, gitar veya bir ekipman getirmenize gerek yoktur, dersler sırasında sanat merkezimizdeki akustik gitarları kullanabilirsiniz.


Akustik Gitar Hakkında

Akustik gitar aynı zamanda çelik telli gitar olarak geçmektedir.En iyi akustik gitar üreticilerinden bazıları “Martin, Takamine, Ovation” gibi markalardır. Uplugged konserlerin değişmez çalgısıdır akustik gitar.

akustik-gitar-kursu-izmir

Akustik gitar 2

 

Akustik Gitar, genelde gövde ve saptan meydana gelmiş altı telli bir enstrumandır. Akustik gitar klasik gitara göre, gövdesi daha geniş ve basık, sapı daha ince ve sert ağaçtan yapılmıştır.

Klasik gitardan en önemli farkı, tellerinin tümünün çelikten olmasıdır. İlk dört teli çelik üzerine sarımlı kalın tellerden, diğer iki teli ise sarımsız çelik tellerden meydana gelmiştir.

Bu özelliğinden dolayı klasik gitara nazaran daha sert ve daha temiz ses verir.

Akustik gitarlar genellikle pena ile çalınır. Daha çok rock, jazz ve blues müzik türleri için tercih edilen bir gitar türüdür.

Bizde akustik gitar derslerimiz sırasında bu tarzlardan öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarak herkesin beklentileri doğrultusunda öğrenciyi sıkmayacak bir yol izlemekteyiz.


Akustik gitar etkinlikleri

Akustik gitar kursu alan öğrencilerimiz, diğer gitar kursu öğrencilerimiz veya bateri kursu, piyano kursu, yan flüt kursu, keman kursu öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları da yapabilir aynı zamanda düzenlenen etkinlik ve organizasyonlarımıza dahil olabilirler.


Akustik Gitar Hakkında Sorular

Hangi akustik gitarı önerirsiniz?


Akustik gitarlar hemen hemen 200 TL’den başlamaktadır. Aklınızda bir bütçe oluşturursanız sanat merkezimize mail atarak (msn@erturgutsanatmerkezi.com ) müzik aleti / akustik gitar ve akustik gitar ekipmanı satın almanız konusunda yardım alabilirsiniz.

İzmir’de Akustik Gitar fiyatları ne kadar?
Akustik gitar fiyatları 75 dolardan başlamaktadır. Akustik gitarın kalitesi arttıkça, akustik gitar fiyatları da artmaktadır.

Akustik Gitar Kursu İzmirİzmir’de akustik gitar kursu fiyatları ne kadar?


Akustik gitar kursu fiyatlarımız için msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Akustik gitar çalmak için önce klasik gitar çalmak gerekli midir?


Akustik gitar çalabilmek için öncesinde klasik gitar çalmanıza gerek yoktur fakat akustik gitarın telleri klasik gitara göre biraz daha serttir.

Akustik gitar çalması zor mu? 


Akustik gitar çalması diğer gitarları çalmasından daha zor değildir, çalmak istediğiniz tarza göre zorluk değişmektedir fakat düzenli yapılan akustik gitar çalışmaları sayesinde zorlanmadan çalabilirsiniz.

Akustik gitar çalmak istiyorum klasik gitarla mı başlamam gerekiyor?

Eski şehir efsanelerinden biri olan “Klasikle başlaman gerek” cümlesi hiç ölmeyen bir efsane olarak günümüzde de yaşıyor. Ancak bu bilginin gerçeklik durumu efsanelerle aynı düzeydedir! 

Unutmayın ne dinlerseniz onu çalarsınız.Her gitar türünün hitap ettiği bir müzik türü ve verdiği haz farklıdır. Çalmak istemediğiniz bir müzik ve gitar türü üzerinden gelişim sağlayabilmeniz mümkün değildir. 

Her zaman çalmak istediğiniz enstrümandan başlayın. İster klasik gitarla, ister akustik gitarla, isterseniz de elektro gitarla başlayınız eğitim kolaylığı veya eğitim zorluğu aynı düzeyde olacaktır.

İstediğiniz enstrümandan çalmaya başlamanın en büyük avantajı ise kendinizi motive etmenin daha kolay olmasıdır. İstemediğiniz müzik türünü istemediğiniz gitar türüyle çalmak sizi ilerletmeyeceği gibi sizi gitardan soğutacak enstrümanınızı dekor olarak kullanmanıza neden olacaktır!!

Aklınıza takılan diğer sorular için her zaman arayabilirsiniz.

Aklınıza takılan diğer sorular veya cevabınızı bulamadığınız sorularınız için 7/24 telefon numaralarımızdan yada mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımız üzerinden de bize dilediğiniz zaman ulaşıp sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 

Unutmayın hiçbir şey için geç değil ücretsiz deneme derslerimize gelerek kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırarak derslere başlayabilirsiniz.

 

Akustik Gitar Kursu İzmir / İzmirde Akustik Gitar Dersi / Akustik Gitar Dersi İzmir Karşıyaka – İzmir Karşıyaka Akustik Gitar Dersi Akustik Gitar Dersi İzmir