Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Re Majör Gamı Nasıl Çalınır? konusunu ele alacağız.. Re majör gamı, çeşitli müzik türlerinde, eski ve yeni popüler şarkılarda sık kullanımı nedeniyle yeni başlayan gitaristlerin öğrenmek istediği önemli bir gamdır. Diğer gamlar gibi, re majör de öğrenmesi kolaydır. Aynı zamanda, ister cover çalın kendi müziğinizi yaratın, müzik eğitiminize hızlı bir başlangıç ​​yapmak için harika bir gamdır.

D majör gamında yedi nota vardır:

🎼 D (Do)
🎼 E (Mi)
🎼 F# (Fa Diyez)
🎼 G (Sol)
🎼 A (La)
🎼 B (Si)
🎼 C# (Do Diyez)

⚠️ Eğer si minör gamına bakarsanız, re majör gamıyla aynı notalardan oluştuğunu olduğunu fark edersiniz. Bu benzerlik si minör gamını, re majör gamının ilgili minörü yapar. ⚠️

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Gitarda Re Majör Gamı

Re majör gamını gitarda yürümenin birkaç yolu vardır. Yazımızda, gamı çalmanın daha yaygın iki yoluna odaklanacağız. Re majör gamını hem açık pozisyonda hem de 6. pozisyonda nasıl çalacağınızı göstereceğiz.

Açık Pozisyon

Gitarda Re Majör Gamı Nasıl Çalınır?

Re majör gamını açık konumda çalmak için, ikinci perdede işaret parmağınızı, üçüncü perdedeki notalar için orta parmağınızı ve dördüncü perdedeki notalar için yüzük parmağınızı kullanın.

6. Pozisyon

Gitarda Re Majör Gamı Nasıl Çalınır?

Re majör gamını altıncı pozisyonda çalmak için işaret parmağınız yedinci perdede, orta parmağınız sekizinci perdede, yüzük parmağınız dokuzuncu perdede ve serçe parmağınız onuncu perdeye yerleştirin. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz. Erturgut Sanat Merkezi Gitar Kursu