Erturgut Sanat ailesi olarak bu yazımızda sizler için Telefonla İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir? konusunu ele alacağız.. Kameralı telefonlar, 2000’deki prömiyerlerinden bu yana uzun bir yol kat etti. Bir zamanlar fotoğraf çekmenin kolay ve düşük kaliteli bir yolu olan şey, artık yüksek kaliteli çözünürlükte anları ve anıları yakalamanın günlük bir standardı haline geldi. Telefon fotoğrafçılığını en sevdiğiniz kanvas baskılardan dijital albümlerimize ve kişiye özel hediyelere kadar her şeyde kullanıyoruz. 

Telefonlar her zaman yanımızda olduğu için hayatın en önemli anılarını yakalayıp saklayabiliyoruz. Bu nedenle fotoğraflarımızın kusursuz bir şekilde ortaya çıkması çok önemli. Hal böyle olunca da telefonla en iyi fotoğrafları çekmek için bilmeniz gerekenler konusu da önemli bir noktaya geliyor. 

Biz de bu nedenle bugünkü yazımızda sizler için telefon fotoğrafçılığının püf noktalarını sıraladık. Eğer siz de cebinizde taşıdığınız telefonunuzla fotoğraf çekerken ortaya sanatsal değeri olan başarılı çalışmalar çıkarmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Fotoğrafçılık Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Hazır mısınız? O halde başlayalım.

Telefonunuzun Özelliklerini Tanıyın 

Telefonla İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Telefonunuzun yerleşik fotoğraf yeteneklerinin arkasındaki mekaniği öğrenmek ve anlamak, mükemmel fotoğrafı çekerken fark yaratan bir dünya yaratır.

Örneğin fotoğraf çekmeden önce kamera lensini temizlemeyi hatırlamak veya bir fotoğraf ızgarasının nasıl açılacağını bulmak kadar az görünen şeyler fotoğraf kalitesini artırır. 

Telefonunuzun Çekim Modlarını Öğrenin     

Telefonla İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Bir fotoğrafın her konusu için bu görüntüyü yakalamanın çeşitli yolları vardır. Negatif alan, simetri ve desenler gibi kavramları ve gıda, insanlar ve manzaralar için en iyi fotoğrafçılık uygulamalarının farklılıklarını anlamak, resimlerinizi yakalama şeklinizi büyük ölçüde değiştirecektir.

Ortalama olarak her telefonda farklı kompozisyonlar için farklı çekim modları bulunur. Bu modları efektif olarak kullanmak hem çekiminizi kolaylaştıracak hem de varmak istediğiniz sonuca çok daha hızlı ve estetik şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Temel Fotoğrafçılık Tekniklerini Öğrenin

Telefonla İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Başlıca fotoğrafçılığın en iyi uygulamaları, kullandığınız ekipmanın profesyonel kalitede bir kamera mı yoksa arka cebinizdeki telefon mu olduğu ile örtüşür. Eğer temel fotoğrafçılık kurallarını, kompozisyonu var eden temel ilkeleri biliyorsanız fotoğraf çekerken bir telefon mu yoksa profesyonel bir kamera mı kullandığınız çok da önemli değildir.

Bu temel fotoğrafçılık teknikleri, üçte bir kuralı, yakınlaştırmanın fotoğraf kalitenizi nasıl etkilediğini anlama, “altın saat” ve çok daha fazlası gibi kavramları içerir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!