Online Klarnet Kursu

Hem Türk müziğinin hem de Batı müziğinin vazgeçilmez bir parçası olan klarnet 18. yüzyıldan bu yana neredeyse her müzik türü içerisinde kendine yer bulmuş üflemeli enstrümanlar ailesinin asil bir üyesidir.

Türk Müziği ve batı müziği için farklı metotlara sahip olsa da, Batı klarnetle Türk müziği yapılamaz da denemez. Türk pop müziğinden kullanılan klarnet batı klarnetidir ki, aynı klarnet ile tüm batı eserleri icra edilebilmektedir.

Türk müziği ezgilerine uygun olan klarnet türü Sol Klarnet olsa da genellikle öğrenim modelleri batı müziğinde daha çok tercih edilen ve öğrenimi nispeten daha kolay olan Si Bemol Klarnet üzerinden yapılmaktadır.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile klarnet çalmak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Klarnet Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Klarnet Kursu Nedir?

Online Klarnet Kursu İzmir

Online Klarnet Kursu, Erturgut Sanat Merkezi bünyesinde bulunan ve alanında uzman klarnet hocaları eşliğinde devam eden bir kurstur.

Tıpkı Erturgut Sanat Merkezine bağlı olan tüm enstruman kursları gibi Online Klarnet Kursu da, hem birebir hem de grup dersleri olarak devam edebilmektedir. Fakat öğrenmenin verimini arttırmak ve sınıf oluşmasını beklememek istiyorsanız siz de birebir kursları tercih ederek hem daha hızlı hem de daha kişiye özel bir programla klarnet öğrenebilirsiniz.

Online Klarnet Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Klarnet Kursu Nedir?

Erturgut Sanat Merkezi “Online Klarnet Kursu” dileyen herkesin rahatlıkla katılabileceği bir kurstur. Klarnet çalmayı istemeniz ve bu konuda verilen etütleri düzenli uygulayarak derse devamlılık sağlıyor olmanız yeterlidir.

Fakat klarnet üflemeli ve dengeli tutulması gereken bir enstruman olduğundan kursa başlamadan önce deneme dersinde eğitmenlerimiz bu konuda sizlere bilgi vermekte ve fiziksel olarak bu enstrumanı çalıp çalamayacağız hakkında fikirlerini sizlere iletmektedirler.

Ciddi nefes problemleri olan, ya da ağız ve diş yapısında büyük sıkıntılar olan arkadaşlarımız ne yazık ki klarnet yerine başka bir enstrumana yönlendirilmekte, müziğe ve sanata olan istekleri yanlış bir eğitimle köreltilmeden daha doğru bir noktaya kanalize olmaktadır.

Klarnet kişiye özel ve üflemeli olan bir çalgıdır. Bu nedenle hem sanat merkezimizde hem de online eğitimlerimizde öğrencilerimizin kendilerine ait ve yalnızca kendilerinin kullandıkları bir enstrumana sahip olmaları da gerekmektedir.

Bu konuda da Erturgut Sanat Merkezi olarak enstruman alımlarınızda (enstruman satış linki) sizlere en güvenilir yardımı sağlamaktayız.

Online Klarnet Kursu Neleri Kapsar?

Kapsam

Online Klarnet Kursu eğitimi, klarnet türlerinin tanıtımından başlayarak, katılımcının da talepleri doğrultusunda ilerlemektedir.

Klarnet Kursu programı,

  • Klarnet nasıl tutulur?
  • Klarnet ve parçalarının tanıtımı.
  • Temel müzik eğitimi.
  • Armoni bilgisi.
  • Klarnet çalma teknikleri, istediğiniz şarkıların çalışması.
  • Enstrümanın kolay kolay eskimemesi için gereken bakım ve temizliğin anlatımı.

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Klarnet Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Klarnet Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, kurslarımıza katılmak için sizden beklediğimiz tek şey, bizimle irtibata geçerek kurslarımız hakkında bilgi almanız ve ücretsiz deneme dersi için bir randevu saati ayarlamamız.

Randevu saatinde sizlere vereceğimiz bağlantı linki üzerinden sizinle çalışacak olan hocamızla tanışarak hem klarnet hakkında giriş bilgilerini alıp hem de kursun ilerleyişi hakkında sorularınızı sorabilir ve daha sonrasında kayıt için kesin kararınızı verebilirsiniz.

Kesin kayıt kararını verdikten sonra yine sanat merkezimizle iletişime geçerek hem siz hem de hocamız için uygun olan bir gün ve saat belirleyerek kursa başlayabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.