Gitar Kursu İzmir

Gitar çalmaya en baştan başlamak veya önceden başlayıp gitarda seviyesini ilerletmek, gitarda teknik hakimiyeti sağlamak ya da teknikteki hataları düzeltmek, ister Bach, Vivaldi gibi bestecilerin klasik eserlerininin elektro gitara uyarlamalarını çalmak, isterseniz güncel ve popüler türkçe veya yabancı parçaları çalıp söylemek, rock gitar’ın tekniklerinin inceliklerini öğrenmek, kendi bestelerini yapmak veya beste yaparken gitarı yardımcı bir müzik aleti olarak kullanmak isteyen kişiler için, kişinin beklentileri göz önünde bulundurularak kişiye özel olarak hazırlanmış programlarla derslerimizi işlemekteyiz.

Ne kadar zamanda gitar çalabilirim?

Çok kısa bir zamanda gitar çalabilirsiniz, ya da çok uzun bir zamanda da gitar çalabilirsiniz. Önemli olan gitardan beklentinizdir, ne seviyede ne çalmak istediğiniz önemlidir.  4-6 ay sonunda düzenli bir çalışmayla eğlenceli melodiler çalmaya başlayabilir, gitar çalışmayı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz, aynı zamanda kendinizi başkalarına dinletebilecek hale gelebilirsiniz ama unutmayın ki öğrenmenin bir sonu yoktur.

Başlarken hangi gitarı almalıyım?

Gitar çalmaya başlarken öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Gitar fiyatları 250 TL’den 10.000 e kadar değişmektedir. Bu fiyatların üstünde de gitarlar bulunmaktadır. Gitar için ne kadar ayırabileceğinizi belirledikten sonra çalmak istediğiniz tarza karar vermelisiniz, çalmak istediğiniz tarza uygun bir gitar tercihi yapmak gitardan daha çok zevk almanızı sağlayacaktır. Önerilerin dışında kesinlikle almak istediğiniz gitarı denemelisiniz. Gitara ısınmanız, gitarı sizin beğenmeniz herşeyden önemlidir.

Gitar fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

Gitar fiyatları 250 – 10.000 TL arasında değişmektedir.

Elektro gitar çalmak için önce klasik gitar çalmalı mıyım?

Elektro gitar çalmak için öncesinde klasik gitar çalmanız gerekmemektedir. Bu durum futbolcu ya da basketbolcu olmak için öncelikle atlet olmanız gibi birşeydir.

En iyi gitar markası hangisi?

En iyi gitar markası diye bir şey pek söz konusu bir durum değildir. Bir tane gitar markası söylemek diğer markalara haksızlık etmek anlamına gelecektir. Çalacağınız tarz a göre çok farklı markalarda çok fazla gitar bulunmaktadır. “En iyi” kavramı kişiden kişiye değişeceği için en iyi konusunda verilebilecek her cevap göreceli olacaktır.

Amfi alırken nelere dikkat etmeliyim?

Gitarınız kaliteli olmasa bile kaliteli bir amfiniz varsa gitar tonunuzda iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Evde çalışırken 10-30 watt bir amfi işinizi görecektir, fakat daha büyük mekanlar için böyle amfiler yeterli olmayacak, 30 watt üzeri amfiler gerekli olacaktır. Amfi tercihinde bulunurken almak istediğiniz tona karar vererek bir tercihte bulunmalısınız

Ne kadar gitar çalışmalıyım?

Her gün verimli bir şekilde en az 1 saatinizi ayırmanız gitardaki gelişiminizi hızlandıracaktır. Önemli olan çok fazla değil çok sık çalışmanızdır.

Gitara başlamak için yaş sınırlaması var mı?

Gitar çalmaya engel fiziksel bir probleminiz bulunmadığı sürece gitara başlamak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

Klasik GitarGitar nasıl akord edilir? Akordsuz çalabilir miyim?

Gitarı kesinlikle akord etmeden çalmamalısınız. Akordsuz bir gitara alışmak sesleri yanlış tanımanıza yol açacaktır. Gitar akordu için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Nasıl akord edildiğini öğrenmek için Gitar Akordu yazımızı okuyabilirsiniz.

Gitar tab’ı nedir ve nasıl okunur?

Tab sistemi, gitar’da nota yerine kullanılan basitleştirilmiş ve popüler bir sistemdir. ” Gitar tab okuma ” üzerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Guitar Pro programı nedir, nasıl kullanılır?

Guitar pro, gitar çalımını kolaylaştıran, içinde hem nota hem de tab sistemini barındıran bir programdır. Programın kullanımını ”  Guitar Pro ” yazımızdan öğrenebilir ve aynı adresten guitar pro indirebilirsiniz.

Armoni öğrenmek istiyorum?

Armoni uyumdur, zamanında kulağa güzel gelen şeylerin teorileştirilmiş, kurallaştırılmış halidir. İnsanların gözlerinde büyüttükleri şekilde bir şey değildir. Armoni bilen herkes daha iyi bir gitarist olacak, çok iyi beste yapacak diye bir durum söz konusu değildir. Trafik kurallarını bilmek herkesi çok iyi bir şoför yapmaz, aynı şekilde armoni bilmek de kişiyi çok iyi bir gitarist yapmaz. İşlerinizi kesinlikle kolaylaştırır fakat gözünüzde çok da büyütülmemesi gereken bir unsurdur. Gerektiği kadar vakit ayrılıp düzenli çalışılması gereken bir konudur. Ders çalışır, sınava hazırlanır gibi yazılıp çizilerek çalışılması gerekir fakat bunun yanında sesleri duymak ve uygulamasını yapmak çok önemlidir. Kağıt üzerinde kalan bilgi geçici olacaktır.

Gitar Pedalları ne işe yarar?  Efekt Pedalı almalı mıyım?

Gitar pedalları başlangıç için zorunlu bir ihtiyaç değildir. Gitara efekt katmaya yarar ve büyük bir zenginlik yaratır. Gelişigüzel bilinçsizce alınmaması gereken ekipmanlardır. Çok fazla çeşitlilik gösterirler. Bu yüzden öncelikle pedalın ne işe yaradığı iyice öğrenilmeli sonrasında ise marka model araştırması yapılarak denendikten sonra alınmalıdır. Hangi pedalın ne işe yaradığı öğrenmek için ” Efekt Pedalları ” yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Hızlı gitar çalmak için ne yapmalıyım?

Eğer gitar çalmayı sadece hızlı çalmak olarak görüyorsanız hiç birşey yapmayın. Öncelikle temiz çalmalısınız. Temiz çalmayı başardıktan sonra hızlanmak problem olmayacaktır. Eğer metronom kullanarak düzenli çalışırsanız kesinlikle rahatlıkla hızlanabilirsiniz.

Özellikle serçe parmağım çok zayıf bu parmağı kullanmasam olur mu?

Serçe parmağınız zayıfsa onu güçlendirip işleri kolaylaştırmanız daha doğru bir seçenek olacaktır. Serçe parmağınızı güçlendirmek için özellikle yüzük ve serçe parmağınızı güçlendirecek parmak alıştırmalarını düzenli olarak her gün en az 15-20 dakika ayıracak şekilde metronom eşliğinde çalışmalısınız.

Solak Gitar çalmak yerine sağ gitar çalsam olur mu?

Öncelikle solak gitar denemelisiniz, sonrasında ise sağlak bir gitar. Eğer ikisi arasında bir fark görmüyorsanız sağ gitarların daha çok çeşide sahip olması ve fiyatının biraz daha uygun olması göz önünde bulundurularak sağ gitar tercih etmelisiniz.

Gitara sap ayarı nasıl yapabilirim?

Gitarda sap ayarı ciddiye alınması gereken bir konudur. Gitara zarar vermemek adına bilinçsizce yapılmaması gerekir, bilen bir elin sap ayarı yapması daha sağlık olacaktır. Ama illa ki sap ayarını kendim yapacağım diyosanız ” Gitar Sap Ayarı ” yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İyi bir gitar tonu için neler yapmalıyım?

İyi bir gitar tonu yakalamak süreç gerektiren bir iştir. “İyi ton” diye bahsettiğimiz şey kişiden kişiye değişmektedir. İyi bir gitar tonu yakalamak için tavsiyeler başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gitarda ağaç seçimini neye göre yapmalıyız?

Gitarda ağaç seçimi konusu çok detaylı bir konudur. Öncelikle hangi ağacın hangi tonu verdiğini bilmek gerekmektedir.  Gitar ağaçları yazımızdan faydalanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gitar tekniklerinin kısaltmaları nelerdir? 

Bir çok gitar tekniği bulunmaktadır ve bunlar nota veya tab üzerinde gösterilirken bazı kısaltmalar kullanılmaktadır. İşte o kısaltmalar; Gitar tekniklerinin kısaltmaları

 

Elektro Gitar Kurs Programı

gitar kursu izmir bostanlı

Gitar Kursu İzmir

Aksoy Alaybey Altınyol Atakent Bahariye Bahçelievler Bahriye Üçok Bostanlı Çamlık Cumhuriyet Dedebaşı Demirköprü Denizbostanlısı Doğançay Donanmacı Evka 5 Fikri Altay Girne Goncalar İmbatlı Mavişehir Naldöken Nergiz Örnekköy Sancaklı Şemikler Tershane Tuna Ulukent Yalı Yamaç Yeni Girne Yeni Karşıyaka Zübeyde Hanım, Balçova, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Dikili, Foça, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla