En Uygun Fiyata Çello Satın Alma Rehberi

Hangi çelloyu satın almalıyım diye düşünüyorsanız, en uygun fiyata çello satın almanıza yardımcı olacak en uygun fiyata çello satın alma rehberimize hoş geldiniz. Bu rehber yardımı ile aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Dünya üzerinde çello ve çello satın alımı hakkında hiç bir çözümü olmadığını bile düşündüğünüz soruların cevaplarını bu detaylı ve altın değerinde bilgiler içeren en uygun fiyata çello satın alma rehberi içerisinde bulabileceksiniz. Eğer kendinizi yeterince şanslı ve bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip hissetmiyorsanız, hemen hızlı bir şekilde bu rehberin içerisinde bulunan başlıklara bir göz atın ve yavaşça yazıyı okumaya geçin. Emin olun, yaklaşık 15 dakika içerisinde bilmek isteyeceğiniz her bilgiye sahip olacaksınız.

Hangi Çelloyu Satın Almalıyım

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları aşağıdaki gibidir;

Hangi çelloyu satın almalıyım?

♦ Hangi çello modeli bana daha uygun olur?

♦ Hangi çellonun kaliteli olduğunu nasıl anlarım?

Başlangıç seviyesi için hangi çello satın alınmalı?

Merak etmeyin yukarıda ki sorulara ve aklınızda oluşabilecek bütün sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir rehber hazırladık. Bu konu hakkında aklınızda hiç bir sorunun ve şüphenin kalmayacağını garanti ettiğimiz bu rehberi okuyarak, istediğiniz kalitede ve fiyatta, özellikle de size en uygun çelloyu satın alabileceksiniz. Hangi çelloyu satın almanız gerektiği konusunda aklınızdaki bütün soru işaretlerinin giderileceğinden emin olun. Dilerseniz rehberimize geçelim;


Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi Belirleyin

İlk kez satın alacağınız varsaydığım için başlangıç için uçuk fiyatlı çellolar önermem. Piyasada “Başlangıç-Yarı Profesyonel-Profesyonel” olmak üzere üç adet çello segmenti bulunur. Çello öğrenme isteğinizin nedeni bir hevesten ziyade, profesyonel olma isteği ise gönül rahatlığıyla yarı profesyonel bir çello satın alabilirsiniz ama yine de profesyonel segmentten bir çello satın almanızı önermem. Eğer çello öğrenme isteğinizin profesyonel olup olmadığına karar vereceğiniz süreç, çelloyu öğrenip çalmaya başladığınız zamana tekabül edecek ise size başlangıç segmentinden bir çello satın almanızı öneririm.

Hangi sınıftan bir çello satın alacağınıza karar verdiyseniz, şimdi sıra geldi bütçe belirlemeye. Her alışverişte uygulanabilecek ama herkesin yapmayı unuttuğu bir yöntem aslında bütçe belirlemek. Çok basit, kısaca; alacağınız ürünün fiyat aralığını bütçenize göre belirleyip, opsiyonları azaltarak seçim yapmanızı kolaylaştırmak. Yukarıda yazmış olduğum segmentlerin arasında belirli fiyat aralıkları vardır dolayısıyla yukarıdan bir segmenti seçerseniz kendinize yukarıdaki kısımı okuyup, opsiyonlarınız azalacak, seçenekleriniz daralacak ve daha rahat seçim yapma şansınız olacak.


Marka Araştırması Yapın

Marka-Araştırması-Yapın

Satın alacağınız çelloyu seçerken adı hiç duyulmamış markalardan kaçının. Enstrüman üretmek gerçekten zorlu bir iştir ve tecrübe ister dolayısıyla alacağınız çellonun üreticisi çok önemlidir. Bu zorlu ve bolca tecrübe gerektiren işi ancak piyasada yıllardır hizmet veren, profesyonel bir şekilde hizmet sunan, hatalarını farkeddip, düzeltebilen, müzisyenler tarafından sıkça talep gören ve güvenilen markalar yapabilir. Dolayısı ile satın alacağınız zaman daha önce kimse tarafından duyulmamış, yeni üretime başlamış bir markayı tercih etmenizi tavsiye etmeyiz. Sizler için gerçekten kaliteli geçmişleri ve güvenilirlikleri olan 10 adet çello üreten firmaları listeledim, aşağıdaki listede bulunan bir markadan alırsanız, ileriki zamanlarda enstrümanınızdan dolayı kolay kolay başınız ağrımaz, güvenerek satın alabilirsiniz.

♦ Stentor

♦ Primavera

♦ Cecilio

♦ Cremona

♦ Merano

♦ Yamaha

♦ Knilling

♦ Scott Cao

♦ Franz Hoffman

♦ Carlo Lamberti

Profesyonel-Markaları-Tercih-Edin

Yukarıdaki markaların arasından sadece ismini en beğendiğinizi bile satın alabilirsiniz. Şaka bir yana yukarıdaki markalar gerçekten piyasada bulunan en profesyonel geçmişe ve tecrübeye sahip, yıllardır süregelen enstrüman üretim süreçleri ile müzik ve çello piyasasının mihenk taşlarıdır. Bu markalar arasında yapacağınız seçimler hiç bir şekilde sizi olumsuz bir duruma sokmaz. Kendinizi gerçekten rahat hissettirebilmek, size en uygun enstrümanı satın alabilmek ve bu enstrüman ile uzun müzik yolculuklarına çıkabilmek istiyorsanız, mutlaka yukarıda bulunan markalardan birini tercih etmelisiniz.


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Çello Modeli Hakkında Detaylı Araştırmalar Yapın

Alacağınız Çello Modeli Hakkında Detaylı Araştırmalar Yapın

Örneğin “X” isimli markanın “X” model isimli çellosunu satın alacaksınız. Yapmanı gereken şey, o çelloyu daha önce satın almış ve kullanmış insanların, “X” çello modeli ve “X” markası hakkında yaptıkları yorumları, memnun kalıp kalmadıkları, model ve markanın varsa eksilerini ve eksiklerini yazdığı yorumları okumanız.

Eğer bir internet sitesi üzerinden alıyorsanız, sitenin aşağısındaki yorumlar kısmına bakarak, eğer tanıdığınız çello çalan birileri varsa ona danışarak ya da müzik mağazalarına gidip, o modeli sorgulatarak yapabilirsiniz. Nasıl ki bi araba satın alırken derinlemesine bir araştırma yapıyorsanız, alacağınız çello için de aynı araştırmayı yapmalısınız aksi takdirde ileri de sorunlar çıkabilir ve geri dönüşü çok kolay olmayabilir. Uzun süreli araştırmalar, sizi hiç bir zaman yanıltmaz.

Bir konu hakkında bilgi sahibi olabilmek için bile gerçekten uzun süreli araştırmalar yapmalısınız. Bunun sebebi, günümüzde gerçek bilgi kaynaklarının çok az olması ve güvenilmez kaynakların çok fazla olması. Bilgi aktarımının sağlandığı neredeyse her iletişim aracı, bilgi çöplüğüne dönmüş durumdadır. İnsanlar birbirlerine yanlış bilgiler aktarır, bilgiyi alan kişi başka bir kişiye daha da yanlış şekilde aktarır ve bu şekilde bilgi kirliliği oluşur, bunun günümüzdeki hali ise “bilgi çöplüğüdür”. Dolayısı ile sizin yapmanız gereken tek şey gerçekten sadece kendinize güvenerek, uzun süreli araştırmalar yapmak.

Tabi ki de güvendiğiniz çellistler ya da müzisyenler var ise çevrenizde, onların da yardımını alabilirsiniz fakat tek başınıza iseniz, mutlaka çok fazla araştırmalı, her müzisyenden fikir almalı, internetin altını üstüne getirerek, en uygun çelloyu aramalısınız.

Eğer çello satın almak için Erturgut Sanat’tan destek almak isterseniz buraya da bir göz atmanızı öneririz; İzmir’de Çello Satın Almak


Seçtiğiniz Ürünleri Müzik Mağazasında Deneyin

Satın Alacağınız Enstrümanı Deneyin

Yukarıda yazmış olduğum aşamaları yaptınız, şimdi sıra geldi seçtiğimiz ürünü denemeye. Nasıl ki bir tişört satın alacağınız zaman, giyim mağazasına gidip, deneyip, sizin bedeniniz için olanını bulmaya çalışıyorsanız, enstrüman satın alırken de size uygun olanı bulmak için o enstrümanı denemeniz lazım. Ayrıca denemenin diğer bir amacı da alacağınız enstrümanın sağlamlığını kontrol etmek. Nasıl ki alacağınız tişörtte defo var mı diye kontrol ediyorsunuz, çello için de aynısını (köprüsünde, burgusunda bir sıkıntı var mı yok mu vs.) yapmanız lazım. Enstrümanını denemeyen bir müzisyen, dünyanın en pahalı fakat en dandik çellosunu satın almaya müsait bir müzisyendir. Enstrümanların kusurları, hasarları gayet kolay bir şekilde gizlenebildiği ve müzisyenlerin hevesleri ve müzik aşkı neredeyse hiç bir müzik marketin umurunda olmadığı için gerçekten çok dikkatli olmalı, enstrümanınızı denemeli, hatta mümkünse bir çellist ya da bir müzisyen ile denemeye gitmeli, hatta o kişiye de denetmelisiniz.


Hangi Çelloyu Satın AlmalıyımBugün sizler için uygun fiyata çello satın alma rehberi hazırlamıştık, umarım sizlere yardımcı olmuştur. Eğer çellonun ne olduğu hakkında detaylı bir bilgi alma istiyorsanız “Çello nedir?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum