Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Alternatif Keman Akort Sistemleri konusunu ele alacağız.. Keman eğitiminizde belirli bir mesafe kat ettikten sonra çalışınızı çeşitleyecek arayışlar içine gireceksiniz. Sizler için söz konusu çeşitleme için akort sistemlerini ele aldık, hazırsanız başlayalım :)

Keman Kursu hakkında hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Standart G-D-A-E keman akort sistemleri özellikle yeni başlayan çoğu kemancı için tavsiye edilse de, kemancılar tarafından standart akort sistemi ile gerçekleştirilemeyen çeşitlemeye izin vermek için alternatif akort sistemleri de yaygın olarak kullanılır. Akortlar, standart akort için G-D-A-E’de olduğu gibi, en düşükten en yükseğe doğru dört telin perdeleriyle tipik olarak tanımlanır. İşte en yaygın alternatif akortlardan birkaçı..

Alternatif Keman Akort Sistemleri

Sol Majör Akort Sistemi

Alternatif Keman Akort Sistemleri
 • 🎼G
 • 🎼D
 • 🎼G
 • 🎼D

Açık Sol Majör Akort Sistemi

Alternatif Keman Akort Sistemleri
 • 🎼G
 • 🎼D
 • 🎼G
 • 🎼B

Re Majör Akort Sistemi

Alternatif Keman Akort Sistemleri
 • 🎼A
 • 🎼D
 • 🎼A
 • 🎼E

La Majör Akor Sistemi

Alternatif Keman Akort Sistemleri
 • 🎼E
 • 🎼A
 • 🎼E
 • 🎼A

Keman Akordu İle İlgili İpuçları

Keman akort etmeyi öğrenmek, keman eğitimine başladıktan sonra hemen edinilmesi gereken bir beceridir. İdeal olarak, keman öğretmeniniz bu süreci doğrudan gözden geçirmelidir. Bu nedenle tek başınıza değil öğretmeninizin denetimi altında akort etmeyi öğrenmenizi öneririz.

Yeni Teller: Yeni keman tellerinin tam olarak oturması için birkaç hafta gerekir ve sık sık akort ayarlaması gerekir. Bu nedenle, yeni telleri taktıktan sonra kemanın akordu zamanla sürekli bozulursa cesaretiniz kırılmasın. Akort etmeye devam edin..

Alternatif Keman Akort Sistemleri

Kemanı Tanıyın: Hangi çivinin hangi tel ile ilgili olduğunu öğrenin.. İnce ayarlayıcılarda gezinmek, söz konusu dizeyle doğrudan ilişkili olduklarından daha kolaydır. Pim ile perdeyi ayarlamak için, yükseltmek için normal çalma pozisyonunda kendinizden uzağa ters yöne çevirin.. Akort mandalları yapışabilir; Bu olursa, hafifçe dışarı çekin ve hareket etmeyi kolaylaştırmak için grafit kalemle etrafını karalayın.

Dikkatli Olun:  Bir teli çok fazla veya çok hızlı sıkmak telin kopmasına neden olur, bu yüzden kemanı kendinize göre akort etmeyi öğrenirken dikkatli olun. Telinizin akordu biraz bozuksa, ince ayarlayıcıları kullanın, teli sıkmak için saat yönünde ve gevşetmek için ise saat yönünün tersine çevirin.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!