Eğitim Almak İçin Kaç Yaşında Olmalıyım?

Kursa başlamak isteyen yetişkinlerin akıllarına takılan sorulardan bir tanesi “kaç yaşında başlamak gerekir, geç mi kaldım?”

baslama-yasi

– Ben 25 yaşındayım acaba geç mi kaldım?
+ Hayır geç kalmadınız!

– 50 yaşına geldim bu saatten sonra becerebilir miyim?
+ Bu saatten sonra diye bir şey yok, istedikten sonra kesinlikle başarılı olabilirsiniz.

– 70 yaşıma gireceğim, hep içimde kaldı sanatla uğraşmak, benle dalga geçerler mi ya başarılı olamazsam?
+ Yaşın hiç bir önemi yok başkalarının ne dediğine aldırmayın, siz isteyin yeter!

Hobi amaçlı kurs almak için bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.
Her yaştan birey kurslarımıza katılabilir, artık benden geçti demeyin, yapamam demeyin, yaşım uygun değil demeyin. Sanat eğitimi almak için en uygun yaş, bu işi kafanıza koyduğunuz yaştır. Geç olsun, güç olmasın diyerek her yaşta başlanabilir.

Eğer sanatın her hangi bir dalıyla hobi amaçlı olarak ilgilenmek istiyorsanız bir yaş sınırı yoktur, yalnızca eğer bir sanat okuluna hazırlanmak istiyorsanız okulların yaş sınırlaması olabilir fakat bu işle hobi olarak ilgilenecekseniz yaşı sorun etmemelisiniz! Okula hazırlık konusunda da hangi okula girmek istediğiniz, ne seviyeye gelmek istediğiniz yaşın etkili olabileceği konulardandır.

muzik-aleti-calmaya-baslama-yasi

Sınırları biz kendi aklımızda yaratıyoruz.
Kendi kendimizi durduruyor, kendi kendimizi engelliyoruz! Birlikte sınırları kaldırıyor, yaşı sorun etmiyor, kim ne der, ne düşünür diye dert etmiyor ve ilgilenmek istediğimiz alanla daha fazla ertelemeden ilgilenmek için ilk adımı atıyoruz, şimdiye kadar ertelediğiniz yetmez mi daha fazla geç kalmadan hadi başlayalım!

Çocuk yaşlarda sanata başlama yaşı.
Çocuk yaşlarda ise çocuğun kaslarının ilgilenmek istediği alanda yeteri kadar gelişmesi önemlidir. Çocuk yaşlarla ilgili daha detaylı bilgi için ise ders almak isteyen çocuğu ücretsiz deneme dersine götürmek ve eğitmenden bilgi almak daha sağlıklı olacaktır.

Tam Olarak Alt Yaş Sınırı ve Üst Yaş Sınırı Kaçtır?
Sanatla ilgilenmeye başlamanın alt yaş ve üst yaş sınırı için buraya tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz; Sanat’a Başlama Yaş Sınırları