Erturgut Sanattan gitaristler için harika bir içerik. Bugünkü konumuz Gitarda La Majör Gamı Nasıl Çalınır? İster gitarda yeni olun, ister yıllardır çalıyor olun, la majör gamı ​​çalmak kendinizi ve müziğinizi geliştirmek için harika bir egzersizdir. Majör gamlar bir çok şarkıda kullanılır, bu nedenle bu notaları bilmek müzikal yolculuğunuzda oldukça kullanışlı olacaktır.

Ayrıca gitarda hepsi olmasa da ana gamları öğrenmek, henüz müzik teorisi hakkında fazla bir şey bilmiyor olsanız bile, kulağınızı eğitmenin ve enstrümanınızı daha iyi tanımanın mükemmel bir yoludur. Bu nedenle sizlerle paylaşacağımız gamları sıkı çalışmanızı öneririz

Yazımızda, La majör gamını hangi notaların oluşturduğuna bakacağız ve bu gamı ​​iki pozisyonda nasıl çalacağımızı öğreneceğiz. Diğer pozisyonlardaki la majör gamını ve tüm gamların gitar üzerindeki pozisyonları öğrenmek için hemen bize ulaşın.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve randevu alın.

La majör gamında yedi nota vardır:

🎼 A (La)
🎼 (Si)
🎼 C# (Do Diyez)
🎼 D (Re)
🎼 (Mi)
🎼 F# (Fa Diyez)
🎼 G# (Sol Diyez)

La majör gamını gitarınızın klavyesinde birçok farklı yerde çalabilirsiniz. Nereden başlarsanız başlayın, La majör gamı her zaman aynı yedi notaya içerecektir. Şimdi gitarda La majör gamı ​​çalmak için öğrenmeniz gereken farklı pozisyonlara ve parmak yerleşimlerine bir göz atalım.

Gitarda La Majör Gamı

Açık Pozisyon

Gitarda La Majör Gamı Nasıl Çalınır?

La majör gamını açık konumda düzgün bir şekilde çalmak için, ilk perdede notalarda işaret parmağınızı, ikinci perdede notalar için orta parmağınızı, üçüncü perdede notalar için yüzük parmağınızı ve dördüncü perdede notalar için serçe parmağınızı kullanın.

4. Pozisyon

Gitarda La Majör Gamı Nasıl Çalınır?

La majör gamını 4. konumda çalmak için işaret parmağınız dördüncü perdede olacak şekilde elinizi yukarı kaldıracaksınız. Bu gam, orta parmağınızla E telinin beşinci perdesinde başlar. Altıncı perdedeki notlar için yüzük parmağınızı ve yedinci perdedeki notlar için serçe parmağınızı kullanın.

Tavsiye

La majör gamını ezberlemek ve bu gamda ustalaşmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu gamı ​​tekrar tekrar çalmaktır. Acele etme! Bunun yerine, her notanın temiz bir şekilde basıldığından ve doğru parmak yerleşimini kullandığınızdan emin olun. Parmaklarınız güçlendikçe ve gamın gitar üzerindeki deseni daha tanıdık hale geldikçe, biraz daha hızlı çalmaya başlayabilirsiniz. Çalarken zaman kazanmanıza yardımcı olması için gam çalma alıştırması yaparken metronom kullanmayı deneyin.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz. Erturgut Sanat Merkezi Gitar Kursu