Kusursuz Bir Düğün Dansı İçin Öneriler

Hayatınızda unutmamayı, güzel ve kusursuz olmasını isteyeceğiniz sayılı günlerden biri olan düğününüzde, dillere destan ve akıllara kazınacak bir düğün dansı olsun istemez misiniz?

Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Düğünüm için nasıl dans gösterisi planlayabilirim?

♦ Düğün dansı hizmetleri nasıl oluyor?

♦ Düğün dans hizmeti nedir?

♦ Düğün dansımızın güzel olması için neler yapabilirim?

Kusursuz Düğün Dansı İçin Tavsiyeler

merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum soruların ve aklınızda oluşabilecek tüm soruların cevaplarını alacağınız bir makale hazırladık. Düğün dansı konusunda öğrenmediğiniz herhangi bir şey kalmayacak. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Dans İçin Müzik Seçimi

Düğün Dansı İçin Müzik Seçimi

Tüm davetlilerin anlayacağı bir dilden bir şarkı seçmelisiniz ancak klasikleşmiş ve artık “marş” olarak nitelendirilen şarkılardan kaçmalısınız. Düğündeki ambiansa uygun bir romantiklik barındıran şarkılardan öneririm. Genelde her sene 1-2 tane bu sınıfa uyan şarkılar çıkar, eğer internetten bir araştırma yaparsanız, istediğinizi şarkıyı bulacağınıza eminim. Araştırabileceğiniz şarkı türlerini şöyle listeleyebilirim;

♦ Bulunduğunuz sene + romantik dans şarkıları

♦ Eski klasik dans şarkıları

♦ Düğün dansı için şarkılar


Dans İçin Ayarlanan Koreografileri Çalışmak

Dansınıza Düzenli Olarak Çalışmalısınız

Bu adıma zaman ayırmak çok önemli. Eğer hazırlanmış olan dans koreografisini iyice anlayıp, öğrenmezseniz sahneye çıktığınızda güzel bir görüntü oluşmaz. Çok çalışmalı ve o koreografiyi ezberlemelisiniz hatta ezberledikten sonra kalan sürelerde de doğaçlama olarak hareketler ekleyebilecek konuma gelmelisiniz. Gelinin, dans provaları esnasında topuklu ayakkabı giymesini öneririz çünkü düğün esnasında ayağında topuklu ayakkabı olacak, eğer topuklu ayakkabı ile dans etmeye alışamazsa sahnede afallayabilir.


Dans Sırasında Gergin Değil Güler Yüzlü Olun

Dans Ederken Eğlenin

Tamam, o kadar çalıştınız ve gerginsiniz fakat orada bu hislerinizin yüzünüzden okunmaması lazım. Gayet kendinizden emin bir şekilde anı çıkarttığınızı düşünmeleri lazım. Gerçi doğru bir yerle, doğru bir şekilde çalıştıysanız, dans esnasında üstünüzde ne gerginlik olur ne heyecan. Bu sizin en mutlu günlerinizden biri, mutlu olun!


Kusursuz Bir Düğün Dansı İçin Neler YapılmalıBugün sizlerin düğünü için muhteşem dans nasıl hazırlanır konusunda araştırmalar yapıp size sunduk.

Yukarıda yazmış olduklarımızı dikkate alırsanız, kusursuz bir düğün dansı hazırlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Umarız o güzel gününüzde yapacağınız düğün dansına bir katkıda bulunmuşuzdur. Mutlu olun!