Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için En İyi 10 Eskiz Kalemini ele alacağız.. Kalem seçimi resim sanatına yeni başlayanlar için her zaman büyük bir soru işareti olmuştur. Bu yazımızda sizlerle bilikte bu soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Listemizi sanatçıların röportajlarında ve listelerinde bulunan marka ve modeller dikkate alınarak oluşturduk.

Resim Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

En İyi 10 Eskiz Kalemi

DERWENT ORTA GRAFİK

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller Derwent’in ürettiği çok çeşitli derecelerle dolu farklı setlerde mevcuttur. Konunuza bağlı olarak yumuşak, orta ve sert setler arasında seçim yapabilirsiniz. Kullanıcılar, kalemlerin düz bir şeklin yanı sıra bir noktaya kadar keskinleştirilmesinin kolay olduğunu belirttiler. Bu, ayrıntılı çalışmanın yanı sıra iyi bir gölgeleme de sağlar. 

STAEDTLER MARS LUMOGRAPH

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Birçok sanatçı, Staedtler’in çizim kalemleri yelpazesine güveniyor. Mars Lumograph, tutarlılığı markaya güven veriyor. Detaylı çalışmalar için harika bir araçtır. Ayrıca temiz bir şekilde silinir, yani kağıt üzerinde başıboş lekeler bırakmazsınız. Staedtler’in standart seti 6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H çizim kalemleri sağlayarak onu son derece çok yönlü hale getirir. Sanatçı ve sanat eğitimcisi Mike Sibley , “Staedtler Lumograph’ı 30 yılı aşkın süredir profesyonel olarak kullanıyorum ve bu süre içinde daha iyisini bulamadım” diyor.

LYRA REMBRANDT ART DESIGN PENCILS

En İyi 10 Eskiz Kalemi

İyi kalemleri sayarken Lyra Art Design Pencils’ı es geçemezsiniz. Grafit, teknik çizim için çalışacak kadar serttir ve mevcut 17 farklı seçenek ile hiçbir gölgelendirme sıkıntısı yaşamazsınız. Bir yorumcu şöyle yazıyor: “Çizim için en iyi kalemler. Pürüzsüz ve karıştırılması kolay yüksek kaliteli grafit. Tüm sanat ihtiyaçlarınız için çok çeşitli sertlikler.”

FABER-CASTELL 9000

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Faber-Castell, yüksek kaliteli sanat malzemeleriyle tanınan bir Alman markasıdır ve  Faber-Castell 9000 Grafit Eskiz kalemleri de bir istisna değildir. Marka, çeşitli derecelerde setler yapar veya her sınıfta tek paket kalem satın alabilirsiniz. Tutarlılıkları ve dayanıklılıkları ile bilinirler, kolayca keskinleşirler ve çoğu zaman kırılmazlar. Ayrıca, Faber-Castell’in kullanışlı kutusu, kalemleri son derece taşınabilir hale getirir. Tarz veya beceri düzeyi ne olursa olsun, bir sanatçının favorisi olmaları şaşırtıcı değil.

TOMBOW MONO PROFESYONE

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Japon üretici Tombow , yüksek yoğunluklu kalemleriyle tanınır, bu da kolayca keskinleştikleri ve uçlarının daha uzun süre kaldığı anlamına gelir. Tombow Mono’nun koyu çizgileri neredeyse mürekkebi taklit edebilir, bu da onu çizgi çalışmasına ve izlemeye odaklanan sanatçıların favorisi haline getirir.

CRETACOLOR MONOLİTH WOODLESS

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Ahşapsız kalemler biraz daha pahalıya mal olabilir, ancak genellikle tipik ahşap kaplı kalemlerden daha uzun süre dayanırlar. Cretacolor ağaçsız kalemler gölgeleme için mükemmeldir ve içlerindeki grafit suda çözünür, sayfa üzerinde yumuşak yıkamalar oluşturmanıza olanak tanır. Creatacolor’un kiti ayrıca yoğrulmuş bir silgi ve kalemtıraş ile birlikte gelir ve size ihtiyacınız olan tüm araçları tek bir kutuda sunar.

PRİSMACOLOR ABANOZ

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Prismacolor Ebony Grafit 2B, zengin, kadifemsi hatları için güzel bir seçimdir. Kolayca bükülebilir ve yumuşak olmalarına rağmen simsiyah çizgiler oluşturmazlar. Yumuşaklıkları nedeniyle sık sık keskinleştirmeniz gerekir ve çoğu kişi, kömür kullanmadan elde edilmesi zor olan gölgeleme için söz konusu kaleme minnettar.

ARTEZA

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Bu 12 kalem seti, eskiz için ihtiyaç duyacağınız tüm derecelendirmeleri kapsar. Kapsamlı kit, 6B’den 4H’ye kadar kalemler içerir ve size hızlı, el hareketleriyle yapılan vuruşlardan daha hassas sanat eserlerine kadar her tür çizimi tamamlamak için gereken aralığı sunar. ARTEZA, “grafit uçlarını kırılmaya karşı ekstra dayanıklı hale getiren özel bir bağa” sahip olduklarını ve ucun uzun süre dayanacağını söylüyor.

PALOMİNO İNCİ KALEMLER

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Yeni olmasına rağmen, California merkezli Blackwing markası şimdiden illüstratörlerin favorisi haline geldi. Palomino İnci kalemler yazı ve hat çalışma için idealdir orta sertlikte bir düz Japon grafit çekirdeğe olan zarif bir beyaz gövde bulunmaktadır.

CARAN D’ACHE GRAPHİTE LİNE

En İyi 10 Eskiz Kalemi

Fiyattan korkmayın. Caran D’ache , çizimlerini geliştirmek isteyen ciddi eskizciler içindir. İsviçre’nin tek kalem üreticisi olan marka, işleri doğru yapmak için titiz çalışmalar yürüttü ve bu da onları birçok sanatçının favorisi haline getirdi. Bu hediye seti size 15 grafik kalem, 3 suda çözünür grafit kalem ve aksesuarlar verecek. Bazıları, piyasadaki en iyi çizim kalemleri olduklarını ve bir kez denediğinizde asla geri vazgeçemeyeceğinizi söylüyor.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!