Uygun Fiyata Yan Flüt Satın Almaya Yardımcı Rehber

Eğer bir yan flüt satın almak istiyor fakat hangi yan flütü satın alacağınıza karar veremiyorsanız, bu rehber tam da size göre. Eğer aklınızda şu sorular var ise;

Hangi yan flütü satın almalıyım?

♦ Hangi yan flüt markalarını tercih etmeliyim?

Başlangıç seviyesi için hangi yan flüt satın alınmalı?

Hangi yan flüt satın alınırsa bana daha uygun olur?

Hangi Yan Flütü Satın AlmalıyımYukarıda bulunan soruların hepsinin ve oluşabilecek diğer soruların cevapları bu yan flüt satın alma rehberinde. Sizin için en uygun yan flütü, en uygun fiyata satın almanıza yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra kendiniz için gerçekten en uygun yan flütü, en uygun fiyatlara, doğru bir araştırma sayesinde kavuşabileceksiniz. Bir müzisyen adayı olarak kendinize en doğru enstrümanı alarak bu işe başlamanız, müzik dünyasının kapısını size en uygun olan yan flütü, en uygun fiyatlara alarak, kaliteli bir yan flüt ile açarsanız kendiniz ve müzik hayatınız için en iyi başlangıcı yapmış olursunuz. Çoğu müzisyen ya çok “dandik” ya da çok kaliteli fakat bütçesine uygun olmayan, çok pahalı yan flütler ile müziğe başlarlar ve çoğunun heves olarak kalır, aynı zamanda yan flütü satmak zorunda kaldıklarında aldıkları fiyatın en az %30 daha azına satmak durumunda kalırlar ki bu da müzikten soğumak için insanların kendilerini kandırabildikleri en iyi yoldur. Biz bu yazımızda bunun olmamasını, müzik dünyasının kapısını size en uygun olan yan flütü, en uygun fiyatlara alarak, kaliteli bir yan flüt ile açarsanız kendiniz ve müzik hayatınız için en iyi başlangıcı yapmanız için bu rehberi hazırladık. Dilerseniz rehberimize geçelim;

Bütçe Belirlemek

Bütçenizi Ayarlayın

Öncelikle yapmanız gereken şey, satın alacağınız yan flüt için belirli bir “maksimum” miktarı belirlemek. Bunu yapıp, bir fiyat aralığı belirlediğinizde, alabileceğiniz yan flüt marka ve model seçenekleri kısıtlanacak ve azalacaktır. Dolayısıyla, kolay seçim yapabilmeniz için ilk adımınızı atmış olacaksınız. Piyasada 200 liradan 5000 liraya kadar yan flüt olduğunu var sayarsak, bir bütçe belirlemediğiniz takdirde önünüzde binlerce seçenek olacak. Fakat fiyat aralığı belirlediğinizde bu seçenekler ortalama 100’e düşecektir ki 100 seçenek arasından seçim yapmak 1000 tane arasından seçim yapmaktan iyidir. Bütçe belirlemeden yapılan bir alışveriş, sadece enstrümanlar için değil, her türlü alış verişte sizi zarara sokacak bir durumdur. Cebinizdeki parayı, gelirlerinizi, giderlerinizi belirlemeden bir alış veriş yapmak hem enstrümandan soğumanıza hem de hayatınızı zorlaştırmanıza sebebiyet verecektir. O ay ki durumunuza göre keyfi harcamalara ayırabileceğiniz paranızı belirlememek, ya çok kalitesiz ya da çok kaliteli fakat çok pahalı bir yan flüt almanıza sebebiyet verir ki bunların ikisi de çok güzel değildir. Bu ikisinin ortasını yani; hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir yan flüt satın alabilmek için bir bütçe belirlemeli, limit koymalı ve bir fiyat aralığı belirlemelisiniz. Aynı zamanda bunu uygulamamak, seçeneklerinizi, dünya üzerinde bulunan tüm yan flütler ile sınırlandıracağı için işin içerisinde çıkmanız imkansız olacaktır. Fakat bir bütçe belirlerseniz hem cebiniz yanmaz hem de seçeneklerinizi kaliteli bir şekilde daraltarak istediğiniz fiyata, gerçekten kaliteli ve size gerçekten uygun bir yan flüt satın alabilirsiniz.


Marka Araştırması Yapmak ve Marka Belirlemek

Marka Araştırması Yapın

Bu aşama da sizin seçeneklerinizi azaltmaya yönelik bir aşamadır. Piyasada güvenilebilir ve geçmişi dolayısıyla tecrübesi olan yan flüt üreten markaları belirlemek sizin seçenekleriniz azaltırken, gönül rahatlığıyla yan flüt satın almanızı da kolaylaştıracaktır. Ben sizin için en güvenilir 8 yan flüt üretici markalarını ve bu markaların başlangıç seviyeleri için üretmiş oldukları yan flüt modellerini aşağıya listeledim;

Yamaha : YFL-221N Standard Flute/Yamaha YFL-221 Standard Flute

Azumi By Altus : Azumi AZ 3000RBS

Pearl : Pearl Quantz 505E Flute

Jupiter : Jupiter 313S Prodigy Model

DiMedici By Jupiter : Jupiter DiMedici 911 RBSO Flute

Trevor James : Trevor James 10X2E Flute/Trevor James P3CPO “Privilege” Series 3

Armstrong : Armstrong Model 102 Flute/Armstrong Model 104 Flute

Gemeinhardt : Gemeinhardt Model 2SP Flute

Yan-Flüt-Seçeneklerini-Daraltmak

Bu markalar arasından kendinize bir kaç marka ve model belirleyerek seçenekleriniz daha çok daraltabilirsiniz. Bu markalar arasında tercih yapmanızı kolaylaştıracak bir kaç yöntem söylemem gerekirse;

♦ Bu markaların bazı modellerinin Türkiye’de satışı bulunmamaktadır.

♦ Daha rahat ulaşabileceğiniz markaları tercih etmeniz.

♦ Bu markalar arasından daha önce bir yan flüt satın alıp kullanmış tanıdıklarınıza sorarak o markalar hakkında fikir sahibi olup elemeler yapabilirsiniz.


Flüt Kalitesi Ve Yapıları

Hangi Yan Flütü Satın AlmalıyımÖncelikle bir flütün kaliteli olup olmadığını nasıl anlayabileceğinizden bahsedeyim; İlk olarak flütün üretiminde kullanılan malzemeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer Flüt, gümüş kaplama veya gümüş değilse o flüt çok da kaliteli değildir. Piyasada bakır, çinko ve metal alaşımlardan üretilmiş yan flütlerde mevcut, o yan flütlerle de icra yapabilirsiniz fakat, gümüş ve gümüş kaplama ile üretilmiş bir flüt hem daha güzel ses ve hissiyat verir hem de daha kaliteli ve uzun ömürlü olur.

Yan-Flütün-Yapısı

Şimdi gelelim yapılarına; Yan flütler delikli ve deliksiz perde olmak üzere ikiye ayrılırlar. Yeni başlayanlar için önerebileceğimiz yan flütler deliksiz flütler olacaktır, çünkü flütün deliğini parmağınızla tam olarak kapatamazsanız ne yazık ki tam olarak ses elde etmeniz imkansızlaşır. Yeni başladığınız için öncelikle parmaklarınızın alışması gereklidir, dolayısıyla deliksiz bir flüt satın alarak parmaklarınızı hem alıştırmış olursunuz hem de öğrenmeniz kolaylaşır. Seviyisenizi ilerlettikten sonra tabi ki de delikli yan flütler de satın alabilirsiniz.


Karar Verdiğiniz Modeli Denemek

Satın Almaya Karar Verdiğiniz Yan Flütü DeneyinHer alışverişte olduğu gibi, bir ürünü satın almadan önce deneme hakkınız vardır. Nasıl ki bir kıyafet alırken, üstünüze oluyor mu, defosu var mı, rahat olacak mı diye deniyorsanız, yan flüt satın alırken de aynı özeni göstermelisiniz. Çünkü bir yan flüt, bir tişörtten daha uzun süre sizinle birlikte olacak. Eğer yan flüt kurslarının nasıl işlediği konusunda endişelerin varsa, “Yan Flüt Dersi” isimli yazımızı okumanızı öneririz. Bu yazıyı okuduktan sonra yan flüt kurslarının işleme süreçlerini, derslerini ve bu derslerde neler yapıldığı hakkında bilmen gereken her şeyi öğrenebileceksin. Kendinizi bir şeye hazırlamak gerçekten çok önemlidir o yüzden bu yazıyı okumanızı ve araştırmaya çalışmanızı takdir ediyorum. Bu yazıda bulunan linklere de tıklayarak, konuların bağlantılı olduğu konular ile bilgi sağlayabilir, konuya tam anlamıyla hakim olmak için araştırmalar yapabilirsiniz.


Bugün sizler için, en uygun fiyata yan flüt satın alma rehberi oluşturduk. Bu yazıda bulunan bilgileri tam anlamı ile dikkate alır, gerçek bir özen ve dikkat ile araştırmalarınızı yapar ve bir yan flüt satın alırsanız, gerçekten kendiniz için en uygun yan flütü, en uygun fiyatlar satın alabilirsiniz. Umarız sizlerin seçimine yardımcı olmuştur. Müzikle kalın!

Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum