Piyano eğitimine ve piyanoya dair faydalı ve eğlenceli bilgilerin hepsini bu yazıda topladık. Okudukça okuyasınız geleceği keyifli piyanolu yazılar burada!

Piyanonun zeka gelişimine faydaları

Piyano satın alacaklara uygun fiyatlı ve kaliteli piyano önerileri

Piyanoyla ilgili ilginç bilgiler

Atatürk’ün sevdiği şarkıların piyano yorumları

Piyano yokken nasıl müzik yapılıyordu?

Ünlülerin sahip oldukları piyanolar

Piyano pedalları ne işe yarar?

Piyano akordu nasıl yapılır?

Piyano bakımı ve temizliği nasıl yapılır?

Piyano öğrenmenin kolay yolları

Piyanodaki siyah tuşlar ne işe yarar?


Piyano Kursu – Yetişkin

Yetişkinlere yönelik piyano kursu programı :

12 yaş ve üzerindeki her yaştan piyano severin , temel piyano teknikleriyle beraber solfej bilgisini ve temel müzik teorisini öğrenmesi ve öğretmenin öngördüğü farklı tarzlarda müzik türlerinden parçalardan oluşan repertuarın yanında kişinin kendi belirlediği parçalara da yer verilen repertuar edinmesi amacıyla hazırlanmış kişiye özel bir ders programıdır.

Kişiye özel hazırlanan piyano kurs programıyla dersler oldukça akıcı, keyifli ve eğlenceli geçmektedir.  Derslerde kullanılan çeşitli metodlarla kişilere uygulanan en uygun program ve uzman eğitmenler eşliğinde yapılan dersler piyano öğrenimini eğlenceli bir hale getirmektedir.

Asıl piyano kursu yazımız olan “piyano kursu izmir” yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz —-> Piyano Kursu İzmir
Piyano Kursu İzmir

Piyano Kursu Aksoy Alaybey Altınyol Atakent Bahariye Bahçelievler Bahriye Üçok Bostanlı Çamlık Cumhuriyet Dedebaşı Demirköprü Denizbostanlısı Doğançay Donanmacı Evka 5 Fikri Altay Girne Goncalar İmbatlı Mavişehir Naldöken Nergiz Örnekköy Sancaklı Şemikler Tershane Tuna Ulukent Yalı Yamaç Yeni Girne Yeni Karşıyaka Zübeyde Hanım, Balçova, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Dikili, Foça, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla

piyano kursu izmir karşıyaka
piyano kursu izmir gaziemir
piyano kursu izmir bornova
izmirde piyano kursu
piyano kursu
 

İzmir’de piyano dersi almak isteyenlerin akıllarındaki soruları cevaplamak için oldukça samimi bir yazı hazırladık. İzmir Karşıyaka’daki Piyano kursumuza gelip aklınızdaki soruları sorabilirsiniz fakat ondan önce bu yazımızı okuyarak bir çok sorunuza cevap bulabilirsiniz.


Piyano kursu İzmir Karşıyaka yazımıza başlamadan önce piyano kursu öğrencilerimizin en sık sorduğu bazı soruları cevaplayarak başlayalım;

İzmir’de piyano kursu ücretleri, piyano kursu ders fiyatları ne kadar?
Piyano kursu fiyatlarımızla ilgili, aylık ders ücretlerimiz, kurs fiyatları kampanyalarımız için bize telefon veya mail yoluyla ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Piyano kursunuz İzmir’in neresinde yer alıyor?
Piyano kursumuz İzmir Karşıyaka‘da yer alıyor, piyano kursu İzmir Bornova, piyano kursu İzmir Alsancak, piyano kursu İzmir Balçova gibi aramalar yapıp sitemize ulaştıysanız hiç bir problem yok, rahatlıkla Karşıyaka’daki kursumuza rahatlıkla gelebilirsiniz.

piyano-kursu-izmirSaatlerce yalnız kalsanız bile sıkılmayacağınız bir müzik aletidir piyano. Diğer müzik aletlerinin sesi de güzeldir elbet fakat hiç bir müzik aleti tek başına piyano kadar güzel tınlamaz denilir. Piyano çalmak sizi etrafınızdan soyutlar, piyanonun sesi sizi alır götürür. Dokunması ayrı, dinlesi ayrı, izlemesi ayrı ve çalması apayrı bir keyif verir insana. Aynı zamanda büyük bestecilerin en yakın arkadaşıdır ve büyük bestecilerin en yakın arkadaşıyla arkadaş olmak bir ayrıcalıktır kesinlikle. Ayrıca asilliği duruşundadır, alıp bir yere götürdüğünüz bir müzik aleti değil, çalmak için ayağına gittiğiniz şık bir müzik aletidir.

Piyanonun verdiği keyif ve güzelliği kelimelere sığmaz, anlatmakla bitmez, en iyisi sizi ücretsiz deneme derslerimize davet etmek ve bu güzelliği gözlerinizle görmeniz! Ücretsiz deneme derslerimize katılmak için yazımıza tıklayabilirsiniz –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Piyanoyla ilgili akılları kurcalayan bazı soruları da cevaplayalım kısaca.

Piyano çalmak isteyen her yaştan birey piyano dersi alabilir, hiç bir yaş geç bir yaş değildir, piyano çalmaya başlamanın en uygun yaşı, piyano çalmayı istediğiniz yaştır.

Evinizde piyano yoksa, bir piyano sahibi değilseniz piyano kursumuzdaki piyanoları kullanabilir ve bol bol ücretsiz olarak ders dışında da pratik yapabilirsiniz.

Piyano öğrenme konusunda yeteneğim yok yapamam diyorsanız, ilk iş olarak bu düşünceyi aklınızdan silmelisiniz, çünkü piyano çalmak için gereken en önemli şey düzenli çalışma ve istektir, yetenekli olmak işin %30’u geri kalan kısmı ise yetenek ve istektir.

Piyano kursumuza istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz, kayıt için ekstra bir şey gerekmemektedir. Ayrıca piyano kursumuza ulaşım gayet rahattır. Karşıyaka dışından gelecekler de kursumuza kolaylıkla ulaşabilirler. Otobüs, metro, vapur gibi toplu ulaşım araçlarıyla kolayca kısa sürede piyano kursumuza ulaşabilirsiniz. Eğer kaliteli bir piyano eğitimi almak istiyorsanız mesafelerin sizin için hiç bir önemi olmamalı, kaliteli bir eğitim mesafe tanımaz, özellikle kursumuza ulaşım bu kadar kolayken. Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla gibi çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla piyano kursumuza gelebilirsiniz.

Piyano kursumuz haftanın her günü saat 23.00’e kadar hizmet vermektedir. Ayrıca İzmir piyano kursu fiyatlarını merak ediyorsanız bizi arayıp telefonda bilgi almanız yeterli olacaktır. Piyano kursumuzun fiyatı gayet uygundur, fiyatlar kesinlikle sizi yormaz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimizdir.


Yazımızın devamında piyano kursu ile ilgili, piyano ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabileceğinize emin olabilirsiniz, derslerle ve piyanoyla ilgili yeterli bilgi edinmek için lütfen yazımızın tamamını okuyunuz.
Her Yaştan Birey Piyano Derslerine Katılabilir
Piyano dersi almak istiyorsanız daha fazla ertelemeden deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Piyano Kursu İzmir yazımızda piyano dersi almaya başlayacakların aklına takılan en temel soruları ve çok daha fazlasını cevaplıyoruz.


♥ Piyano kursu fiyatları ne kadar?
♥ Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
♥ Piyano çalmak için yaş sınırı var mıdır?
♥ Çocuklar için piyano kursu, yetişkinler için piyano kursu seçeneği var mı?
♥ Ücretsiz piyano kursu, online piyano kursu gibi seçenekler mevcut mu?
♥ Piyano çalması zor mudur?
♥ Piyano fiyatları ne kadar?
♥ Herkes piyano çalabilir mi, piyano çalmak için şart var mıdır?


Eğer yazımızı faydalı ve içten bulduysanız sizden ricamız yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve bizi sosyal medya üzerinden takip etmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


piyano-kursu

En temel müzik enstrümanı olarak bilinen piyano, hem şık tasarımı hem de çıkardığı melodisi ile dinleyenleri yüzyıllardır büyülemektedir.
İyi bir piyanist olmanın yolu da Erturgut Sanat’tan geçmektedir. Beynin iki lobunu da çalıştıran piyanonun çeşitlerini ve nasıl çalınacağını, profesyonel bir çatı altında öğrenmek istiyorsanız, kursumuza başvuru yapabilirsiniz. Sizlere hem kurs müfredatı hem de ödeme seçenekleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri ister telefon yoluyla, ister ofisimizde verebiliriz.

Birçok kişi piyanonun çok pahalı bir müzik aleti olduğu kanısındadır. Oysa piyano da çeşitli türlere ayrılır ve her bütçeye uygun bir piyano bulunabilir.
Bunun için öğretmen kadromuz da sizlere yardımcı olmaktadır. Hem tarzınıza hem de bütçenize göre bir piyano seçmek için sizlere yardımcı olmaktayız. Bununla birlikte başlangıç seviyesindeki bir kişi için çok pahalı bir tasarım gerekli değildir. Piyano öğrenmek de aşama aşama gerçekleşir. Sizlere en temel adımlardan en profesyonel piyano çalma stillerine kadar her adımda yardımcı olmaktayız.

Bu enstrüman asırlardır hem çalana prestij kazandırmış hem de dinleyenleri mest etmiştir.
Sizlere bu adımda elinizden tutmak ve üst sıralara taşımak için tüm kadromuzla hizmet vermekteyiz. 3 ay süren temel eğitimler neticesinde piyano çalmanın inceliklerini öğrenebilir, piyanoyu iyice tanıyabilirsiniz. Bundan sonra tarzınızı geliştirecek çalışmalar yapmak için özgürsünüz.

3 ay sürecek olan temel piyano eğitimi sonunda daha akıcı nota okuyabilecek, parça çalabilecek ve iki elinizi de koordineli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Diğer müzik aletleri gibi piyano için de öğrenme süresi farklılık gösterebilmektedir.
Bu biraz dersleri takip etmenize, düzenli egzersiz yapmanıza ve müziğe olan ilginize göre değişmektedir.  Bütün bu noktalara dikkat ettiğiniz ve öğretmenlerinizin sizlere gösterdiği tekniklere özen göstermeniz halinde piyano çalmayı öğrenme süreniz çok daha kısa olacaktır.

izmir-piyano-kursuPiyanolar dijital ve akustik piyano olmak üzere iki türe ayrılmaktadır.
Akustik piyanolar elbette dijital piyanolara göre çok daha pahalıdır. Bununla birlikte çıkardığı ses çok daha tatmin edicidir. Akustik piyano ayrıca alındıktan sonra da bakımının ihmal edilmeyeceği bir piyano çeşididir. Gerek akordu gerek temizliği ve bakımı çok daha fazla özen istemektedir.

Öğretmenlere göre eğer profesyonel bir piyanist değilseniz ilk etapta akustik piyano almak zorunda değilsiniz. Dijital bir piyano da son derece kullanışlı olabilir. Dijital piyanolar akustik piyano gibi zahmetli değildir. Düzenli olarak tozunu almanız yeterlidir. Özellikle piyano çalmaya ilk kez başlayacaklar için de son derece ideal bir piyanodur.

Fiyatı da akustik gitara göre daha ucuz olan dijital piyano, piyasada ortalama 600 Dolar civarından başlayarak bulunabilmektedir. Elbette piyanonun kalitesi arttıkça fiyatında da artış görülmektedir. Bu konuda özellikle yeni başlayanların bilen birinden destek alması önemlidir.

Piyano dersi almanız için piyano sahibi olmanıza gerek yoktur. Erturgut Sanat olarak, sizlere bu konuda da destek olmaktayız.
Bünyemizde bulunan çeşitli piyanoları ders boyunca kullanabilir ve ders sonrası alıştırmalarınızı yapabilirsiniz. Piyano çalmak isteyenler ya çalamazsam diye endişe duyarak piyano satın almaktan çekinebilirler. Bilinmesi gereken en önemli şey; piyano çalabilmek için bol bol alıştırma yapılması gerektiğidir. İşte bu yüzden kursumuz sizlere çalışmanız için piyano tahsis etmektedir. Bu hususta sizlere verdiğimiz ücretsiz hizmetle piyano çalmanızı ilerletebilirsiniz.

Bir diğer merak edilen konu da piyano çalmanın yaşı olup, olmadığıdır.
Yapılan araştırmalara göre piyano çalabilmek için alt yaş 4’tür ve üst sınır bulunmamaktadır, istenirse 80 yaşında dahi piyano çalmaya başlanabilir. Merkezi bir konumda bulunan piyano kursumuza gelerek, sizlere bu konuda daha ayrıntılı bir bilgi vermek istemekteyiz. Piyano eğitimindeki temel noktalar, piyanoya başlama yaşı ve eğitim süreci ile ilgili aklınıza takılan her soruyu cevaplamaktayız. Bununla birlikte sizlere uygun ödeme seçenekleri de sunmaktayız.

İzmir Piyano kursumuza ulaşım da oldukça kolaydır. Merkezi konumda bulunan eğitim kurumumuz bütün toplu taşıma araçlarına olan yakınlığı ile de sizlere kolaylık sağlamaktadır. Çevre ilçelerden de kursumuza öğrenciler gelmekte, metro, otobüs ve dolmuşlar vasıtasıyla ulaşımlarını sağlayabilmektedirler.


Piyanonun ilk yapımı 17. yüzyıla kadar uzanmaktadır. BartolomeoCristofori tarafından yapılan bu müzik aleti daha ilk günden oldukça ilgi uyandırmış ve sevilmiştir. Ünlü usta bu konuda mekanik sorunların giderilmesi üzerinde de çalışmalar yapmıştır. Ölümüne kadar 20 çeşit piyano yapan Cristofori, bu anlamda piyanoyu bütün dünya ile buluşturan önemli bir isimdir. Piyano ustasının çalışmalarına Alman ve Viyana tarzı mekanikler eklenmiş böylece piyano son halini almıştır.

Piyano genel anlamda 3 parçadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki mekanik balkon, ikincisi alt mekanik ve üçüncü parça da çekiç bloğudur. Alt mekanik ve çekiç bloğu bölümleri de kendi aralarında parçalara ayrılmaktadır. Piyano çeşitleri ise, farklılıklar göstermektedir. Konsol ( duvar) piyano, Elektro piyano, Kuyruklu piyano, Prepared ( Hazırlanmış) piyano, Mekanik piyano ve Pnörmatik piyano bu çeşitlerin isimleridir.

Piyanonun bakımı ve koruması oldukça önemlidir. Özellikle akustik bir piyanoya sahipseniz; bunun büyük bir özenle yapılması gerekmektedir.
Piyano, ısı yayan yerlerin yanına konulmamalıdır. Akort bozulmasına sebep olacağı için yerinin de çok fazla değiştirilmemesi gereklidir. Piyanonun dış temizliğinin mikrofiber bezle hafifçe yapılması gereklidir. İç temizliğin de akordör yardımıyla yapılması önem taşımaktadır. Piyanonun iç aksamları haşereler için yaşam alanlarıdır. Bunu önlemek için bu aksamlara naftalin konulması işinize yarayabilir.

Piyano 88 tuştan oluşmakta ve 226 tel barındırmaktadır. Bu yüzden akort işlemi en zor müzik aletlerinden biridir. Akort işlemi eğiticilerimiz tarafından sizlere özenle gösterilmektedir. Piyano çalarken, ilk başlarda tuşların üzerine notaları yazmanızda bir sakınca görülmemektedir. Piyano çaldıkça ve egzersiz yaptıkça tuşların yerini parmaklarınız ezberleyecek ve o notlara daha fazla ihtiyaç duymayacaksınız.

Piyano kursumuz vasıtasıyla piyano ile ilgili tüm incelikleri yerinde ve doğru olarak görebilirsiniz. Piyanoda nasıl doğru oturulur, parmaklar nasıl doğru tutulur ve ayaklarınızla nasıl doğru kontrol edersiniz, hepsi gösterilmektedir. Piyanoda oturma ve tutuş düzeni çok önemlidir. Kursumuz bünyesindeki eğitmenlerimiz sizlere bu konudaki tecrübelerini yansıtmakta ve iletmektedirler. Bu konuda daha güzel bir performans sergilemek isteyen piyano kursu öğrencilerimize, konusunda usta piyano virtüözlerinin videolarını izlemelerini önemle tavsiye etmekteyiz. Piyanoya başlamanız için önceden bir bilgiye sahip olmak zorunda değilsiniz.Erturgut Sanat olarak, sizlere bu konudaki bilgilerimizi aktarmak bizim görevimizdir.