Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Majör Gamları ele alacağız..Majör gamlar, en popüler gamlardır ve müziğin kalbinde yer alır. En sevdiğiniz şarkılardan bazılarını çalmayı öğrenmek için majör gamları ​​kullanmakla kalmaz, bir kez ustalaştıktan sonra gitar sololarını doğaçlama yapmak veya kendi şarkılarınızı yazmak için kullanabilirsiniz.

Tüm ana majör ölçekler aynı ölçek formülünü ve aralıklarını kullanır. Ana ölçek düzenini öğrendikten sonra, kök notasından bağımsız olarak herhangi bir majör ölçeğe uygulayabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız? Başlayalım!

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Majör Gamı Ve Aralıkları

Herhangi bir anahtarda majör ölçeğin nasıl oluşturulacağını öğrenmek için, ölçekteki notların her biri arasındaki aralıkları öğrenmeniz gerekir. Aralıklar, iki bitişik nota arasındaki perde farkının başka bir adıdır.

Herhangi bir ölçekte yedi nota olmasına rağmen, her nota her zaman bir öncekinden tam bir adım daha ileride değildir. Gam içerisinde notalar açısından bazı kurallar geçerlidir. Çoğu nota, aralarında tam bir sonik adıma sahiptir. Aralarında yarım adım olan birkaç tane nota bulunmaktadır vardır. İşte bu aralıklar müzikte mükemmelliği sağlamaktadır.

Bir majör gamı ​​çalmak için, gamın 1. (veya kök) notasından başlarsınız:

🎼Tam Aralık 
🎼Tam Aralık 
🎼Yarım Aralık
🎼Tam Aralık 
🎼Tam Aralık 
🎼Tam Aralık 
🎼Yarım Aralık

Diyez ve bemol içermediği için do majör ölçeğini örnek olarak kullanalım ve bu örnekte aralıkları oturtalım:

Gitarda Majör Gamlar

Gitarda bazı yaygın majör gamları nasıl çalacağınızı öğrendikten sonra, işleri bir adım daha ileri götürmek isteyebilirsiniz. Tek seferlik ölçek kalıplarını öğrenmeye karşı gitar klavyesini bir bütün olarak daha iyi kavramanızda yarar vardır..

Do Majör gamını incelemek için Buraya Tıklayın..

Re Majör gamını incelemek için Buraya Tıklayın..

Mi Majör gamını incelemek için Buraya Tıklayın..

Sol Majör gamını incelemek için Buraya Tıklayın..

La Majör gamını incelemek için Buraya Tıklayın..

Si Majör gamını incelemek için Buraya Tıklayın..

Gitarda üzerinde birkaç gamı öğrenmek gitar gelişiminizi yarım ilerletmek anlamına gelir. Gitarda tüm gamları öğrenmek ve öğrendiklerinizi teyit ettirmek için mutlaka bir gitar eğitmeni ile çalışmanızı öneririz. Bu bağlamda Ücretsiz Deneme Derslerimize katılabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerinizi giderebilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!