Guitar Pro

Guitar ProGuitar Pro Programı, Arobas Music firması tarafından geliştirilen, içinde, gitar çeşitleri, piyano, davul ve yaylı çeşitleri olmak üzere bir çok midi ses barındıran, çok fonksiyonlu bir midi editörüdür.

Gitar telleri üzerinde basacağınız notaları gösteren bu program sayesinde, tab sistemiyle istediğiniz bir çok parçanın tab’ına internet üzerinden ulaşarak kolayca gitar proçalabilirsiniz. Tab sisteminin nasıl okunduğunu ve çalındığını bilmiyorsanız ” gitar tab nasıl okunur ” yazımızı okuyup tab okumayı öğrenerek işe başlayabilirsiniz.

Bu programda hem notayla hem tab sistemiyle çalışmak mümkün. Başta sadece bir tab editörü olarak tasarlanan programın yeni sürümleriyle çok daha fazlasını yapabilmek mümkün.

Guitar Pro programıyla yazılmış ” .gp ” uzantılı dosyaların dışında midi dosyalarıda Guitar Pro Programıyla çalıştırabiliyoruz.

Sadece indirdiğimiz tabları çalmak değil, istediğimiz şeyleri taba veya notaya dökme konusunda da Guitar Pro Programını kullanabiliyoruz.

Guitar Pro İndir linkine tıklayarak programı indirip deneyebilirsiniz.

Programla ilgili bilgi almak isteyenler takıldığı yerlerde soru sormak isteyenler bize mail adresimiz üzerinden ulaşabilirler.

ultimate-guitar. com adresi üzerinden bir çok yabancı şarkının tabına ulaşabilirsiniz.