Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Mi Majör Gamı Nasıl Çalınır? konusunu ele alacağız.. Mi Majör gamları gibi gamlar ezberlemek ve bunları gitarda çalmanın çeşitli yolları bilmek müzik teorisi bilginizi genişletmenize yardımcı olabilir. Belirli bir gamın notalarını bilme konusunda daha güçlü bir temel geliştirmek sevdiğiniz şarkıları çalmanıza veya kendi şarkılarınızı yaratmak için size yardımcı olabilir.

E majör gamında yedi nota vardır, bunlardan dördü arızalı ve üçü doğal notalardır: 


🎼(Mi)
🎼F# (Fa Diyez)
🎼G# (Sol Diyez)
🎼A (La)
🎼B (Si)
🎼C# (Do Diyez)
🎼D# (Re Diyez)

⚠️Mi majör gamındaki notaların do diyez minör gamındaki notalarla aynı olduğunu olduğunu fark edebilirsiniz. Bu benzerlik, do diyez minörünün mi majörünün ilgili minörü olduğu anlamına gelir.⚠️

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın..

Gitarda Mi Majör Gamı

Açık Pozisyon

Gitarda Mi Majör Gamı Nasıl Çalınır?

Mi majör gamını açık konumda çalmak için, ilk perdedeki notalar için işaret parmağınızı, ikinci perdedeki notalar için orta parmağınızı ve dördüncüdeki notalar için serçe parmağınızı kullanmalısınız.

Normalde üçüncü perdede notaları çalmak için yüzük parmağınızı kullanmalısınız ancak mi majör gamının açık konumunda üçüncü perdede nota olmadığı için burada yüzük parmağınızı kullanmanıza gerek kalmayacak. Serçe parmağınızı dördüncü perdede kullanmak, dördüncü perdede notaları çalmak için yüzük parmağınızı uzatmaktan çok daha kolaydır

4. Pozisyon

Gitarda Mi Majör Gamı Nasıl Çalınır?

Mi majör gamını dördüncü pozisyonda çalmak için dördüncü perdede işaret parmağınızı, beşinci perdede orta parmağınızı, altıncı perdede yüzük parmağınızı ve yedinci perdede serçe parmağınızı kullanmalısınız.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz. Erturgut Sanat Merkezi Gitar Kursu