Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Hizmetimiz

Bugün sizlere yıllardır sunduğumuz hizmetlerden biri hakkında yazı hazırladık. Güzel sanatlara hazırlık kursu. Güzel sanatlara hazırlık kurslarımız hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacağımız yazımıza hoş geldiniz.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Hizmetimiz

Aklınızda şu sorular mı var;

 • Güzel sanatlara hazırlık kursu nedir?
 • Güzel sanatlara hazırlık kursu nasıl işliyor?
 • Güzel sanatlara hazırlık kursunda neler yapılıyor?
 • Güzel sanatlara hazırlık kursu hizmetinde neden Erturgut Sanat Merkezi?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm sorularınızın cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nedir?

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nedir?

Güzel sanatlara hazırlık kursu; profesyonel kişiler ve yöntemler ile profesyonel bir ortamda sizleri güzel sanatlar sınavına hazırladığımız bir kurs hizmetidir. Hatta sadece güzel sanatlar sınavına değil, sizleri güzel sanatlarda istediğiniz bölümün derslerine de hazırlıyoruz. Eğer yeterli bir insansanız, kazanma ihtimalinizi çok fazla arttırdığımız için sanki okula girmişsiniz gibi derslere bile hazırlayacak vaktimiz oluyor. Kısacası; sizin güzel sanatlar sınavını kazanmanıza yardımcı olacak, istediğiniz bölümle alakalı eğitimler verilen bir kurstur güzel sanatlara hazırlık kursu. Nasıl ki okuma yazmayı profesyonel bir şekilde öğrenmek için ilk okula gitmeniz gerekiyor ise, sanat ile uğraşmayı, sanatçı olmayı öğrenip, güzel sanatlar okullarına girebilmek için de güzel sanatlar kurslarına dahil olmalı, düzenli ve disiplinli bir şekidle eğitim almalısınız.


Güzel Sanatlara Hazırlık Kursunda Neler Yapılıyor?

Güzel-Sanatlara-Hazırlık-Kursunda-Neler-Yapılıyor

Güzel sanatlara hazırlık kurslarında tam anlamıyla bir sınava hazırlık sürecine girilmektedir. Sıradan bir güzel sanatlara hazırlık kursunda izlenilen aşamalar şunlardır;

 • Seçilen bölüme göre hazırlık planı yapılması. Eğer plansız bir şekilde çalışmaya başlarsanız, kendinizi hiç bir şekilde geliştiremezsiniz. Kendinizi geliştirebilmek, bir çok şeyi aynı anda öğrenebilmek ve profesyonel olabilmek için düzenli, disiplinli ve doğru bir şekilde eğitim almalısınız. İşte bu yüzden güzel sanatlar kurslarına gitmeli, o tecrübeleri edinmelisiniz.
 • Plan doğrultusunda derslerin işlenmesi. Kendi başınıza olsanız, günlük yaşantınızda oluşan gelişmelerden dolayı mutlaka çalışma saatlerinizde değişimler, düzensizlikler görülecektir fakat güzel sanatlar kursunda böyle bir şey söz konusu değildir. Eğer eğitimi almak ve disiplinli olmak istiyorsanız, bu eğitimi bu şekilde alabileceğiniz en doğru yer güzel sanatlar kursudur çünkü sizin aksinize, güzel sanatlar kurslarının zorunlu ve belirli çalışma saatleri mevcuttur. Eğer bu kursları hiç kaçırmadan takip ederseniz, kendinizi çok güzel ve profesyonel bir şekilde geliştirirsiniz fakat bu kurslara katılmaz, sürekli ekerseniz, sınava girdiğinizde, kurslara gitmemenizden dolayı oluşan eksikleriniz öğretmenler tarafından hemen anlaşılır.
 • Sınava az bir süre kala hızlandırılmış çalışmaların yapılması. Hızlandırılmış çalışmalar, kendinizi test edebilmek, nerede olduğunuzu görebilmek ve bir çok şeyi hızlıca öğrenebilmek için uygulanabilecek en önemli etkinliktir. Evde, kendi başınıza bunu yapmanız çok zor olacağı için bir güzel sanatlar kursuna gitmeniz, hızlandırılmış eğitim kısımlarına katılmalı, bu sürece dahil olmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Hizmetinde Neden Erturgut Sanat Merkezi?

Güzel-Sanatlara-Hazırlık-Kursu-Hizmetinde-Neden-Erturgut-Sanat-Merkezi

Erturgur Sanat Merkezi’ndeki “Güzel Sanatlara Hazırlık kursu”nda yapılanlar ise şunlardır;

 • Öğretmenimiz ve öğrencimiz arasında, seçilen bölüm hakkında konuşmalar gerçekleştirilerek, istenilen bölüm konusunda emin olunmasını sağlamak veya emin değilse emin olabileceği bir bölüme yönlendirmek. Her insanın yetenekli olduğu bazı şeyler vardır. Kimisi müziğe, kimisi resime, kimisi heykele yeteneklidir. Bunları ortaya çıkartabilmek için, öğrencinin kendi başına hepsini denemesi güç ve maaliyetli bir durumdur fakat biz, sizler için bu aşamayı üstleniyor ve sizlere hangi konuya daha çok yeteneğiniz olduğunu söyleyebiliyoruz. Bunun olması ile birlikte kendinizi ve sanatçı yanınızı daha rahat anlayabiliyor ve kendinizi ona göre yönlendirerek, isteyebileceğiniz güzel sanatlar bölümlerini rahatça bulabiliyorsunuz.
 • Bölüm konusunda karar kılındıktan sonra, Erturgut Sanat Merkezi’nde ders alıp o bölüme okumaya girenler ile bir görüşme yapılıp, onun girdiği sene de sorulan sorular hakkında derinlemesine ve düzenli bir şekilde bir araştırma yapılması gerçekleşir. Güzel sanatlar okullarında var olan soruların, sınav sistemlerinin bilgilerini kendi başınıza alabilmeniz için o okullara girmiş en az 3-4 kişi tanımanız gereklidir fakat bu herkesin yapabileceği bir durum olmadığı için, bizim öğrencilerimizin fikirlerinden yararlanabiliyorsunuz. Daha önceden bizden güzel sanatlara hazırlık kursu almış ve okullara başarılı şekillerde girmiş kişiler ile yaptığımız görüşmeler dahilinde sizlere bilgilendirme sağlayıp, sonrasında bu bilgilere göre eğitim vermeye devam ediyoruz. Aynı zamanda bundan dolayı her bilgiye hakim, bütün süreçte bilinçli bir öğrenci oluyorsunuz.

Ön-Sınavların-Hazırlanması

 • Yapılan araştırmalar sonucunda öğretmenimiz tarafından oluşturulmuş genel bir sınav hazırlanması. Kendinizi deneyebilmeniz için, önceden sınavlara girmeniz çok önemlidir. Gerçek sınava girdiğinizde başaramazsanız bir sene daha beklemek, hazırlanmak ve zorlanmak durumunda kalırsınız fakat biz, sizler için önceden güzel sanatlar sınavları düzenleyip, kendinizi aşağı yukarı denetlemenize, gelişiminizi ve olduğunuz konumu gözetleyebilmek için olanaklar sunuyoruz. Sınava girmeden önce kendinizi denemek hem eksiklerinizi ortaya çıkartır hem de özgüveninizi yerine getirir. Eğer eksikleriniz var ise bu eksiklerin giderilebilmesi için çok güzel bir fırsat iken, hiç bir eksiğiniz yok ise sınava psikolojik olarak rahat girebilmenize olana sağlar.
 • Öğrencinin, bölüm için sahip olduğu “artı”larını ve “eksi”lerini tespit edip, artılarını arttırmak, eksilerini yok etmeye çalışmak. Dediğimiz gibi herkesin artıları ve eksileri vardır. Bunları belirleyip artıları arttırmak, eksileri azaltmak bizim görevimiz.
 • Öğretmen tarafından, artı ve eksiler doğrultusunda bir çalışma planı hazırlanması. Öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen çalışma programları dahilinde her şeyi çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.
 • Öğretmenin kendi hazırladığı sınavı başarı ile sonuçlandırabileceği şekilde öğrenciye çalışmalar yaptırılıp, öğrencinin fazla sayıda ödeve tabi tutulması. Ödevler, okulda verilen ve sıkıcı olan şeyler kavramından çıkıp, sanatsal “iş”ler olarak sizlere sunulacak ve hem kendinizi denemenize, hem de öğrendiklerinizi tekrar etmenize yarayacak.
 • O sınavı başarı ile sonuçlandırdığı takdirde bir de aynı sınavı, Erturgut Sanat Merkezi’ndeki rastgele seçilmiş insanlar ve diğer öğretmenler tarafından oluşturulmuş jüri karşısında gerçekleştirilmesi (Bunun sebebi şudur; gerçek sınava girdiğinde karşısındaki insanların hiç birini tanımayacağı için heyecanlanacaktır, dolayısıyla bizim bu yaptığımız, onu o sınavın gerçeğine hazırlamak içindir)

Ön-Sınavların-Başarı-ile-Sonuçlanması

 • Bu sınavıda başarı ile sonuçlandırırsa gerçek sınava çalışmak için hazırlıklara geçiyoruz. Önceden belirlediğimiz sınavlardan başarı aldıktan sonra zor çalışma süreci sizi bekliyor olacak. Gerçekten sizi zorlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağımız, sizin sınırlarınızı zorlayacağımız, belki de sinirleneceğiniz bir çalışma sürecinden bahsediyoruz.
 • Sınava az bir süre kala hızlandırılmış bir eğitim ile bütün sene çalıştıklarımızı, kafa karıştırmayacak şekilde tekrar çalışma yapılması. Hızlandırılmış sürece geçtiğimiz bu kısımda sizin kendinizi tekrar etmeniz ve farkına varmanız için her şey yapılacak.

Bugün sizlere yıllardır sunduğumuz hizmetlerden biri olan güzel sanatlara hazırlık kurslarımız hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacağımız yazımıza hoş geldiniz.İşte yukarıda yazmış olduklarımdan dolayı Erturgut Sanat Merkezi doğru bir tercih olacaktır. Çünkü biz, bir iş yapılıyor ise o işin profesyonel olarak tam ve doğru bir şekilde yapılması gerektiğine inanırız ve bu doğrultuda çalışırız. Yıllardır süregelen prensibimiz bu yöndedir.

 

 

Eğer sanat tarihi hakkında ilginç bilgileri okumayı seviyorsanız, daha önce hiç duymadığınıza emin olduğumuz, okurken şaşıracak, okuduktan sonra ise arkadaşlarınıza anlatmak için sabırsızlanacağınız “Sanat Tarihinden Bilmediğiniz 15 Şaşırtıcı Gerçek” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.