Çello Kursu İzmir sayfamıza hoşgeldiniz! İçinde çello çalma isteği olan, çelloya hayranlık duyan herkesi tek bir çatıda toplayan İzmir’in en ünlü çello kursu Erturgut Sanat size, çelloyla en sevdiğiniz şarkıları kısa zamanda çaldırabilmek adına çalışmalarına devam ediyor! Ayrıca kampanyalı çello kursu fiyatlarıyla kurs kayıtlarımız da halen devam ediyor, kampanyalı çello kursu fiyatlarından yararlanma fırsatını kaçırmayın! İzmir çello kursu denildiğinde herkesin aklına Erturgut Sanat gelir!

+ Her yaştan, istekli bireye, yetişkin ve çocuklara uygun
+ Kolayca öğrenme garantili
+ Uygun fiyatlı, bir çok farklı fiyat seçenekli çello dersleri
+ Çello satın almadan, kursun çellolarında ücretsiz olarak pratik, etüd yapma imkanı
+ Çello öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış ve denenmiş, en uygun fiyatlı çello satış
+ İzmir çello kursu aramalarının en doğru, en uygun fiyatlı sonucu ” Erturgut Sanat”

Türkiye’nin en büyük sanat merkezlerinden Erturgut Sanat Merkezi, İzmir’in açık ara farkla en çok tercih edilen çello kursuna davetlisiniz, gözlerinizle görmek ve deneme dersine katılmak için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu çello kursu izmir olarak aramanızı bekliyoruz!


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz.


“Çello Dersi İzmir” yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular;

– Çello kursuna başlamak için hemen çello satın almak zoruda mıyım?
– Çello çalmak çok zor mudur, hiç nota bilemesek de, daha önce denemesek de, herkes çello çalabilir mi?
– Çelloya çalmak için yaş sınırı var mı, geç mi kaldım?
– Çello fiyatları ve çello kursu fiyatları ne kadar, çello kursu fiyatları pahalı mı?

Yazıyı Sonuna Kadar Okumalısın

Çello kursu yazısını okumak için bir kaç dakikanı ayırarak, çalmak istediğin müzik aleti konusunda ve eğitimler konusunda her şeyi rahatlıkla öğrenebilirsin, tek yapman gereken bu yazıyı sonuna kadar okumak, daha iyi bir çello kursu deneyimi ve en doğru fiyatlar için lütfen sonuna kadar oku (:


Erturgut Sanat İzmir Çello Kursu ile Viyolonsel Çalmaya En Uygun Fiyatla En Doğru Adım

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip siz de etkinlik ve atölyelerimize ücretsiz katılım hakkı kazanabilirsiniz, lütfen bizi takip etmeyi unutmayın; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları

İzmir Çello Kursu Karşıyaka'da Çello Severleri Bekliyor!


İzmir'de Çello Kursu İletişim

İzmir’de Çello Kursu İletişim

Görür görmez insanı şaşırtan ve kendine hayran bırakan,
boyu insan kadar,
sesi iç ısıtan,
insan bedenine tam oturan,
estetikten ödün vermeyen,
her şeyiyle, sesiyle, görseliyle insan bedenine benzerlikleri olan,
viyolonsel olarak da anılan fakat daha çok “hani vardı ya kemanın büyüğü” diye adlandırılan, çalması ayrı, dinlemesi ayrı keyifli olan bir müzik aletidir çello.

Ruhu olan bir müzik aleti, sezginin tutkuyla harmanlandığı, derinlikle sonsuzluğu birleştiren saf bir bir müzik aleti çello! Çalarken omuzlardan kollara akıp, çelloya dökülen o enerjinin hevesle birleşmesini ve müzikteki ruhani tutkuyu hissetmek, bazen öfkeyi, bazen mutluluğu, bazen itirafları dışarı müzikle vurmak isteyenler için kendini çalan kişiye teslim eden bir can; çello!

Dünyaya ait tüm sorunlardan kaçmak, ağaçtan yapılma bir canla günün stresini atmak istiyorsan, İzmir’de bunu nasıl yapabilirim diyorsan, internette “Çello Kursu İzmir” diye aratıyor, bir de her yere yakın bir kursa gitmem süper olur, hem kurstan önce hem de kurstan sonra keyifli vakit geçirebileceğim bir yer olsun diyorsan “ücretsiz çello tanışma dersi”ne seni de bekliyoruz.


Çello çalmanızı hızlandıracak, çelloyu öğrenme süresini kısaltacak ve dolayısıyla sizi kara geçirecek şeyler biliyoruz deseydik bize kulak verir miydiniz?
O halde sizi şimdiki yazımıza alalım, bu yazımızdaki bilgileri okuyarak daha iyi bir çellist olabilir ve çelloya daha sağlam bir başlangıç yapıp, bu yazıyı okumayan birine göre 2-3 kat daha kısa sürede başarılı olabilirsiniz, işte o kutsal yazı: çello hakkında önemli bilgiler


Kalbe dayanarak çalınır çello, ruha dokunur, kalbini ve ruhunu titretir sesiyle, dokunuşuyla.
O kadar yakışır ki insanın eline, sesleri kendi sadelik ve şıklığıyla, aşkıyla yoğurur, asaleti, özgürlüğü, bazen hüznü bazen de mutluluğu barındırır içinde. Her melodinin, her ezginin ardında bir hikaye vardır, çalınandan çok daha fazlasıdır, çello o hikayeleri anlatır, kimi zaman ağlar, ağlatır, kimi zaman öfkeyle haykırır ama her daim huzur verir. Çalmaya başladığınızda olduğunuz yerden alır, başka noktalara götürür sizi, ayaklarınız yerden kesilir, dünyayla temasınızı keser adeta. Şekli ve sesi birleşince ortaya mükemmel bir eser çıkar, dinlemesi, izlemesi ve çalması büyük bir keyiftir.

Çelloyla ilgili daha söylenecek o kadar çok şey vardır ki sayfalara sığmaz, denemeden bilmek çok zordur bu hissiyatı, çellonun hissettirdiklerini, elinizde duruşunu ve dahasını, bu sebeple size önerimiz ücretsiz deneme derslerimize gelmeniz, kendi gözlerinizle görmeniz. Ücretsiz çello deneme dersleri için buradan ulaşabilirsiniz –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu


 Çello Kursu İzmir Karşıyaka Sizi Bekliyor

– Çello kurslarımız bireysel özel ders veya sınıf dersi olarak yapılmaktadır. İki seçeneğin de fiyatları farklıdır, her bütçeye uygundur!
– Çello dersine gelirken yanınızda çello getirme zorunluluğu yoktur. Çello kursumuzdaki çelloları istediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
– Çello sanıldığı kadar zor bir müzik aleti değildir. İstekli olup düzenli çalışan herkes çello çalmayı zorlanmadan öğrenebilir.
– Çello çalmayı öğrenme süresi kişiden kişiye değişmektedir. Bu süreyi öğrenmek için İzmir’deki çello kursumuza gelebilirsiniz.
– Bütçenize uygun bir çello satın almak isterseniz, çello öğretmenlerimiz destek olmaktadır. En uygun fiyatlı çelloyu bizden satın alabileceğinizi garanti ediyoruz.
Çello kursu fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. İzmir’de çello kursu arayışındaysanız fiyat ve kaliteli dengesi en iyi çello kursu Erturgut Sanat’tır.
– Çello kursumuza katılarak gerekli kurları tamamlamanız durumunda çello kursu katılım sertifikası alabilirsiniz.

İzmir'de Uygun Fiyatlı Çello Dersi

İzmir’de Uygun Fiyatlı Çello Dersi

İzmir'in En Sosyal Çello Dersi

İzmir’in En Sosyal Çello Dersi


Çello Kursu Programı

Çello derslerimiz öğrencinin beklentisi doğrultusunda ister Klasik Batı Müziği, ister Türk Müziği üzerinden, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Çello Derslerimize ve tüm enstrüman derslerimize kendi alanında uzman, iyi derecede müzik eğitimine sahip iletişim gücü yüksek kişiler girmektedir. Çello kursu programımız kişinin beklentilerini birebir karşılarken aynı zamanda en kısa zamanda sonuca varması düşünülerek hazırlanmaktadır ve çello dersleri sırasında birden fazla çello metodundan yararlanılmaktadır.

Dersler sırasında fa anahtarı, nota okuma çalışmaları, müzik teorisi ve armoni çalışmaları da yapılmaktadır.


Çello Dersi Konuları

* Temel Müzik Eğitim
* Temel Çello Bilgisi
* Çelloda Duruş, Tutuş, Oturuş
* Pozisyon (Sol el)
* Yay Tutuş (Sağ el)
* Yay Çekme
* Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
* Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler
* Genel Armoni
* Çello Entonasyon
* Polifoni
* Eser İcraları – Sevdiğiniz Şarkıları Çalma
* Eser Analizleri
* Çelloyla Eşlikli Çalışmalar
* Çelloyla Beste Yapma


Ücretsiz Çello Deneme Dersi

Ücretsiz Çello Deneme Dersi

Çello Kursu Günleri ve Saatleri Nasıl Belirleniyor?

Çello kurslarımızın gün ve saatleri çello öğrencilerimize uygun saatleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Çello kursumuz haftanın 7 günü 09.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.


Ne Tarz Çello Kursu Etkinlikleriniz Var?

Çello dersi alan öğrencilerimiz, gitar, piyano, keman, bateri dersi alan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedirler ve böylelikle hem yeni arkadaşlar edinebilmekte hem de çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmektedirler. Yıl içinde ve yıl sonunda düzenlenen konserlerimizde sahne alabilmekte, orkestramızda yer bulabilmektedir. İzmir’in en büyük öğrenci orkestrası ( hepsi sıfırdan başlamış kişilerden oluşan ) Erturgut Sanat Merkezi’ndedir! Sizi de aramızda görmek isteriz,


İzmir’de Çello Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
Çello çalmayı öğrenmenizin süresi beklentilerinizle ve çalışmalarınızla doğru orantılıdır bunun için kesin bir şey söylemek zordur fakat 3. ayınızdan itibaren şarkı çalışmalarına geçip, repertuar yapmaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz 100’lerce şarkıyı çalmak için sadece bir süre sabırla çalışmanız gerekmektedir, daha detaylı bir cevap için ise ücretsiz çello deneme derslerimize gelebilirsiniz.

Çelloda şarkı çalmayı öğrenme süresi şarkının zorluğuna göre değişmektedir. İlk başta zor bir parçayla yola çıkarsanız sıkılabilirsiniz. Bunun için daha çok zamanınız olacaktır. Erturgut Sanat olarak, eğitmenlerimiz her öğrencinin seviyesine uygun parçalar üzerinde çello çalışmaları gerçekleştirmektedirler. Kısa sürede iyi bir çello sanatçısı olmak istiyorsanız, dersleri düzenli takip etmek ve düzenli pratik yapmak yeterli olacaktır. Bunu yaparken, elbette sıkıcı bir şekilde değil eğlenerek yaptırmak bizim görevlerimizdir. Amacımız sizleri müzik aletinden ve müzikten soğutmak değil, aksine bunu hayatınızın önemli bir parçası haline getirmek ve sizin eğlenmenizi sağlamaktır (:

İzmirde çello kursu fiyatları ne kadar?
Çello kurs fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bize 0507 95 96 333 numaralı telefondan veya msn@erturgutsanatmerkezi.com adresimiz üzerinden mail atabilirsiniz. Çello kursundaki dönemlik kampanyamızı kaçırmamak için lütfen acele edin! Şu an kurslarımızda %30 indirim bulunmaktadır. Çello kursu için ödemeler aylık olarak yapılmaktadır. Ödeme seçenekleri ile ilgili sizlere birçok kolaylık sunmaktayız. Amacımız kurslarımızdan en güzel ve verimli şekilde faydalanabilmenizdir.

Her Yere En Yakın Çello Kursu

Her Yere En Yakın Çello Kursu

Çellom olmadan, hemen bir çello satın almadan ders almaya başlayabilir miyim?
Bir çelloya sahip olmadan da çello dersi almaya başlayabilirsiniz. Sanat Merkezimizdeki çelloları kullanarak istediğiniz zaman çello çalışması yapabilirsiniz.

Dersler sırasında çellomu getirmek zorunda mıyım?
Çello derslerine gelirken yanınızda çello getirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Çello büyük bir müzik aleti olduğu için yanınızda taşımak istemeyebilirsiniz.

İzmirden Çello almak istiyorum çello fiyatları nedir?
Çello almak istiyorsanız fiyatları incelemek için müzik marketlerin sitelerini gezebilirsiniz fakat müzik aletleri genellikle döviz üzerinden satıldığı için fiyatlar değişiklik göstermektedir fakat çello satın alma konusunda size istediğiniz zaman destek olmaktayız. Bir çok farklı kalitede çello bulunmaktadır, bütçenizi belirlerseniz İzmir’de çello fiyatları konusunda da size en iyi şekilde yardımcı olabiliriz. Çello fiyatları da çellonun kalitesine göre değişiklik göstermektedir. İlk başlarda çok pahalı bir çello satın almanıza gerek yoktur. Elbette kaliteli ve fiyatı yüksek bir çellonun çıkardığı ses paha biçilemez. Ancak her şey sırayla olmalı ve bütçenize zarar vermeyecek bir çello ile başlamalısınız. Çello satın alırken, ilk gördüğünüz yerde durmamalı, gerek internetten gerekse müzik aleti satan diğer mağazalardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte eğitmenlerimiz de sizlere en uygun çelloya sahip olmanız için yardımcı olmaktadırlar. Yanınızda mümkünse bilirkişiyle mağazaya gidebilir ve fikir danışabilirsiniz. Ayrıca mağazada görevli kişilerin de görüşlerine dikkat etmelisiniz.


Çello ile ilgili ayrıntılı çello makalaleri için “çello” kategorisine tıklayınız.


Çello kursunuza nasıl ulaşabilirim? Ulaşım gerçekten çok mu kolay?
Evet çello kursumuza ulaşım gerçekten çok kolay, sadece İzmir içi değil, Manisa, Aydın gibi illerden de çello kursumuza gelen sanat severler vardır. Çello kursumuza Karşıyaka, Hatay, Balçova, Bornova, Alsancak, Konak, Güzelyalı, Karabağlar, Narlıdere, Buca, Mavişehir, Aliağa, Urla gibi yerlerden de rahatlıkla gelebilirsiniz, metroya ve otobüs duraklarına aynı zamanda vapur iskelesine de yakın olan kursumuz İzmir’de ulaşımı çok kolay bir noktadır.


Aşağıdaki videolarımızda aklınıza takılan en önemli soruların yanıtlarını bulabilirsiniz;

♥ Çello çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
♥ Çelloya yeni başlayanlar hangi çelloyu satın almalıdırlar?
♥ Çellocular için şarkı önerileri?
♥ Hızlı çello çalmak için neler yapmak gerekir?
♥ Kısa sürede çello çalmayı öğrenmenin yolları nelerdir?
♥ Komşuları rahatsız etmeden evde nasıl çello çalışılır?
♥ Nota bilmeden de çello çalınabilir mi?
♥ Çellonun bölümleri nelerdir?
♥ Çello çalarken parmaklar nasıl olmalıdır?
♥ Çello çalarken kullanılan teknikler nelerdir?
♥ Çello çalarken nasıl oturulur?
♥ Çello metodu önerileri?
♥ Çello çalarken yapılan hatalar?
♥ Çello nasıl tutulur?
♥ Çelloda notaların yerleri?
♥ Çelloda yay nasıl tutulur ve yay nasıl çekilir?
♥ Çelloya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
♥ Çellonun tarihsel gelişim süreci?
♥ Çello yayına nasıl reçine sürülür?
♥ Çello nasıl akort edilir?
Peki Biraz da Çelloyu Tanıyalım: Çello Nedir ve Çello Tarihi

Çello diğer bir adıyla da “viyolonsel” olarak adlandırılan bu müzik aleti Fransa’da 16. yy’da ortaya çıkmış perdesiz, 4 telli, yaylı bir müzik aletidir. Çelloyu üreten Andrea Amati ise İtalyan bir müzik aleti yapımcısıdır. Çello genellikle akustik olarak kullanılan bir müzik aletidir ve keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir.

Çellonun telleri kalındır ve çellonun çıkardığı ses insan sesine çok yakındır.  Çellonun gövdesinin ortasında ve çellonun eşiğin her iki yanında el yazısı ile yazılmış bir “f” harfini andıran iki tane f deliğine sahiptir. Çello yayının tellere sürtmesi ile titreşen tellerden çıkan ses, çellonun gövdesi içindeki havayı titreştirir ve yükselerek bu deliklerden geri döner. Çelloda teller bastan tize doğru Do-Sol-Re-La olarak isimlendirilir. Ayrıca “pizzicato” adı verilen bir çalım tekniğiyle sağ el işaret parmağının ucuyla çellonun telleri çekilerek de çalınabilir.

İzmir'de Ucuz Çello Kursu

İzmir’de Ucuz Çello Kursu


İzmir Çello Kursu Karşıyaka'da Çello Severleri Bekliyor!İzmir Karşıyaka Çello Kursu  / İzmir Çello Dersi Karşıyaka / Çello Kursu İzmir 

Günümüzün en çok beğenilen müzik aletlerinden bir tanesi olmayı başarmış çelloya olan ilgi giderek artıyor. Kiminin çello kiminin de viyolonsel olarak bildiği şık müzik aleti sizin de ilginizi çekiyorsa ilk adımı hemen atın. Daha fazla ertelemeyin, İzmir’in en eğlenceli ve en iyi çello öğretmenleri İzmir’in en iyi çello kursunda sizleri bekliyor, üstelik eğer 2-3 kişi kursa yazılırsanız ekstra indirimlerden de yararlanabilirsiniz, tek yapmanız gereken sanatsever başka arkadaşınızı ikna edip gelmek!çello-kursu-izmir

Çello çalacakların akıllarını meşgul eden soruları cevaplamakla devam edelim yazımıza;

Çello çalmak için kesinlikle bir yaş sınırı yoktur, hiç bir yaş çelloya başlamak, çello dersi almak için geç değildir.

Çello kursu almaya başlamak için çello sahibi olmanıza gerek yok, çello kursumuzdaki çellolardan ücretsiz olarak istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz.

– Genelde bilinen şey bir müzik aleti çalmanın yetenek gerektirdiğidir fakat gözardı edilen yetenekten daha önemli olan bir şey düzenli çalışmadır, yeteneğim yok diye düşünüp denemeden bu fikri bir kenarı atmayın, etrafınızdakilerin dediklerine kulak asmayın ve deneyip kendi gözlerinizle görün.

Çello kursumuz haftanın 7 günü 09.00-23.00 saatleri arasında açıktır, istediğiniz zaman kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz, çello kursumuz çok merkezi bir konumda yer almaktadır, otobüsle, vapurla, metroyla, toplu ulaşımla da Karşıyaka dışından da kolaylıkla gelebilirsiniz. Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla ve çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla çello kursumuza gelebilirsiniz.


Çello dersi almaya başlamak isteyenler için dersler sırasında ücretsiz çello temini başta olmak üzere bir çok imkan sunuyoruz.

çello-kursu

En Uygun Fiyatlı Çello Kursu

Viyolonsel Kursu İzmir yazımızda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz, bu yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını ve fazlasını bulacaksınız;


Çello kursu fiyatları ne kadar?
Çello çalmaya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Çello fiyatları ne kadar?
Çello dersi ile viyolonsel dersi arasında fark var mıdır?
Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
İzmir’de çello kursları hangileri, Karşıyaka’da çello kursu nereden alabilirim?
Çello çalmak zor mudur, herkes çello çalabilir mi?
Çello sahibi değilim, çello kursuna başlayabilir miyim?


Çello Kursu Ders Programı Nasıl Oluyor?

Çello Kursu Müfredatı aşağıdaki konuları ve daha fazlasını içermektedir, dersler sırasında kişiye özel ders programı hazırlandığı için çello öğrencisinin beklentilerine uygun, çello öğrencisinin çalmak istediği şarkılar doğrultusunda bir ders programı hazırlanmaktadır. Sizin için en iyi çello kursu programını hazırlayacağımıza emin olabilirsiniz.

İzmir Çello Kursu Karşıyaka'da Çello Severleri Bekliyor!

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]