Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle birlikte Yan Flüt Nasıl Korunmalı? konusunu ele alacağız. İyi bir bakım, enstrümanınızdan ömür boyu keyif almanıza yardımcı olacaktır. Yan Flütünüzü en iyi durumda tutmanıza yardımcı olmak için bu basit kılavuzu bir araya getirdik. Enstrümanınızı daha uzun süreli ve daha verimli kullanmanız için mutlaka başlıklarımıza göz atın..

Yan Flüt Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Yan Flütü Korumanın Yolları

Çalmadan Önce Yemek ve Şekerli İçecek Yok

Yan Flüt Nasıl Korunmalı?

İlk okunuşta biraz sert bir başlık olarak gözükebilir. Flüt çalmadan önce mümkünse yemek yemekten veya şekerli içecekler içmekten kaçının, çünkü ağzınızdaki herhangi bir şey flütün içine girebilir ve flütün işleyişini etkileyebilir. Şekerli içecekler ve yiyecekler aslında pedlerin yıpranmasının büyük nedenlerinden biridir. Bu yüzden flüt çalarken susarsanız, sadece su içmeye içmenizi öneririz..

Dikkatle Monte Edin

Yan Flüt Nasıl Korunmalı?

Flütünüzü monte ederken acele etmeyin ve özen gösterin. Anahtarlara zarar verebileceğinden montaj sırasında mekanizmalardan herhangi birine baskı yapmaktan kaçının. Flütünüzü bir araya getirmeden önce bağlantı yerlerinin temiz ve kir ve yağdan arınmış olduğunu kontrol edin.

Her Zaman Çantasında Saklayın

Yan Flüt Nasıl Korunmalı?

Tahmin edersiniz ki enstrümanlara en büyük zararı çarpmalar ve düşmeler vermektedir. Flütünüzü çalmıyorken çantasında tutmaya çalışın. Bu, onarımı maliyetli olabilecek çarpma ve eziklerden kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Yan Flütü Nemden Koruyun

Yan Flüt Nasıl Korunmalı?

Çaldıktan sonra flüt üzerindeki nemin alınması enstrümanınızın ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır. Çaldıktan sonra bir temizleme çubuğu ve polisaj bezi kullanarak flütün içindeki nemi alın. Bunu yapmak için flütü ayırabilirsiniz.

Yan Flütü Her Çalıştan Sonra Silin

Yan Flüt Nasıl Korunmalı?

Çaldıktan sonra flütünüzün dışını temizlemeyi kesinlikle unutmayın. Temiz bir bez kullanarak parmak izlerini ve kiri temizleyin. Flütünüzün gümüş rengi zamanla kararabilir. Bunu önlemek için, flütünüzü çok sık olmasa da aylık bakımlarda cilalayın.

Aylık Ve Yıllık Bakımları Atlamayın

Yan Flüt Nasıl Korunmalı?

Yan Flütün aylık bakımını biraz araştırma ve tecrübe ile kendiniz yaptırabilirsiniz. Ancak yıllık bakımını mutlaka bir ustaya yaptırın ve bunu kesinlikle atlamayın. Bu bakımları atlamanız durumunda enstrümanınızda düzeltilmesi daha zor sorunlar ortaya çıkabilir..

Bu yazımızda sizler Yan Flüt Nasıl Korunmalı? sorusuna cevaplar aradık. Sizler de aklınıza takılan diğer soru işaretleri ve cevapları için bizlere ulaşabilirsiniz. Mutlu, keyfli ve müzikli günler..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..