Yazarlık Kursu İzmir’le Yazar Olmak Çok Kolaylaşacak!

Yazarlık Kursu
yazarlık-kursu-izmirAklınızda dolaşan bir sürü şey var, onca güzel şey, başkalarına aktarmak istediğiniz ya da belki de kendinize saklamak istediğiniz kağıda dökülmeyi bekleyen bir sürü şey.

İzmir’in en eskilerinden, ve açık ara farkla en çok tercih edilen yazarlık kursuna gelip yeteneklerinizi keşfetmek için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.

Bugüne kadar hobi amaçlı olarak çalıştırdığımız her öğrencide kesin başarı sağlarken, okula hazırlık yazarlık kursu verdiğimiz tüm öğrencilerimizin de aynı anda birden fazla dramatik yazarlık bölümünü kazanmasını sağlayarak %100 başarı konusundaki iddaamızı sürdürmeye devam ettik!

Yazar mıyım, yazamaz mıyım, yazarlık kursunda neler yapılıyor acaba, İzmir’de nereden yazarlık kursu alabilirim gibi bir çok soru da aklınızı karıştırıyorsa en iyi cevabı ücretsiz deneme yazarlık derslerinde bulabilirsiniz.


Ücretsiz yazarlık deneme derslerine katılmak için tek yapmanız gereken telefonla, whatsapp veya mail yoluyla bize ulaşıp randevu almak. Yazarlık kursu ayrıntılı bilgisi için; 0507 95 96 333


Yazarlık kursu izmir tam olarak bunu amaçlıyor, aklınızdakileri en iyi şekilde kağıda dökmek için tek yapmanız gereken öncelikle ücretsiz yazarlık deneme derslerimize gelmeniz ve yazarlık kursunda neler yapıldığını öğrenmeniz sonrasında ise aklınızdakileri en iyi şekilde kağıda aktarmanız, unutmayın söz uçar, yazı kalır. Yazı kalır fakat değer taşıyan bir şey geride bırakmak istiyorsanız yazarlık kursu tam size göre!

Yazarlık Kursu


Yazarlık kursu yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular;

– Yazarlık kursu alarak hangi tarzda yazmayı öğrenebilirim?
– Yazarlık kursunu ne kadar sürede tamamlayabilirim?
– Yazarlık kursunun aylık ücreti ne kadar?


Sosyal medya hesaplarımızı buradan takip ederek tüm etkinliklerimizden haberdar olabilir ve siz de katılabilirsiniz; Erturgut Sanat Sosyal Medya Hesapları


İç dünyanızı dışarı dökmenin en keyifli yolu, büyük hayalleri, yaratıcılığı başkasına aktarmanın en doğru yolu, kendi kimliğini ileri sürmek, üretmek için bir yaşam biçimidir. 

Siz de aklınızdakileri kağıda dökmek isteyenlerdenseniz bugün ilk adımı atabilirsiniz!


İzmir’de Hobi Yazarlık Kursları

Yaratıcı Yazarlık;

Senaryo yazarlığı, Dramatik yazarlık, Öykü yazarlığı tekniklerini kapsayan çalışma programı, bir senaryo ya da oyun metni oluşturmak adına izlenmesi gereken tüm adımları işleyerek, yapıntılanmış örnekleri inceleyerek ve örnek metinler oluşturarak ilerlemektedir. Öykü oluşturma, psikolojik-sosyolojk analizler, toplumsal-evrensel tematik incelemeler, karakter tahlilleri çalışmaları yapılmaktadır.


yazarlık-kursu-izmirRoman Atölyesi;

Karakter oluşturma, ortam çözümleme, olay dizisi ve aksiyon kurgulama alanlarında yapılan çalışmaların ardından tema belirlemeye ve bir romanı oluşturan yapı taşlarını kurmayı kapsıyan program sonunda ortaya bir Roman metni çıkarmayı hedeflemektedir.


Reklam Metin Yazarlığı;

Uzun uzun kelimelerle, tamlamalar ve betimlemelerle yazmak yerine en kısa ve en vurucu haliyle sloganlar oluşturmayı hedefleyen bu çalışma programı, hızla gelişen sosyal medya uzmanlığı, dijital reklam yazarlığı ve marka konumlandırmaları ile ilgilenmek isteyenler kalıpların dışına çıkan, yaratıcılığı zorlayacak bir çalışma alanıdır.


Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları.

Dramatik yazarlık;

yazarlik-kursu-izmir

Erturgut Sanat Yazarlık Kursu İzmir

Program, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin dramatik yazarlık bölümüne hazırlanan öğrencilerimiz için, öykü, fantastik öykü, deneme ve diyalog türlerinin öz ve biçimleri hakkında yapılacak çalışmaları kapsamaktadır. Çalışma sürecinin biçimsel ve teknik özellikleri, giriş sınavı koşullarına hazırlanmanız ve karşınıza çıkabilecek muhtemel tüm türlerde bilgi ve beceri sahibi olmanız için hazırlanmıştır.


İster hobi amaçlı yazarlık kursu, ister okula hazırlık, herkese uygun yazarlık dersleri!

Yazmak, düşüncelerimizi akışına bırakmamaktır. Bu nedenle çoğumuz kendimizi yazarak daha iyi ifade etmiyor muyuz? ‘ Yazar’ı yazmak fiilinin geniş zamanlı hali değil, bir söylem biçimi, hayat tarzı olarak görüyoruz.


Yazımıza devam etmeden önce daha iyi yazmak adına size çok kısa bilgiler vermek istiyoruz. Yazarlık kursu sonunda size bunları garanti ediyor;
Daha inandırıcı, daha ilginç, daha özdeşik, daha tutarlı, daha yalın, daha uzun şeyleri yazıp, yazdıklarınızı insanlara aralıksız olarak, insanların etkilenmesini sağlayacak şekilde okutabileceksiniz!

Yazılan her öykü şu veya bu şekilde bir değere sahiptir, okuyanlardan biri ya da birkaçı için bir anlam ifade eder. Ancak bir öyküye gerçek anlamda başarılı diyebilmenin de kriterleri vardır.

  1. İyi bir öykü “İNANDIRICI” olmalıdır. Okur, öyküdeki olaya inanmalı, kendini olay kurgusu içinde hayal edebilmelidir.
  2. İyi bir öykü “İLGİNÇ” olmalı. Okur, öyküye inanmanın yanı sıra beklenmedik olaylar, sürprizler karşısında şaşırmalı, heyecanlanmalı ve öyküyü elinden bırakamamalıdır.
  3. İyi bir öykü “ÖZDEŞİK” kurdurmalıdır. Okur, öykü içerisindeki en az bir karakterle özdeşik kurabilmeli, kendine “onun yerinde ben olsaydım…” ile başlayan sorular sorabilmelidir.
  4. İyi bir öykü “TUTARLI” olmalıdır. Okur, zaman ve mekan geçişleri arasında gerçeklik algısını kaybetmemeli, öykü kendi gerçekliği içinde akıcı bir düzenle yapılanmalıdır.
  5. İyi bir öykü “YALIN” olmalıdır. Öykü, gereksiz serimlemeler, uzun cümle yapıları ile boğulmamalı, kavramsal terimlerle döşenmemelidir. Anlatım için mümkün olduğunca sade ve anlaşılır bir dil kullanılmalıdır.
  6. İyi bir öykü gerektiği kadar “UZUN” olmalıdır. Olay, kısaca kestirip atılmamalı ama uzun ve anlamsız ayrıntılarla da uzatılmamalıdır.
  7. İyi bir öykü bir “SÖZ” taşımalıdır. Kimse size hangi görüşü, ne kadar savunduğunuzu soramaz fakat kaleminizden çıkan öykü size “doğru” gelen ve okuyucu tarafından “doğru” şekilde anlaşılan bir mesaj taşımalıdır.
Dramatik Yazarlık

Dramatik Yazarlık Kursu


İnsanlığa, yaşama, topluma dair söyleyecekleriniz varsa ve bunu yazarak yapmak istiyorsanız sizleri güzel sanatlar fakültelerinin dramatik yazarlık bölümüne hazırlıyoruz. Hem kişisel gelişiminiz hem de sahne sanatları bölümü yetenek sınavları için referanslı hocalarımızla eğitim veriyoruz.

Kursumuzu arayarak ayrıntılı bilgi alabilir, hafta içi ve hafta sonu kurslarımıza dileğiniz doğrultusunda kayıt olabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi’nde yazarlık dersleri başladı. İsterseniz hobi amaçlı olarak haftada bir gün dört ders saati kapsamında yazarlık dersleri alabilir, isterseniz Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına hazırlık olarak haftada bir gün dört ders saati Dramatik Yazarlık dersi alabilirsiniz.

Hobi grubunda öykü, roman, senaryo, tiyatro oyunu türleri üzerine çalışmalar yapılacak. Yazmanın temel ilkeleri üzerine kuramsal derslerin yanı sıra her hafta uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Dramatik Yazarlık grubunda yetenek sınavlarına hazırlık kapsamında belirlenmiş müfredat ile oyun yazma teknikleri, olay kurgulama, karakter tasarımı, mekan kullanımı ve çıkmış sorulara yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir.


Yazarlık kursunuza ulaşım kolay mı?

Yazarlık kursumuz İzmir Karşıyaka’da yer almaktadır. Karşıyaka’da Bostanlı ve Mavişehir gibi bölgelerden ulaşımın kolay olduğu gibi Alsancak, Buca, Bornova, Hatay, Konak, Balçova, Güzelyalı, Urla, Aliağa, Gaziemir gibi bölgelerden de kolayca metro, otobüs ve vapurla sanat merkezimize ulaşabilirsiniz. İzmir’de yazarlık kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz!Dramatik Yazarlık Dersi İzmir Karşıyaka

Kısaca Yazar ve Yazarlık Nedir?

Yazar, günümüzde her yazı yazan kişi için kullanılabilen bir terim haline gelmiştir. Ancak işin aslı bu şekilde değildir. Bir kişinin gerçek anlamda bir ‘yazar’ olabilmesi için bu alanda uzman şekilde ürünler ortaya koyabilmesi gerekmektedir. Nasıl her müzik aleti çalana virtüöz denmiyorsa, her yazı yazana da yazar demek mümkün değildir. Bir kişinin yazar olabilmek için tamamlaması gereken aşamalar mevcuttur. Bunlar; çeşitli içerikte ve kombinasyonlarda ürün ortaya koymak, eserlerin dilini ve anlatım tarzını hitap edeceği kitleye uygun yazabilmek, özgün olmak, etkileşimi etkili şekilde kullanabilmek bir yazarın sahip olması gereken özelliklerden bir kaçıdır.


Neden yazarlık kurslarına katılmalıyım?

İnsan doğası gereği sürekli düşüncelerini aktarma gereği hisseder ve bunun bilinen en eski ve en etkili yolu yazı yazmaktan geçer. Eğer ki sizde kendinizi kitlelere etkili şekilde ifade etmek, yazılarınızla gündeme gelmek ve senarist, yazar olmak istiyorsanız yazarlık kursu İzmir’e katılmak sizin için uygun bir seçim olacaktır.

Yazarlığı hayatınızın işi olarak görüyor olabilirsiniz, bu meslek hayallerini süslüyor olabilir, o zaman sizde bu işi hayal olmaktan çıkaran ve yazarlık eğitiminiz için ilk adımları atın! Unutmayın herkesin ne dediği önemli değil, asıl olan sizin ne düşündüğünüz ve ne yapmak istediğiniz. Bu yüzden olumlu ve olumsuz tüm tepkileri değerlendirin ama yine de yolunuz zorlu dahi olsa hayallerinizden vazgeçmeyin.

İster hobi ister çalışma amaçlı yazarlık atölyelerine katılın ve kısa sürede sözlerin büyülü dünyasına adım atın. İnanın sözcüklerin sizi nereye götürdüğüne ve kelimelerin üzerimizdeki etkisine siz dahi inanamayacaksınız!


Yazarlık Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

* Yazarlık kursu İzmir’e kimler katılabilir?
Yazmaya ve düşüncelerini yazıyla aktarmaya hevesli olan her birey derslerimize katılabilir. Bunun için istenen başka bir özellik bulunmamaktadır. Siz hevesli olun, gerisini bize bırakın!

* Yazarlık derslerin işleyiş nasıl gerçekleşmektedir?
Dramatik yazarlık eğitimlerimizde grup ve bireysel eğitimlerimiz mevcuttur. Siz hangi sınıflandırmaya dahil olmak isterseniz o ders içeriğine katılım gösterebilir ve istekleriniz doğrultusunda ilerleyiş gösterebilirsiniz.

* Yazarlık atölyesi İzmir fiyatları ne kadar?
Dramatik yazarlık kursu İzmir eğitimlerimizin fiyatları grup, evde, birebir eğitimlere göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden güncel fiyatlandırmamızdan haberdar olmak için sanat merkezimizle whatsapp, telefon, mail ve benzeri yollar ile iletişime geçebilirsiniz.

* Ücretsiz yazarlık kursu denemenize katılmak için ne yapmam gerekiyor?
Sanat merkezimiz tarafından sağlanan ücretsiz tanışma derslerimize katılım göstermek için sadece bize arayıp, haber vermeniz ve uygun olduğunuz günleri belirtmeniz yeterli!

* Yazarlık derslerinde temel öğrenim süreci ne kadar sürüyor?
Ortalama olarak temel eğitim süremiz üç ay olarak belirlenmiştir. Ancak ileri düzey teknik çalışmalarına ve ileri düzey içerik eğitimlerine katılmanız durumunda eğitim süresi daha da ilerleyiş gösterecektir. Ancak gerekli çalışmaları uygulamanız ve sık sık pratikleri gerçekleştirmeniz durumunda öğrenme süresinde de kısalmalar meydana gelecektir.

* Online yazarlık kursunuz var mı?
Yazarlık atölyelerimiz online olarak internet üzerinden de faaliyet göstermektedir. Uzak bir ilde ya da ilçede yer alıyorsanız ve gerekli ekipmanlarınız mevcutsa internet üzerinden de yazarlık eğitimlerimize katılabilir ve gerekli derslerin işleyişini sağlayabilirsiniz.

* Online yazarlık kursuna katılmam için ne gerekiyor?
Çoğunlukla online derslerimizin işleyişinde google hangouts, skype, facebook görüntülü konuşma vb. programlar kullanılmaktadır. Bunun dışında uygun kamera ve kulaklıklara sahipseniz online eğitim almak için hiçbir engeliniz yok demektir. Detaylı bilgilendirme almak için yine sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Herkesin bildiği bir söz vardır; Söz uçar, yazı kalır. Fakat önemli olan kalan yazının niteliğidir, her yazı anlam taşımaz. Yazarlık dersleriyle yazılarınıza anlam katıyoruz.


Bırakın içinizdeki yazar dışarı çıksın, kilitli kaldığı kapıların ardından gün ışığına ilk adımları atsın.

Yazarlık kursu ile ilgili en merak edilen soruların cevaplarını kısaca cevaplayarak başlayabiliriz;

İzmir’de yazarlık kursu fiyatları ne kadar?
Yazarlık kursu fiyatları, kursun içeriğine, yazarlık atölyesinin süresine göre değişmektedir, yaratıcı yazarlık kursu fiyatlarıyla ilgili en ayrıntılı cevabı telefon yoluyla alabilirsiniz.

İzmir’de yaşamıyorum online yazarlık kursu almam mümkün mü?
Online yazarlık kursu sistemi üzerindeki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz, online yazarlık dersi almak isterseniz bize mail atıp detayları öğrenebilirsiniz.

Yazarlık kursunu tam olarak nasıl adlandırabiliriz, yazarlık kursunda ne öğretiliyor?
Kursumuzu yaratıcı yazarlık atölyesi, dramatik yazarlık kursu, metin yazarlığı kursu, senaryo yazarlığı eğitimi gibi çeşitli şekilde adlandırmak mümkündür, bunun için önemli olan sizin beklentilerinizdir.


yazarlık-kursu

Yazarlık Kursu İzmir yazımızda aşağıdaki soruların ve çok daha fazlasının cevabını bulabilirsiniz.

Yazarlık kursu fiyatları ne kadar?

Yazarlık kursunu ne kadar zamanda tamamlayabilirim?

İzmir’de yazarlık dersi alabileceğim yazarlık kursları neler? Karşıyaka’da yazarlık kursu nereden alınır?

Ücretsiz yazarlık kursu ve online yazarlık kursu imkanı var mıdır?

Dramatik yazarlık kursu, yaratıcı yazarlık kursu, metin yazarlığı kursu, roman atölyesi gibi yazarlık dersleri arasındaki farklar nelerdir, hangi yazarlık dersini almalıyım?


Yazarlık kursumuzla ilgili yazımızı okumaya başlamadan önce kurs içeriğiniz ve en merak edilen soruları özet olarak cevaplayarak yazımıza başlayalım.

+ Yazarlık dersleri bireysel özel yazarlık dersleri ve sınıf yazarlık dersleri olarak devam etmektedir.
+ Yazarlık dersine katılmak için yaş sınırı bulunmamaktadır.
+ İzmir Yazarlık kursu fiyatlarımızı öğrenmek için telefon, mesaj veya whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333
+ Yazarlık kursumuza ulaşım çok kolaydır, İzmir’in her yerinden kolaylıkla yazarlık kursumuza ulaşabilirsiniz.  Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla’dan da geliyor olsanız kursumuza zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız mesafeler sadece teferruattır!

yazarlık-kursu-izmirYazmak ve yazabilmek iletişimin diğer bir aracı ve kendini ifade edebilmenin en güzel şekillerindendir.
Kişinin hislerini, düşüncelerini ve olayları kaleme alabilmesi bir yetenek olmakla birlikte, eğitim, öğrenim ve gelişim süreci ile ilerleme kaydeder ve gelişir. Yazar olmak, senarist olmak ya da üniversitede Dramatik Yazarlık ve Tiyatro Tarihi bölümlerini kazanmak istiyorsanız, yazarlık kursuna gitmek sizin için en doğru seçimdir.

Yazmak sizin dünyanızı oluşturuyor ve bu konuda kendinizi geliştirmek, yazım tekniklerini öğrenerek hayal dünyanızı kaleme almak, düşündüklerinizi profesyonel bir şekilde yazıya aktarmak istiyorsanız, yazarlığa dair en kaliteli hizmeti ve eğitimi Erturgut Sanat Merkezimizde sizlere veriyoruz.

Yazı yazmak sizin için bir meslek olabilir, hayalinizde yapmak istediğiniz iş olabilir ya da yazı yazmak sizin için bir hobi olabilir. Hangi amaçla olursa olsun İzmir yazarlık kursu ile yazma teknikleri hakkında bilgi sahibi olur ve yazma kabiliyetiniz kısa sürede gelişim kaydeder. Yazmak aynı zamanda üretmektir. Üretmekse, bir süreç ve yaşam biçimidir. Önceleri zevk için yaptığınız yazmak eylemi, ürettikçe para kazanmanıza sebep olur.

Düşündüklerinizi etkileyici ve doğru bir şekilde kâğıda aktarmanız, yazarlık kursunda alacağınız bilgiler ve teknik ışığında şekillenir.
Yazarlık kursuyla bir kitap yazmanız, yazar olmanız, senarist olmanız hayal olmaktan çıkar. Yazarlık kursu sonrasında hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz.

Yazdıklarınızla fark yaratmak istiyorsanız ve yazı yazmaya başlamadan önce sağlam bir temeliniz olmasını istiyorsanız; yazarlık kursu eğitimini almanız gerekir.
Günümüzde herkes düşüncelerini ve fikirlerini rahatlıkla kaleme alabilmektedir. İletişim alanında yazarak kendini ifade etmek, günümüzde hem popüler, hem de sosyal medya aracılığıyla oldukça kolaydır. Yazma sürecinde devamlı olarak yeni fikirler, yeni bilgiler ile kendinizi tazelemeniz ve yenilemeniz gerekir. Yazarken, her daim gelişim kaydedersiniz. Yazarlık kursu ile beyin egzersizleri yapmayı, hayal dünyanızı şekillendirmeyi, karakter ve kurgular oluşturmayı öğrenirsiniz. Teknik bilginiz geliştiği için yazarken zorlanmazsınız. Eğer yazarlık alanında akademik bir gelecek planlıyor ya da yazarak bir eser bırakmak istiyorsanız, yazarlık kursu ile hedefinize ulaşmanız son derece kolaydır.

Yazarlık kursumuza başladığınızda neden yazarlık kursunda olduğunuza dair kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını öğrenirsiniz.
Kursun amaç ve hedeflerini, neden yazdığınızı, yazmanın ne ifade ettiğini, yazarlık ve hayat ilişkisini kavrarsınız. Kursumuzda yazma tekniklerinden önce yazıların kökenlerini öğrenirsiniz. Yazı tarihini, geçmiş dönemlere ait metinler ve günümüz metinlerini inceleyerek ayrımları fark edersiniz. Metinlerdeki içerik ve biçim ilişkisini kavrarsınız. Yazmanın tekniklerine geçtiğinizdeyse, kavramları bilirsiniz. Kurgu, konu, olay örgüsü, çatışma, öykü kurma hakkında bilgi sahibi olursunuz ve kurgu denemeleri yaparak yazmaza başlarsınız. Kurgulama konusundan sonra yaratıcılık üzerine dersler yapılır. Yaratıcılığın ne olduğunu, nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenir ve yaratıcı yazım denemeleri yapmaya başlarsınız. İmge çalışmalarını yazılarınızda uygularsınız. Her derste farklı konular üzerinde bilgi sahibi olur ve öğrendiklerinizi kısa sürede pratiğe geçirirsiniz. Yazarken soyut düşünmeyi, soyut düşünceleri somut olarak ifade etmeyi öğrenirsiniz. Kurgu çeşitleri ile hikâyeler yazar, karakterler yaratırsınız. Yazarlık kursu sürecinde hem kendiniz yazar, hem de ünlü yazarların romanlarını okuyarak esin kaynağı oluşturmanız sağlanır. Edebi yazı, ideoloji yazıları, politik yazılar, köşe yazıları ve makaleler hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Kurgulama ve hikâyeden sonra gerçekçilik üzerine yazmayı öğrenirsiniz. Gerçekçi metinleri inceleyerek, metin yazımları yaparsınız.

Yazarlık kursu boyunca her ders dolu dolu geçer ve her ders sonunda öğrendiklerinizi uygulamaya dökebilirsiniz.
Şiire ve edebiyata dair tüm konuları, şiirsel metinler yazmayı, senaryolar oluşturmayı ve diyalog yazıları yazmayı öğrenirsiniz. Alanında uzman olan kurs öğreticilerimizle yazmanın keyifli dünyasına yolculuk yaparsınız. Sizinle aynı ilgi alanını paylaşan ve yazar olmak isteyen kişilerle de sosyal bir çevre oluşturursunuz. Yazar bir arkadaş çevreniz olur. Yazarlık temelleriniz en doğru bilgilerle oluşur. Yazarken, kendinize özgüveniniz artar ve profesyonel yazılar yazmaya başlarsınız.

izmir-yazarlık-kursuYazarlık kursunda her konuyu öğrenmekle birlikte, o konu hakkında denemeler yaparsınız. Böylelikle öğrendiklerinizi uygulamak yazmak konusunda isteğinizi arttırır. Diğer yazılarınıza kıyasladığınızda, yazılarınızın daha profesyonel olduğunu fark edersiniz. Toplumda nitelikli yazarların yetişmesine katkı sağlarken, yazarlık bölümünü kazanmak isteyen öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Öğrencilerimizin bilgilerini hayata geçirmelerine katkı sağlıyoruz ve Erturgut Sanat Merkezi olarak bundan son derece kıvanç duyuyoruz.
Roman, hikâye, şiir, şiirsel yazı, senaryo, dramatik kursu, tiyatro oyunu, makale ve metin yazarlığı konusunda tüm detayları eğitim sürecinizde öğrencilerimize aktarıyoruz. Öğrencilerimizi kabiliyetli olduğu alana yönelmesi konusunda teşvik ediyoruz. Biliyoruz ki herkes yazar olabilir. Önemli olan yazar olarak kalabilmektir. Öğrencilerimizin yazarlık kursu boyunca öğrendiklerini, yazarlık hayatları boyunca uygulayabilmelerini hedefliyoruz. Yazmak büyülü bir yolculuktur, o yolculuğunuz da sizi desteklemek istiyoruz.

Yazma yeteneğinizin farkında iseniz, yazmanın düşünceleri akışına bırakmak olduğunu bilirsiniz. Bazen yaşadığınız deneyimleri kâğıda aktarıyor, bazen de bir fikir ve olgu üzerinde yazılar yazıyor olabilirsiniz. Ancak yazmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız, yazarlık kursumuz sizin kabiliyetinizin gelişimini arttıracak, yazarlıkta yaptığınız hataları hızlı bir şekilde düzeltmenizi sağlayacaktır. Daha önce yazmak konusunda deneyimli olmayabilirsiniz, hep yazmak istediğiniz halde henüz hiçbir yazı kaleme alamamış, yazmak hayaliniz olduğu halde vaktiniz olmamış olabilir. Hayata, insanlara, topluma ifade etmek istediğiniz bir düşünce, bir konu varsa ve yazarak ifade etmek istiyorsanız, yazarlık kursu ile çalışmalarınıza destek olmak isteriz.

Kimi insanlar kendini konuşarak ifade ederken, kimileride yazarak ifade etme yolunu seçer. Düşüncelerinizi yazarak ifade etmek sizi tanımlıyorsa, yazarlık eğitimi alabilirsiniz. Yazarlık kursunun size ne tür bir kazancı olacağı, yazarlık kursu sonrasında iyi bir yazar olup, olamayacağınız konusunda tereddütleriniz varsa, Erturgut Sanat Merkezimizi arayabilirsiniz. Sizi yazarlık kursumuzdaki eğitim konuları ve eğitim süreci hakkında bilgilendirelim. Yazarlığa dair neler öğreneceğinizi, kursumuzda eğitim veren öğretmenlerimizi ve yazarlık kursuna kimlerin katıldığını detaylı şekilde sizlere anlatalım.

Yazarlık kursuna katılmak için bir yaş sınırı yoktur.
İsteyen herkes yazarlık eğitimi alabilir, yazarlık derslerine katılabilir. Her tür meslek grubuna dair kişiler, öğrenciler ve ev hanımları yazarlık kursu derslerimize katılabilmektedir. Yazarlık kurslarımız bireysel ve gruplar halinde oluşmaktadır. Size uygun saatlerde yazarlık kursu eğitimi alabilirsiniz. Alanında uzman öğretmenlerimiz ve kaliteli hizmet sunan Sanat Merkezimizle sizi memnun etmeyi ön planda tutuyoruz. Kurs ücretlerini ödemenizde son derece kolaylık sağlıyoruz ve ekonomik olarak yazarlık eğitimi almanıza yardımcı oluyoruz.