Plastik Sanatlara Hazırlık Kursu / Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursu
Resim Kursu: Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu

Plastik Sanatlar

Sanat Merkezimizde güzel sanatlar fakültelerinin plastik sanatlar bölümlerinin “Grafik Tasarım – Moda Tasarım – Heykel – Resim – Tekstil  Tasarım – Seramik – Sahne Tasarımı – Geleneksel Türk Sanatları” gibi bölümlerine hazırlık amacıyla  ders verilmektedir. İsteğe bağlı olarak özel derslerle ders saatleri arttırılabilir. Ayrıca öğrencinin isteği doğrultusunda birebir özel derslerde yapılmaktadır. Bugüne kadar güzel sanatlar fakültelerine girmesini sağladığımız öğrencilerimiz bizim en büyük gurur kaynağımızdır.

Resim Kursu: Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu

Sanat Merkezimiz, birlikte çalışma ve işbirlik gerektiren bu güzel sanatlara  hazırlık evresinde, geleceğini güzel sanatlar üzerine şekillendirmek isteyen kişilere elinden geldiğince profesyonel kadrosuyla yardımcı olmaya çalışmaktadır. Güzel sanatlar fakültelerinin plastik sanatlar bölümüne girebilmek için güzel sanatlar fakültelerinin yetenek  sınavlarına girmek ve yeterli puanı almak gerekmektedir, temeldeki aşamalar aynı olmakla beraber bazı okulların yetenek sınavları değişiklik göstermektedir, kurumumuz, öğrencinin girmek istediği okulun yetenek sınavı doğrultusunda öğrenciye özel bir program hazırlayarak öğrencinin sınavda hazırlıksız olduğu herhangi bir durumla karşılaşmaması adına çalışmalar yapmaktadır.

Kişinin derslerde alacağı temel eğitim sayesinde güzel sanatlar fakültelerine, Grafik Tasarım, Resim, Heykel, Tekstil ve Moda Tasarımı, Seramik, Sahne Tasarımı, Geleneksel Türk Sanatları gibi bölümlerin yetenek sınavlarına hazır duruma gelmesi amaçlanmaktadır.


Plastik Sanatlara Hazırlık Kursu Ders İçerikleri 

Temel Desen Eğitimi : İlk aşamada tek obje ve objelerle hazırlanan düzeneklerden çalışarak kişinin çizgisi, objeleri algılaması ve kağıda aktarması, perspektif algısının gelişmesi sağlanmaktadır. Çizgisel olarak yapılan çalışmalar sonrasında model / ışık-gölge gibi ileri aşamalara geçilmektedir.

Anatomi Eğitimi : Canlı model üzerinden çalışarak kişinin insan anatomisini kavraması ve yetenek sınavlarında yapılan canlı model çalışmalarına hazır hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Renk Bilgisi : Objeler ve canlı model farklı malzemelerle renkli olarak çalışılmaktadır.

İmgesel (hayalden) Çizim Eğitimi : Temel Desen Eğitimi ve anatominin kavranmasıyla birlikte ilerleyen aşamalarda sınava hazırlık olarak çeşitli konular belirlenip kişinin hayalden çizimi geliştirilmektedir.


Plastik Sanatlar Bölümleri:

Plastik Sanatlar

  • Grafik Tasarım
  • Animasyon
  • Tekstil ve Moda Tasarımı
  • Sahne Tasarımı
  • Resim
  • Heykel
  • Seramik ve Cam Bölümü
  • Çini
  • Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri
  • Tezhip

Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü Hazırlık Kursu / Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümüne Hazırlık Kursu / Resim Kursu İzmir / Çizim Kursu İzmir