Yazarlık birçok dalı bulunan geniş bir alandır. Keza yazarlık kurslarında yazarlığın dalları ayrı ayrı işlenmektedir. Yazarlığın alt dalları yazarlık derslerinde metotlarıyla birlikte ayrı ayrı incelenmektedir.

yazarlık-kursu-izmirYazmak günümüzde bir çok insanın başvurduğu ve yavaş yavaş bir meditasyon haline gelen bir eylemdir. Bir çok insan hobi olarak kendine veya gelecekte çocuklarına veya gelecek nesillere bir yazılı eser bırakmak ister. Bu eserlerde edindiği tecrübeleri, acıları, sevinçleri, mutlulukları işleyerek yaşadıklarını ölümsüz kılmayı ister. Ancak daha iyi yazmanın elbette bir yolu vardır. O da doğru tekniklerle yazmak istediklerimizi kağıda aktarmaktır.

Şimdi yazarlık kurslarını tek tek ele alarak her biri hakkında ayrıntılı bilgi verelim.

Yazarlık Kursu Hakkında Bilgiler

Dramatik Yazarlık genellikle en çok başvurulan yazarlık dalıdır. Üniversitelerde alanları bulunan ve güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları kapsamında yer almaktadır dramatik yazarlık kurslarımız alanında uzman eğitmenler tarafından sonra derece titizlikle işlenmektedir. Bu alanda öykü, deneme, diyalog gibi yazıların öz ve biçim bakımından değerlendirilmeler yapılarak işlenmektedir.

Yazarlık Kursu Nedir?

Yazarlık Kursu

Roman atölyesi bu yazarlık kursumuzda daha çok roman karakteri ve olay örgüsü oluşturma, ortam çözümleme gibi çalışmalar yapılmaktadır. Daha sonra tema belirleme ve romanı oluşturan ögeleri teker teker ele alarak derslerimiz işlenmektedir.

Yaratıcı Yazarlık en kapsamlı yazarlık kursları arasında gelmektedir. Öykü oluşturma, tema incelemeleri, karakter tahlili gibi çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda Senaryo yazarlığı, dramatik yazarlık ve öykü yazarlığını da bünyesinde taşımaktadır. Genellikle senaryo ve metinlerin oluşumunda ki yapı taşlarını ele alır.

Eğer aklınızdaki “yazarlık” ile ilgili daha farklı bir şeyse o konuda da size yardımcı olmak isteriz. Her bireye özel olarak hazırlanan ders programlarımızla herkesin beklentisini karşılamak için buradayız.

Yazarlık kursu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazarlık kursu izmir sayfamızdan alabilirsiniz.