Erturgut Sanat Orkestrası ilk konserini Temmuz ayında verdi! Konserlere artık son sürat devam etmeye ve her geçen gün büyümeye kararlıyız! Şimdiden 26 kişi olduk bile, seni de aramızda görmek çok güzel olacak, hem eğleniyor, hem müzik yapıyor hem de sanatımızı daha çok insana yaymaya çalışıyoruz!

Orkestramızdan bazı kareler de burada; Orkestra Fotoğrafları // ( Not: Bu yazı yayınlandıktan çok kısa süre orkestramızın sayısı fazlasıyla arttığı için orkestra çalışmalarımıza özel ayrı bir yer kiraladık ve çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz. )

erturgut sanat orkestraya katıl

Orkestra çalışmaları nasıl oluyor ben de yapabilir miyim diyorsan? Orkestraya katılmayı istiyor fakat çekiniyorsan yazımızı okumaya devam et!

Seviyem yeterli olur mu katılmak isterim ama ya beceremezsem?
Öncelikle orkestra öğrencilerimiz özel ders öğrencilerimiz arasından seçiliyor, orkestrada çalışılacak parçalar öğrencilerimizin çalabileceği seviyeye göre eğitmenlerimiz tarafından özel olarak tekrar düzenleniyor ve notaları yazılıyor. Yazılan notalara dersler sırasında çalışılıyor ve orkestrada başarılı olabilecek seviyeye gelene kadar çalışmalar sürdürülüyor.

erturgut-sanat-orkestrası

Orkestradaki Yerin Hazır!

Ne kadar zamanda orkestrada çalmaya hazır olurum?
Orkestrada herkese yer var, herkese uygun bir part var, senin seviyene uygun partlar da yazılacağı için en kısa zamanda belki de 1-2 ay içinde hemen orkestrada yer alabilirsin, önemli olan istekli olman.

Orkestraya katılmanın bir şartı bir ücreti var mı?
Orkestraya katılmanın hiç bir ücreti yok, fakat bir şartı var istekli olmak!

Orkestrayla çalışıp ne yapacağız, sadece provalardan mı ibaret?
Orkestrayla çalışıp hep birlikte çok güzel işler çıkaracağız, yardım konserleri vereceğiz, kimsesiz çocuklar için, sokak hayvanları için, motivasyona, yardıma, ilgiye ihtiyaç herkes için, müziğimizi paylaşmak için, daha mutlu olmak ve mutlu etmek için konserler vereceğiz ve bu konserler vermek çok zor değil, istekliysen bekliyoruz!

Orkestra çalışmaları ne zaman oluyor?
Orkestra çalışmaları ders dışında gerçekleşiyor, orkestra üyeleriyle ortak olarak kurduğumuz whatsapp grubundan ortak şekilde çalışma saatlerini belirleyip haberleşiyoruz. Genellikle okul saatlerini, iş saatlerini engellemeyecek şekilde gerçekleşen orkestra çalışmalarımız günlük hayatın akışına engel olmazken bol bol renk katıyor, dinleyenlerden alkış alıyor!

Hangi müzik aletiyle orkestraya katılabilirim?
İstediğin her müzik aletiyle orkestraya katılabilirsin, ister gitar, ister keman, istersen vokal olarak istersen bağlamanla, tüm müzik aletlerine açığız. Şu an için orkestramızda bulunan müzik aletleri; çello, keman, gitar, bateri, yan flüt, klarnet… İster bu müzik aletleriyle ister farklı müzik aletleriyle orkestraya katılabilirsin.

Orkestramızda yer alan arkadaşların orkestrayla ilgili yorumlarına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz;
Erturgut Sanat Orkestra Yorumları

İlk orkestra performansı aşağıdaki videoda, fakat sesleri uzaktan çekildiği için arkaya başka müzik konmuş şekilde, işte performans burada;