Online Fotoğrafçılık Kursu

19. yüzyılın en önemli icatlarından biri olan Fotoğraf makinesi insanlığın yüzyıllardır hayalini kurduğu görüntüyü ölümsüzleştirme ütopyasının en gelişmiş halidir. Her gün gelişen teknoloji sayesinde cep telefonlarıyla, tek bir tuşa basılarak da çekilebilen fotoğrafı bir sanat eseri olarak yaratmak ne yazık ki teknolojinin olduğu kadar o teknolojiyi kullanan kişinin yeteneği ile de doğru orantılıdır.

Gerek bakış açısı olsun, gerek ışık ölçümü ve doğru açıdan kadrajı ayarlama olsun gerekse de kompozisyon yaratma olsun hepsi tamamen fotoğrafı çeken kişinin yeteneğine bağlı parametrelerdir. Fotoğrafı bir sanat haline getiren de bu özellikler ve profesyonel bir görüş olmaktadır.

Biz de Erturgut Sanat Merkezi olarak 10 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi ile fotoğraf sanatını öğrenmek, elindeki makine ne olursa olsun en iyi fotoğrafları yakalamak isteyen dostlarımıza bu konuda en iyi yönlendirmeleri yapmaktayız.

Yıllardır aktif olarak kullandığımız ve pandemi sürecinde iyice yaygınlaşan online kurslarımızdan biri olan “Online Fotoğrafçılık Kursu” hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim.

Online Fotoğrafçılık Kursu Nedir?

Online Fotoğrafçılık Kursu İzmir

Online Fotoğrafçılık Kursu, Erturgut Sanat bünyesinde pandemi döneminde başlamayan, yıllardır aktif halde devam eden bir kurs programıdır.

Online eğitim için özel olarak programlanmış modülü ile en az birebir dersler kadar verimli geçen fotoğrafçılık kursunda katılımcıların talebine göre dijital ya da analog fotoğrafçılık üzerinde ilerlenmekte, cep telefonu fotoğrafçılığı ve Photoshop v.b. fotoğraf işleme programları hakkında da bilgiler verilmektedir.

Online Fotoğrafçılık Kursuna Kimler Katılabilir?

Online Kursa Katılabilmek

Erturgut Sanat Merkezi “Online Fotoğrafçılık Kursu” yaş ve cinsiyet fark etmeksizin tüm katılımcılara açıktır.

Fotoğraf çekmeye meraklı, en doğru kadrajı, en doğru ışık ve teknikle çekmek isteyen arkadaşlarımız için özel olarak hazırlanmış programı ile Fotoğrafçılık kursu gerek dijital ve analog fotoğraf makineleri için gerekse de cep telefonu fotoğrafçılığı için almanız gereken temel eğitimi sizlere sunmakta, teorik ve uygulamalı eğitimleri ile istediğiniz sonuçlara en kısa sürede kavuşmanızı sağlamaktadır.

Online Fotoğrafçılık Kursuna katılmak için bir yaş sınırı olmamakla birlikte, aktif olarak fotoğraf çekebileceğiniz bir fotoğraf makinesi ya da telefona sahip olmanız yeterlidir. Fakat eğitim süreci profesyonel ve yarı profesyonel makineler üzerinden devam edeceği için yalnızca cep telefonu ile katıldığınız eğitim diyafram, enstantene gibi ayarları yalnızca teorik olarak anlayıp uygulama konusuna geçemeyeceğiniz bir şekilde ilerlemektedir.

Bu nedenle Erturgut Sanat Merkezi sizlere en uygun fotoğraf makinesine sahip olmanız için en doğru yönlendirmeleri de yapmaktayız.

Online Fotoğrafçılık Kursu Neleri Kapsar?

Online Fotoğrafçılık Kursu Programı

Online Fotoğrafçılık Kursu, fotoğraf makinesine ait tüm detayları ve fotoğraf makinesinin kısa tarihini başlangıç noktası olarak belirleyerek günümüz fotoğrafçılık trendlerine kadar uzanan bir eğitim sürecini kapsamaktadır.

Fotoğrafçılık Kursu programı,

  • Fotoğrafın tarihi
  • Fotoğraf makinesinin tarihi
  • Günümüzde kullanılan fotoğraf makineleri
  • Enstantene, Diyafram ve ISO eğitimi
  • Beyaz Ayarı ve Işık eğitimi
  • Kadraj ve aydınlatma teknikleri
  • Kompozisyon ve fotoğraf okuma teknikleri
  • Photoshop ve benzeri fotoğraf edit programları
  • İleri Fotoğrafçılık Eğitimi

Konularını kapsamakta ve ilerleme hızınıza göre, dilediğiniz seviyeye kadar devam etmektedir.

Online Fotoğrafçılık Kursuna Katılmak İçin Hangi Programı Kullanmalıyım?

Erturgut Sanat Merkezi olarak, online derslerimizde Zoom programını kullanmaktayız. Hem bilgisayardan hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Zoom programını tercih etmemizin sebebi ise hem bağlantıdaki stabil veri akışı hem de dersleri kayıt etme özelliğinin sizler için faydalı olmasıdır.

Online derse katılmanız için Zoom  programını ücretsiz olarak edinmeniz ve aktif bir internet ağına bağlı olmanız yeterlidir. Ders saatinizde sanat merkezimiz olarak sizlere bağlantı linki gönderilerek derse katılımızın sağlanmaktadır.

Zoom programını aktif olarak kullanamadığınız takdirde ise WhatsApp ve Skype gibi alternatif programlarla derslerimize devam edebilmekteyiz.

Online Fotoğrafçılık Kursuna Nasıl Kayıt Olurum?

Online Fotoğrafçılık Kursuna katılmanız için tek yapmanız gereken, bu atölyeye katılmak istediğinizi aşağıda belirttiğimiz iletişim yöntemlerimizden birini kullanarak bize bildirmenizdir.

Daha sonra yapacağımız deneme dersinde hem alanında uzmanlaşmış hocalarımız ile tanışmak hem de derslere dair aklınızdaki tüm soruları cevaplamak için uygun ortamı sağlamış olacaksınız.

Deneme dersi sonrasında ise fotoğraf eğitimine başlamak için yalnızca sizin için uygun olan günü ve saati belirlemek ve bize bildirmek yeterli olacaktır.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Ulaşırım?

Online derslerimize katılmak için bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden mail atabilir, 0507 957 63 33 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.