Ney Kursu

Ney Dersi

Ney çalmayı öğrenme garantili ney dersleri, uygun fiyatlı ney kursları ve öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış uygun fiyatlı ney satışları.

Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için Kursa Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 6 Şey yazımıza tıklamanızı ve okumanızı kesinlikle öneririz. https://erturgutsanatmerkezi.com/sik-sorulan-sorular/

ney-kursu-izmir

Ney Kursu Programı

Ney derslerimiz, öğrencileri daha çabuk istedikleri seviyeye getirmek ve öğrenciyle özel ilgilenebilmek adına birebir özel ders veya kalabalık olmayan sınıflar şeklinde yapılmaktadır.

Ney Hakkında

Ney, kargı adı verilen ve bir çeşit budaklı kamıştan üretilmiş bir müzik aletidir. Bu kargı genellikle akarsu kenarlarında yetişir. Ney, birbirine eşit olması yeğelenen dokuz boğumdan yapılır. Ney’in biri altta, altısı üstte olmak üzere yedi deliği bulunur. Ney’e son yüzyıllarda üflemeyi kolaylaştırmak için başpare eklenmiştir. Neyde önceleri boynuz ve fil dişinden yapılan başpare günümüzde “delrin” denilen sert bir plastikten yapılmaktadır.

Neyin boylarına göre isimlendirilen 13 çeşidi vardır. Neylerin en küçüğü yaklaşık 50 cm civarında yapılan bu çalgının en büyüğü 140 cm civarındadır.Ney daha çok tasavvuf müziği ile ve klasik osmanlı müziği ile özdeşleşmiştir, günümüzde Batı müziği, jazz, pop ve halk müziğimizde de kullanılmaya başlanmıştır.

Ney Dersi

Ney Kursu İzmir /  İzmir Ney Kursu Karşıyaka / İzmir Ney Dersi Karşıyaka / Ney Dersi İzmir