Akordeon Kursu

Akordeon Kursu İzmir

Akordeon Kursu
Öğrenme garantili akordeon dersleri, en uygun akordeon kursu fiyatları ve uygun fiyata, akordeon öğretmenlerimiz tarafından önerilen akordeon satışları! Hızlıca akordeon çalmayı öğrenmek istiyorsanız bizi arayıp ücretsiz akordeon deneme dersleri için randevu alabilirsiniz.

Akordeon Kursu
Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/


Akordeon Hakkında

Akordeon Kursu

Akordeon son zamanlarda ülkemizde bu enstrumana olan ilgi yavaş yavaş artmakta, zengin akustik tınısı olan bu alet hakkettiği yeri almaktadır. Körüklü bir çalgı olması sebebiyle sıklıkla bandoneonla karıştırılmaktadır fakat ikiside farklı enstrumanlardır. Akordeonda sağ el ezgiyi çalarken, sol el hem körüğü hem de bas düğmelerini yöneterek, sağ ele tartım eşliği yapmaktadır. Sol tarafta yer alan bas düğmelerinden sesler akor halinde çok sesli olarak çıkar. Akordeon notaları fa anahtarı ve sol anahtarı kullanılarak iki dizeğe yazılır. Kısacası hem nostaljik, hem hüzünlü, hem yalnız, hemde neşeli, bir çok şeyi sesinde barındıran bir alettir akordeon.

Akordeonun nasıl birşey olduğunu denemek isteyenler için bu adreste bir akordeon similasyonu mevcut. Buraya tıklayıp akordeon similasyonunu deneyebilirsiniz.

Akordeon Derslerimiz kişisel özel dersler olarak yapılmaktadır. Akordeon derslerimiz her yaş grubuna yönelik yapılmakta ve kişiye özel ders programları çıkarılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz akordeon dersleri sırasında başlangıç aşamasında sanat merkezimizdeki akordeonları kullanabilmektedirler.


Akordeon Dersi İzmir

Akordeon Dersi İzmir

Akordeon Kursu Etkinlikleri

Akordeon kursuna katılan öğrencilerimiz diğer kurs öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilirler ve sosyal, eğlenceli bir ortamda müzik çalışmalarını sürdürebilirler.


Akordeon Hakkında Sorular

Akordeonum olmadan kursa başlayabilir miyim?
Akordeonunuz olmadan da kursa başlayabilirsiniz. Dersleriniz sırasında sanat merkezimizdeki akordeonları kullanabilirsiniz. Dersler sırasında akordeon getirmenize gerek yoktur. Ayrıca çalışmak için istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki akordeonlardan yararlanabilirsiniz.

İzmir’de akordeon fiyatları ne kadar?
Akordeon fiyatları kullanılan malzeme, işçiliğe göre değişkendir. Akordeon fiyatlarını öğrenmek için www.mydukkan.com adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’de akordeon kursu fiyatları ne kadar?
Akordeon kursu fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için sanat merkezimizi arayabilir veya msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Akordenon mu? Akordiyon mu? Akordion mu? Akordeyon mu?
Bu müzik aletinin bir çok farklı söylenişi vardır fakat en sık kullanılanı “akordeon” şeklindedir.


Akordeonun Tarihçesi

Akordeon Taşınabilir, körüklü bir enstrumandır. Buschman 1822 yılında Berlin’de ilk akordeon şeklini oluşturmuştur. 1827’de Fransız Buffet bugünkü biçimini vererek geliştirmiştir. 1872’de Avusturya’da “Akordion” adına patent alınmıştır.

İlk akordeonlar diatonik seslere sahiptirler. 1910 yılında kromatik sesler ve baslar eklenerek daha da gelişmiş şeklini almıştır. Akordeonda sesin çıkması, körüğün açılıp kapanmasından oluşan hava basıncının pirinç alaşımlı dilciklere çarpması sonucu meydana gelen titreşimden sağlanır.

Akordeon iki kayışla her iki omuza asılır. Sağ el dokunaklarda ezgiyi çalarken, sol el hem körük hem bas düğmelerini yöneterek tartım eşliği yapar. Bas düğmelerinden sesler akor şeklinde çıkar. Ses tonunu değiştiren düğmeleri vardır. Notaları iki dizeğe yazılır. Üstteki dizeğe yazılan notalar sol anahtarı ile, alttaki dizeğe yazılan notalar ise fa anahtarı ile yazılır. Üstteki notalar sağ, alttaki notalar ise sol elle çalınır.

Akordeon Dersi İzmir, İzmirde Akordeon Dersi, Akordeon Eğitimi İzmir – Akordeon Kursu İzmir Karşıyaka İzmirde Akordiyon Eğitimi